Elewacja z klinkieru - sposób na ładny dom

2021-03-31 5:13 Materiał sponsorowany
Elewacja z klinkieru - Röben
Autor: Röben Klinkier pasuje do wszystkiego, a do tego nadaje budynkowi elegancki wygląd

Elewacja z klinkieru od lat cieszy się ogromną popularnością. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i tym utrzymanym w klasycznym stylu. Cegły klinkierowe firmy Röben są wyjątkowo trwałe, odporne na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych, łatwe w utrzymaniu czystości, a przy tym piękne i ponadczasowe.

Elewacja z klinkieru - wysokie parametry izolacji termicznej

Elewacja klinkierowa gwarantuje doskonałą izolacyjność termiczną. Klinkier ma korzystny współczynnik przewodzenia ciepła, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie zużycia energii i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Co więcej, cegła charakteryzuje się dużą akumulacyjnością cieplną, co oznacza, że gromadzi ciepło i długo je utrzymuje.

Cegła klinkierowa - trwała i piękna przez długie lata

Ceramika budowlana to wyjątkowo trwały i wytrzymały materiał budowlany. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, co pozwala zachować doskonały wygląd budynku praktycznie w niezmienionej formie przez długie lata.

Ze względu na niską nasiąkliwość, elewację z klinkieru bardzo łatwo utrzymać w czystości, wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia wystarczy po prostu zmyć wodą.

Elewacja z klinkieru - Röben
Autor: Röben Faktura niektórych cegieł klinkierowych sprawia, że ich wygląd zmienia się w zależności od pory dnia i natężenia światła

Ceramika – materiał w pełni ekologiczny i przyjazny człowiekowi

Klinkier wytwarzany jest z gliny w bardzo wysokiej temperaturze. Glina to zdrowy, naturalny i w pełni ekologiczny materiał stosowany od wieków, który nie zawiera chemicznych barwników, metali ani innych sztucznych elementów.

Klinkier ma właściwości antyalergiczne, antystatyczne oraz antybakteryjne, a także zdolność wchłaniania i odparowywania wilgoci. Ściany są odporne na korozję chemiczną i biologiczną (grzyby, glony i mchy). Dzięki jego właściwościom w domu tworzy się odpowiedni mikroklimat i przyjazna człowiekowi wilgotność na poziomie 50-60%, co ma ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie jego domowników.

Elewacja z klinkieru - różnorodność kolorów i faktur

Bogactwo kolorów, wymiarów i różnorodność faktur dostępnej w ofercie firmy Röben cegły sprawia, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie – zarówno zwolennik nowoczesnej architektury, jak i tradycyjnego budownictwa.

Elewacja klinkierowa sprawia, że dom nabiera bardziej wyrafinowanego charakteru. Obecnie dużą popularnością cieszy się szara elewacja, która prezentuje się wyjątkowo efektownie, stylowo i modnie, natomiast cegły w kolorze czerwonym podkreślają rustykalny klimat domu.

Klinkier to materiał wyjątkowo trwały i odporny na zabrudzenia, dlatego w przypadku wyboru cegły w jasnych odcieniach, nie należy obawiać się częstego czyszczenia elewacji

Elewacja z klinkieru - Röben
Autor: Röben Cegły klinkierowe dostępne są w różnych kolorach i wielu strukturach, dzięki czemu inwestor z łatwością dobierze produkt pasujący do nowoczesnej architektury, czy też do budownictwa klasycznego
Cegły elewacyjne
Autor: Röben Bogate wzornictwo w połączeniu z solidnością i trwałością sprawiają, że od lat cegły klinkierowe są chętnie stosowane przez inwestorów
warto wiedzieć

Urok zmienności

Na uwagę zasługują cegły i płytki klinkierowe MARGATE firmy Röben, których barwa, w zależności od pory dnia i natężenia światła, może się delikatnie zmieniać i przechodzić na przykład z szarości w biel. To ciekawe rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacyjnych elewacji i sprawia, że prezentuje się ona bardzo efektownie, eksponując swój niepowtarzalny styl i charakter.

Cegła klinkierowa – rozwiązanie na lata

Cegła klinkierowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych. To nie tylko estetyczne, ale i praktyczne rozwiązanie, które gwarantuje, że nasz dom będzie się dobrze prezentował przez długie lata.

Elewacja z klinkieru - Röben
Autor: Röben Elewacja z klinkieru to gwarancja, że nasz dom będzie dobrze się prezentował przez długie lata
Partnerzy

Firma Röben produkuje materiały budowlane najwyższej jakości, które umożliwiają realizację marzeń kolejnych pokoleń inwestorów o pięknym i bezpiecznym domu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE