Stylowe, ciepłe i bezpieczne. Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann

2022-05-23 11:12 Materiał sponsorowany
Drzwi zewnętrzne Hormann
Autor: Hörmann

Realizacja ambitnych projektów architektonicznych wymaga odpowiedniej stolarki budowlanej. Bardzo istotnym ogniwem są tu drzwi wejściowe, które powinny dobrze wpisywać się w estetykę budynku, a jednocześnie skutecznie zapobiegać stratom ciepła. Ważne też jest, by były mocne i miały dobre zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. Dowodem na to, że wszystkie te cechy można ze sobą połączyć są drzwi zewnętrzne firmy Hörmann.

Nowoczesne materiały  

Wybierając drzwi do domu, inwestorzy często zadają sobie pytanie: jak szukać tych najlepszych rozwiązań? Przede wszystkim nie należy obawiać się nowoczesnych materiałów, takich jak aluminium, stal nierdzewna czy włókno węglowe. One bowiem zapewniając najwyższy komfort użytkowania i najlepsze parametry techniczne, umożliwiają jednocześnie piękną aranżację wejścia do domu. Warto więc postawić na drzwi aluminiowe lub wykonane z aluminium i stali nierdzewnej. Bardzo wiele takich modeli proponuje firma Hörmann.

To drzwi, które doskonale pasują do szerokich reprezentacyjnych wejść i świetnie  komponują się z modną minimalistyczną architekturą. Niektóre modele dobrze wpisują się także w tradycyjne budownictwo. Styl miejski i podmiejski – wszędzie dobrze się sprawdzą.

Drzwi zewnętrzne Hormann
Autor: Hörmann

Designerskie akcenty i praktyczne dodatki

Wszystko dzięki bogatej ofercie wzorów i kolorów, naświetli bocznych i górnych oraz opcjonalnych dodatków, zamków i przeszkleń, a także rozmaitych designerskich detali. Znajdziemy tu np. modne okucia z serii black.edition, które stanowią nowoczesny akcent i dają dodatkowe możliwości aranżacyjne, a także bardzo ciekawe aplikacje i uchwyty z aluminium i stali nierdzewnej. W niektórych wzorach uchwyty te są zagłębione w płycie drzwiowej i tworzą z nią jedną płaszczyznę, a w innych efektownie podświetlone np. przez listwę LED.

Drzwi zewnętrzne Hormann
Autor: Hörmann

Praktycznym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Hörmann w drzwiach stalowo-aluminiowych jest też przeszklenie typu „lustro weneckie”. Dzięki niemu po jaśniejszej stronie, np. w ciągu dnia, powstaje lustrzane odbicie, co uniemożliwia zaglądanie do środka, podczas gdy od ciemniejszej strony szyba pozostaje przejrzysta. Niektóre projekty nowoczesnych domów wymagają też drzwi wejściowych o ponadstandardowej wysokości, czasem równej wysokości kondygnacji. Tutaj Hörmann oferuje dwa modele drzwi aluminiowych w wersji XXL -  ThermoSafe do 2,5 metra i ThermoCarbon – do 3 metrów wysokości.

Drzwi zewnętrzne Hormann
Autor: Hörmann

Niezależnie więc od tego czy wybieramy drzwi do nowoczesnego loftu, gdzie łączą się one z betonem, cegłą i szkłem czy do podmiejskiej rezydencji, gdzie korespondują z drewnem i sielskim krajobrazem – możliwości indywidualnej aranżacji i wyboru praktycznych rozwiązań są bardzo szerokie.   

Drzwi zewnętrzne Hormann
Autor: Hörmann

Piękne skrzydło

Drzwi wejściowe firmy Hörmann wyróżnia dbałość o detal w każdym szczególe. Wszystkie typy posiadają skrzydło z niewidocznym profilem. W drzwiach aluminiowych płyta drzwiowa tworzy wraz z ościeżnicą jedną zlicowaną płaszczyznę od wewnątrz, a w niektórych modelach także od zewnętrznej strony. To daje bardzo elegancki efekt. Najbardziej wymagającym inwestorom Hörmann dodatkowo oferuje także ukryte zawiasy. Wtedy harmonii jednolitej dużej powierzchni nie zakłóca już żaden zbędny element, a całe wejście sprawia wrażenie większego i staje się jeszcze bardziej eleganckie. Od zewnątrz takie drzwi stanowią niezwykle efektowną wizytówkę naszego domu, od środka natomiast harmonijnie komponują się z domowym wnętrzem. 

Drzwi zewnętrzne Hormann
Autor: Hörmann

Wysoka odporność

Wybierając drzwi wejściowe, mamy świadomość, że to inwestycja na długie lata. Dlatego poza atrakcyjnym wyglądem powinna cechować je duża sztywność i stabilność. Szczególnie wytrzymałe są drzwi firmy Hörmann o specjalnej konstrukcji, powstałej z połączenia aluminium i stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu po zewnętrznej stronie skrzydła malowanej proszkowo blachy ze stali nierdzewnej są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie odkształcają się, nawet pod wpływem dużych różnic temperatur panujących wewnątrz i na zewnątrz domu. Takie właśnie są drzwi ThermoSafe Hybrid i ThermoPlan Hybrid firmy Hörmann.

Drzwi zewnętrzne Hormann
Autor: Hörmann

Bezpieczeństwo i energooszczędność

Potrzeba ochrony środowiska i rosnące ceny energii każą dziś szukać energooszczędnych drzwi wejściowych. Dlatego producenci prześcigają się w konstruowaniu drzwi o coraz lepszej izolacyjności cieplnej. Aluminiowe drzwi ThermoCarbon, których niewidoczny profil skrzydła wykonany został z kompozytu karbonu i włókna szklanego, znacznie przekraczają wymagania stawiane w tym względzie drzwiom w domach pasywnych. Współczynnik przenikania ciepła tych drzwi UD wynosić może nawet 0,47 W/(m2K). Ale co ważne, we wszystkich drzwiach firmy Hörmann energooszczędność idzie w parze z wysokim poziomem zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. Te aluminiowe standardowo oferowane są klasie przeciwwłamaniowej RC 3, a opcjonalnie w klasie RC 4, a drzwi stalowo-aluminiowe w standardzie zazwyczaj mają wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2.

Warto dokładne zapoznać się z całą ofertą drzwi zewnętrznych firmy Hörmann.

Drzwi zewnętrzne Hörmann
Autor: Hörmann
Partnerzy

Firma Hörmann jest największym europejskim producentem bram garażowych i przemysłowych oraz napędów do bram. Jest również uznanym producentem drzwi, systemów przeładunkowych oraz różnego typu zamknięć przeciwpożarowych. Ostatnio firma poszerzyła paletę swoich produktów o systemy kontroli wjazdu. Dopełnieniem bogatego asortymentu produktów jest działający 7 dni w tygodniu całodobowy serwis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie