6 prostych kroków do bezpiecznej i wygodnej bramy garażowej. Sprawdź, zanim zamówisz

2019-06-10 8:41 Materiał sponsorowany
Krispol
Autor: KRISPOL

Niewielu użytkowników bram garażowych zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele elementów składa się na jej bezpieczeństwo, wygodę i komfort cieplny. Waga segmentowej bramy garażowej często przekracza 250 kilogramów, a źle dobrana może stać się powodem wielu trosk. Przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę m.in. na jej parametry, przeznaczenie, warunki zabudowy, czy estetykę.

Przede wszystkim brama garażowa musi być chroniona przed niepowołanym dostępem od zewnątrz – powinna chronić auto i jednocześnie ułatwiać życie domownikom poprzez komfortową obsługę i bezpieczeństwo użytkowania. Czasem jednak życie pisze zaskakujące scenariusze – awaria prądu, zgubione klucze, a nawet włamania. Czy istnieje brama, która choć w pewnym stopniu zapobiegnie tym zdarzeniom? Dowiedz się co możesz zrobić, aby ich uniknąć

KRISPOL
Autor: KRISPOL Segmentowa brama garażowa z dopasowaną automatyką dla osób, które nie lubią marznąć, moknąć, chodzić po kałużach lub po prostu cenią wygodę

Zdalnie sterowana brama garażowa

Taka brama to marzenie każdego kierowcy! Wyobraź sobie, że drogę do domu pokonujesz tzw. suchą stopą. Przy naszym kapryśnym klimacie, to duże udogodnienie. Brama garażowa z zamontowaną automatyką zapewni komfortową obsługę bez wychodzenia z auta. Nowoczesne napędy do bram są niedrogie, a przy tym wytrzymałe i estetyczne. Posiadają takie funkcje jak: podświetlenie LED, funkcja automatycznego zamknięcia, możliwość podłączenia fotokomórek, blokada przypadkowego zamknięcia bramy, czy płynna regulacja siły nacisku.

KRISPOL
Autor: KRISPOL

Awaryjne otwieranie

W przypadku braku zasilania brama musi mieć możliwość otwarcia od środka. Służy temu rozryglowanie awaryjne. Na czym to polega? Dzięki lince wyprowadzonej na zewnątrz bramy możliwe jest ręczne otwarcie od zewnątrz. To szczególnie ważne, gdy jedynym wejściem do garażu jest brama.

KRISPOL
Autor: KRISPOL

Chcesz mieć ciepły garaż? Zainwestuj w „sześćdziesiątkę”

Brama pełni ważną rolę w zachowaniu odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli garaż jest wpisany w bryłę domu. Dobrą termoizolację gwarantuje segmentowa brama garażowa z panelem o grubości 60 mm. Poszczególne panele wypełnia pianka poliuretanowa będąca doskonałym izolatorem. Brama posiada także podwójne uszczelnienie dolnego panelu, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dwuwargową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą a kątownikami.

KRISPOL
Autor: KRISPOL

Bezpieczeństwo bez kompromisu

W bramach segmentowych bardzo ważne jest rozwiązanie łączenia paneli. To w szczelinach między segmentami najłatwiej przytrzasnąć palce. Szczeliny powinny być osłonięte albo ukształtowane tak, żeby w żadnym położeniu płaszcza ich szerokość nie przekraczała 4 mm, wtedy palce zwyczajnie się nie mieszczą. Dodatkowo w bramie znajduje się zabezpieczenie na wypadek pęknięcia sprężyn.

KRISPOL
Autor: KRISPOL

Płynna praca? Bez przeszkód

To bardzo ważne, aby brama nie zamknęła się w nieodpowiednim momencie, np. kiedy w jej świetle pojawi się  dziecko lub zwierzę. Napędy posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda.

KRISPOL
Autor: KRISPOL

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenia, jeśli w garażu przechowujesz swoje skarby

Zdeterminowany złodziej zawsze znajdzie sposób na pokonanie barier wejścia. W przypadku zabezpieczeń antywłamaniowych nie można zatem mówić o takich, które mają 100% skuteczności. Z pewnością jednak zabezpieczenia antywłamaniowe wydłużają czas potrzebny złodziejowi, aby wejść do środka, a w wielu przypadkach skutecznie go odstraszają. 

Bramę garażową można zabezpieczyć w ramach pakietu safeHOME. To certyfikowane czujniki, które można podpiąć pod centralę alarmową. Czujniki uruchamiają się natychmiast podczas próby otwarcia, gdy brama uniesie się o 5mm. To duża przewaga nad czujnikami ruchu, które alarmują dopiero po wtargnięciu intruza do wnętrza. Czujniki są nowoczesne i dyskretne – widać je wyłącznie od wnętrza garażu.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE