Właściwa termoizolacja budynku – zdrowie dla ciebie i twojej rodziny

2019-08-07 7:36 MATERIAŁ SPONSOROWANY | BAUMIT
Baumit
Autor: BAUMIT

Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że zastosowanie kompletnego systemu ociepleń będzie miało bezpośrednie przełożenie na wysokość nakładów na ogrzewanie i klimatyzację. Nie wszyscy jednak wiedzą, że właściwie dobrana termoizolacja ma korzystny wpływ nie tylko na naszą kieszeń, ale też zdrowie i samopoczucie. Idealną propozycją, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, jest system izolacji termicznej Baumit StarSystem Resolution.

Właściwie dobrana i zamontowana termoizolacja pozwala zachować ciepło w pomieszczeniach podczas zimnych miesięcy, a latem funkcjonuje jak naturalny system klimatyzacyjny. Jednak dostosowana do warunków zewnętrznych temperatura to nie jedyna zaleta ocieplenia – wpływa ono także korzystnie na konwekcję, wilgotność powietrza i zapobiega powstawaniu grzybów-pleśni. Warto też przypomnieć, że jakość i trwałość całego systemu ociepleń może być zapewniona wyłącznie przy użyciu wszystkich jego składników pochodzących od jednego producenta.

Płyta cieńsza niż inne

Firma Baumit ma w swojej ofercie kompletny system izolacji termicznej Baumit StarSystem Resolution – to najwydajniejszy system ETICS. Wykorzystana w nim została płyta Baumit ResolutionTherm o znakomitych parametrach izolacyjnych z rdzeniem ze sztywnej piany fenolowej, która osiąga niemal dwukrotnie lepsze wyniki niż powszechnie stosowany biały styropian. Jest zbudowana z żywicy resolowej, będącej najstarszym tworzywem sztucznym na świecie, a dzięki specjalnym mikrokomórkom można osiągnąć wyjątkową wartość izolacyjną, która pozwala na zastosowanie jej nawet w najtrudniejszych warunkach. Dość powiedzieć, że płyta ResolutionTherm o grubości 8 cm i współczynniku przewodzenia ciepła λ=0,022 W/mK pozwala uzyskać ten sam efekt termoizolacyjny, co warstwa styropianu grubości 15 cm i współczynniku λ=0,040 W/mK. Dlatego kolejną zaletą jest, że ocieplany budynek nie traci swojej pierwotnej formy, która przy tradycyjnym styropianie może zostać ukryta pod grubą warstwą izolacji. Rozwiązanie znakomicie sprawdza się także tam, gdzie jest mało miejsca np. ma loggiach, ościeżach i przy zabudowie granicznej.

Baumit
Autor: BAUMIT

System dobrze działający

Kolejnymi elementem systemu są: zaprawa klejowo-szpachlowa Baumit StarContact White, siatka zbrojąca z włókna szklanego Baumit StarTex i wyprawa wierzchnia z tynku Baumit NanoporTop

Zaprawę StarContact White cechuje bardzo dobra przyczepność i wytrzymałość. Jest mineralna, wzmocniona włóknami polipropylenowymi i przeznaczona do przyklejania, szpachlowania płyt oraz do mineralnych powierzchni tynków cementowo-wapiennych lub betonu. Nie wymaga gruntowania przed aplikacją tynków. Siatka StarTex wykonana została z włókna szklanego i przeznaczona do zbrojenia warstwy szpachlowej.

Niezwykły tynk i farba

Trochę szerzej trzeba napisać o wyprawie wierzchniej. Firma Baumit posiada w swojej ofercie wiele takich produktów przeznaczonych do różnych systemów ociepleń – żeby wymienić np. tynk silikonowy StarTop (StarSystem grafitowy) czy również silikonowy SilikonTop (ProSystem czy StarSystem do niskich temperatur). W przypadku StarSystem Resolution stosuje się tynk samoczyszczący NanoporTop lub farbę NanoporColor. Oba produkty cechują się właściwościami pożądanymi przez każdego inwestora.

Tynk samoczyszczący Baumit NanoporTop jest gotowym do użycia, barwionym w masie, cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym, a NanoporColor to mineralna farba na bazie szkła wodnego – silikatu, modyfikowana nanocząsteczkami i przeznaczoną do dekoracyjnego wykończenia fasady. Dzięki specjalnej strukturze ukształtowanej na poziomie nanocząsteczek powierzchnia stworzona przy wykorzystaniu tych produktów jest mikroskopowo gładka i odporna na wchłanianie brudu.

Baumit
Autor: BAUMIT

Słońce, deszcz i wilgoć...pomagają!

Zarówno tynk jak i farba zostały też wyposażone w fotokatalizator, który zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń na elewacji. Warto podkreślić, że jego działanie nie zanika z czasem i dlatego elewacje przez długi czas pozostają czyste. Fotokatalizatorem jest dwutlenek tytanu, który najpierw zostaje aktywowany przez światło dzienne, potem rozkłada zgromadzony na powierzchni brud czyli chorobotwórcze grzyby, pleśnie i glony. Brud jest usuwany przez ruch powietrza.

Jednak nie tylko słońce pomaga w działaniu produktom Baumit. Sprzymierzeńcem są także deszcz i wilgoć. W przypadku tradycyjnie stosowanych rozwiązań krople wody przybierają półkulistą postać i osiadają na elewacji. Tynk NanoporTop posiada nanoporową strukturę dzięki której krople wody tracą swoje napięcie powierzchniowe. Wilgoć jest wchłaniana przez górną warstwę hydrofilową, a podczas parowanie luźno zalegające cząsteczki brudu są usuwane z powierzchni.

Baumit StarSystem Resolution
Baumit

Autor: BAUMIT

Nowy system izolacji termicznej Baumit StarSystem Resolution jest najwydajniejszym systemem ETICS firmy Baumit. Gotowe i dobrze zamontowane ocieplenie charakteryzuje się znakomitymi właściwościami technicznymi, a co za tym idzie, ekonomicznymi. Pomaga też tworzyć właściwy klimat do życia – przebywając w domu lub jego otoczeniu możemy być pewni, że znajdujemy się w miejscach pozytywnie oddziałujących na zdrowie i samopoczucie.

Partnerzy

Producent materiałów budowlanych, systemów ociepleń, wypraw wierzchnich, tynków maszynowych gipsowych i cementowo wapiennych, farb i zapraw. Od 2007 roku organizator konkursu Baumit Fasada Roku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE