Najlepsza brama garażowa. Porównujemy różne warianty bram segmentowych

2019-06-24 9:56 MATERIAŁ SPONSOROWANY | Hörmann
Hormann
Autor: Hörmann

Przy wyborze bramy garażowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi warunki montażowe, wymiary, ocieplenie, wykończenie a także wyposażenie dodatkowe bramy. Sprawdzamy i porównujemy trzy produkty firmy Hörmann.

Dobrze ocieplona brama segmentowa firmy Hörmann

LPU 42

Brama segmentowa o dobrej izolacyjności cieplnej. Zbudowana z segmentów o grubości 42 mm szczelnie wypełnionych pianką poliuretanową. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła dla wbudowanej bramy o wymiarach 5 x 2,25 m wynosi 1,4 W/(m2K). Ale jeśli podczas montażu tej bramy zastosujemy specjalny zestaw do ościeżnicy ThermoFrame firmy Hörmann, współczynnik przenikania ciepła osiągnie 1,2 W/(m2K). Zestaw ThermoFrame składa się z dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz z kątownika z tworzywa sztucznego, który – zapewniając termiczne oddzielenie bramy od ściany budynku - eliminuje mostek termiczny pomiędzy ścianą garażu a ościeżnicą i może nawet o 15% poprawić termoizolacyjność bramy. Oferowana w wielu ciekawych wzorach, w dowolnym kolorze lub w sześciu rodzajach okleiny Decograin. Bramy z szerokimi przetłoczeniami dostępne są także w nowej powierzchni Duragrain wykonanej w innowacyjnej technologii druku. Umożliwia ona nanoszenie na płytę bramy różnych wzorów z fotograficzną wiernością. Dlatego Hörmann oferuje teraz 24 unikatowe wzory bram, które do złudzenia przypominają np. beton, zardzewiałą stal, przetarte drewno, bambus i inne gatunki drewna, jak np. orzech włoski terra, orzech kolonialny, spalony dąb, biały dąb czy drewno tekowe. Wyposażona w napęd z systemem dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur będzie nie tylko komfortowa, ale także niezwykle bezpieczna.

W ofercie firmy Hörmann znajdziemy bramę RenoMatic z napędem w promocyjnej cenie - już od 2359 zł netto (od 2902 zł z 23% VAT i od 2548 zł z 8% VAT).

Brama LPU 42
Autor: Hörmann Brama LPU 42

Energooszczędna brama segmentowa firmy Hörmann

LPU 67 Thermo 

Dla inwestorów, którym zależy na utrzymaniu w garażu wyższej temperatury. Zbudowana z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną skutecznie ogranicza straty ciepła, do jakich dochodzi przez powierzchnię bramy. Grubość segmentów zachowana jest na całej ich wysokości. Ponadto brama wyposażona jest w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów oraz podwójną  uszczelkę progową. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła U dla zamontowanej bramy o wymiarach 5 x 2,25 m wynosi – 1,0 W/(m2K) bez zastosowania zestawu ThermoFrame i 0,88 W/(m2K) w wykonaniu z ThemoFrame. W obszarach mocowania okuć brama ma podwójne wzmocnienie z blachy. Posiada też zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Oferowana w dwóch rodzajach przetłoczeń, z elegancką powierzchnią Silkgrain w dowolnym kolorze i w trzech wariantach okleiny Decograin. Inwestorom, którym zależy na eleganckim wyglądzie bramy także od wewnątrz Hörmann proponuje bramę LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium, z podwójnymi rolkami, okuciami i prowadnicami malowanymi proszkowo w kolorze białoszarym. Bramę warto wyposażyć w bardzo komfortowy i niezwykle bezpieczny napęd z systemem dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur.

Brama garażowa Hörmann LPU 67 Thermo
Autor: Hörmann Brama LPU 67 Thermo

Boczna brama segmentowa firmy Hörmann

HST 

Otwiera się na bok. To alternatywa dla zwykłej bramy segmentowej w trudnych sytuacjach montażowych – gdy brama nie może chować się ani być mocowana pod stropem. Jest też idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy zachować wolne miejsce pod sufitem, a także w garażach o niskim nadprożu – jej montaż wymaga jedynie 95 mm wolnego miejsca. To również najlepsza konstrukcja, gdy brama stanowi jedyne wejście do garażu – pozwala bowiem na jej częściowe otwarcie i szybkie wyprowadzenie np. roweru, a z napędem SupraMatic BiSecur szerokość tego otwarcia można zaprogramować indywidualnie.

Brama HST zbudowana jest z wypełnionych pianką poliuretanową paneli o grubości 42 mm. Ta konstrukcja oraz specjalnie zaprojektowane podwójne rolki bieżne zapewniają jej spokojną i cichą pracę. Oferowana w kilkunastu wzorach, również z geometrycznymi elementami dekoracyjnymi ze stali nierdzewnej i szkła, 4 rodzajach powierzchni oraz dowolnym kolorze i sześciu rodzajach oklein Decograin. 

Brama segmentowa boczna HST Hörmann
Autor: Hörmann Brama segmentowa boczna HST firmy Hörmann

Podsumowanie

>>> LPU 42 firmy Hörmann

  • dobra izolacyjność cieplna
  • segmenty o grubości 42 mm wypełnione pianką poliuretanową
  • zestaw do ościeżnicy ThermoFrame poprawia termoizolacyjność bramy nawet o 15%

>>> LPU 67 Thermo firmy Hörmann

  • energooszczędna
  • segmenty o grubości 67 mm wypełnione pianką poliuretanową i wyposażone w przegrodę termiczną
  • zapewnia wyższą temperaturę w garażu
  • ciepłe wnętrze umożliwia wykorzystanie garażu jako pomieszczenia do pracy

>>> HST 42 firmy Hörmann 

  • do garaży o nietypowej sytuacji montażowej
  • dla potrzebujących wolnej przestrzeni pod sufitem
  • szybki i wygodny dostęp do garażu dzięki funkcji częściowego otwierania 

Wszystkie bramy dostępne są w wielu kolorach oraz wykończeniach, dzięki czemu są nie tylko funkcjonalne, ale też dopasowane do elewacji i wyglądu Twojego domu.

Partnerzy

Firma Hörmann jest największym europejskim producentem bram garażowych i przemysłowych oraz napędów do bram. Jest również uznanym producentem drzwi, systemów przeładunkowych oraz różnego typu zamknięć przeciwpożarowych. Ostatnio firma poszerzyła paletę swoich produktów o systemy kontroli wjazdu. Dopełnieniem bogatego asortymentu produktów jest działający 7 dni w tygodniu całodobowy serwis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE