Jak wybrać dobrą i bezpieczną bramę garażową?

2023-08-28 7:58 Materiał sponsorowany
Bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to ważna decyzja, która wpływa na bezpieczeństwo, komfort i estetykę naszego domu. Firma Hörmann, znana z wysokiej jakości produktów, oferuje szeroką gamę bram garażowych wraz z napędem, które spełniają najwyższe standardy. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, mamy pewność, że brama będzie służyła nam skutecznie przez wiele lat, wpływając korzystnie na energooszczędność budynku.

Dobra brama garażowa powinna spełniać szereg kryteriów. Najważniejsze są te odpowiadające za energooszczędność i bezpieczeństwo, to jednak nie jedyne parametry, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze bramy.

Trwałość i bezpieczeństwo

Brama garażowa ma służyć nam przez wiele lat, chroniąc garaż nie tylko przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, ale także przed potencjalnymi włamywaczami. Aby spełniała swoją funkcję powinna zostać wykonana z solidnych materiałów. Segmentowa brama garażowa RenoMatic firmy Hörmann jest wykonana z segmentów o grubości 42 mm, które gwarantują wysoką izolacyjność cieplną, stabilność i cichą pracę. Standardowo jest oferowana w komplecie z napędem ProLift 500. Opcjonalnie można zamówić do niej jeden z napedów SupraMatic E, ProMatic lub ProLift 700, które pozwalają na wyposażenie bramy w klasę przeciwwłamaniową RC2.

Brama wyposażona w zabezpieczenia tego typu wytrzymuje próbę włamania przez co najmniej 3 minuty. W większości przypadków zniechęca to włamywacza do kontynuowania swych działań, a dodatkowy czas pozwala na zadziałanie systemu alarmowego i wezwanie ochrony lub służb.

Bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Energooszczędność bramy garażowej

Izolacyjność cieplna bramy to jeden z najważniejszych parametrów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej. Im mniejszy współczynnik przenikania ciepła, tym lepiej - oznacza to, że przez bramę nie będzie uciekało cenne ciepło, a temperatura w garażu będzie utrzymywana na komfortowym poziomie, co jest ważne nie tylko w zimie, ale także podczas upalnego lata. Parametr ten w przypadku bramy RenoMatic wynosi nawet U = 1,2 W/(m²·K) z ościeżnicą ThermoFrame.

Bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Wygodne sterowanie każdego dnia

Nowoczesne napędy do bram garażowych Hörmann zaprojektowano z myślą o niezawodnej i łatwej obsłudze, dopasowanej do potrzeb użytkownika. To my decydujemy, czy będziemy sterować bramą tylko za pomocą pilota, czy może - na co decyduje się coraz więcej osób - korzystając ze smartfona, który zawsze i tak mamy pod ręką. Możemy wówczas skorzystać z aplikacji Hörmann BlueSecur, która umożliwia sterowanie bramą z bliska przez Bluetooth albo z aplikacji Hörmann homee, która poprzez łączę internetowe umożliwia nam sterowanie bramą garażową, drzwiami lub innymi systemami z dowolnego miejsca na świecie.

Bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Brama dopasowana do Twojego domu

Wygląd bramy garażowej jest niezwykle ważną kwestią, pojawiającą się często na samym początku procesu decyzyjnego przy jej zakupie. Brama garażowa ma sporą powierzchnię, od razu rzuca się w oczy, stanowi więc znaczną część frontowej elewacji domu. To od jej prezencji w dużej mierze będzie zależał ogólny wizualny odbiór budynku. Kolor bramy, sposób jej wykończenia i wybór elementów dekoracyjnych powinien współgrać z architekturą naszego domu, dlatego dobrze postawić na producenta, który oferuje swój produkt w wielu wersjach. Nie powinniśmy iść na kompromisy pomiędzy najlepszymi parametrami a pięknym wyglądem, bo brama może być idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Hörmann zapewnia różnorodne wzornictwo, szeroką gamę powierzchni (w tym przyciągającą uwagę powierzchnię Slategrain z wytłaczaną strukturą łupka) i wiele wariantów kolorystycznych. W tym tych najmodniejszych - matową czerń, nowoczesny antracyt oraz klasyczny brąz.

Bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann
Kilka kliknięć dzieli Cię od wymarzonej bramy

Zastanawiasz się, która opcja wykończenia bramy będzie najlepiej wyglądać? Jak napęd wpłynie na cenę bramy? W jakie dodatkowe elementy możesz wyposażyć bramę, by cieszyć się większym komfortem na co dzień? Dzięki intuicyjnemu konfiguratorowi szybko i przyjemnie wybierzesz bramę promocyjną idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb, od razu znając jej orientacyjny koszt.

Podsumowanie

Wybór bramy garażowej na lata wymaga uwzględnienia wielu czynników. Firma Hörmann oferuje kompleksowe rozwiązania, które spełniają oczekiwania klientów pod względem bezpieczeństwa, trwałości, izolacji cieplnej i komfortu użytkowania. Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i kolorów, każdy może znaleźć idealną bramę dopasowaną do swoich preferencji. Niezależnie od tego, czy stawiamy na nowoczesny design, czy klasyczny styl, segmentowe bramy garażowe Hörmann są gwarancją wysokiej jakości i satysfakcji na lata.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie