Drzwi zewnętrzne i brama garażowa - idealny duet produktów dla domu

2022-04-29 15:01 Materiał sponsorowany
Bramy garażowe DAKO
Autor: DAKO

Niezwykle istotnymi elementami architektury budynku, które mają wpływ na odbiór całej bryły są drzwi zewnętrzne i brama garażowa. Należy zadbać o to, aby oba te elementy były spójne, pasowały zarówno do siebie nawzajem, jak i do charakteru domu. Warto postawić na produkty od jednego producenta - to gwarancja odpowiednio dobranego zestawu.

Na ostateczny wygląd domu wpływa bardzo wiele czynników. Niezwykle istotnymi elementami architektury budynku, które mają ogromny wpływ na odbiór całej bryły są drzwi zewnętrzne i brama garażowa. Odpowiednio dobrana stolarka pomaga sprawić, że wymarzony dom staje się piękniejszym, bezpieczniejszym i bardziej komfortowym miejscem do życia. Warto zadbać o to, aby oba te elementy były spójne, pasowały zarówno do siebie nawzajem, jak i do charakteru domu - elewacji, dachu czy stolarki okiennej. Co innego sprawdzi się w tradycyjnym, a co innego w nowoczesnym budownictwie. 

Istotna jest kolorystyka i spójne wzornictwo, jednak poza designem i walorami estetycznymi, równie ważne jest, aby drzwi zewnętrzne i brama garażowa były trwałe, funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. A to zagwarantują produkty firmy DAKO.

Drzwi zewnętrzne DAKO

Drzwi wejściowe to jeden z kluczowych elementów domu - swojego rodzaju wizytówka. Liczy się pierwsze wrażenie, dlatego projektując drzwi zewnętrzne DAKO połączono najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne z najwyższej jakości wzornictwem i dbałością o detale, by dać drzwi bezpieczne, ciepłe i trwałe, ale także wyjątkowe i piękne.

Najważniejsze cechy: 

 • gwarancja bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, m.in. w klasach bezpieczeństwa Rc2 i Rc3,
 • doskonałe parametry termoizolacyjne,
 • trwałość i łatwość konserwacji,
 • piękny, niezwykle elegancki design,
 • szeroki wybór rozwiązań drzwi zewnętrznych wykonanych z aluminium, drewna i PVC.
Drzwi zewnętrzne DAKO
Autor: DAKO

Wśród najważniejszych rozwiązań dostępne są m.in. drzwi nakładkowe, wsadowe i ramowo – płycinowe.

 • drzwi nakładkowe

Są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań drzwiowych. Charakteryzują się one tym, że ich skrzydło stanowi jednolitą płaszczyznę, która nadaje drzwiom niezwykle efektowny, nowoczesny i prestiżowy charakter. Drzwi zewnętrzne nakładkowe doskonale sprawdzają się w nowoczesnej architekturze, a w wersji drewnianej potrafią w niezwykły sposób podkreślić walory budownictwa bardziej klasycznego, taktownie przełamując jego tradycyjny charakter. Dostępne są w trzech wariantach materiału: PVC, aluminium lub drewnie charakteryzują się również bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi oraz wysoką jakością wykończenia.

  Drzwi zewnętrzne DAKO
  Autor: DAKO
  • drzwi wsadowe

  Panel wsadowy drzwi montowany jest wewnątrz skrzydła. Takie rozwiązanie pozwala dostrzec ramę skrzydła z obydwu stron: ze środka domu i z zewnątrz. Do jego zalet należą wygoda pielęgnacji i łatwość ewentualnej wymiany. Drzwi wsadowe są też tańsze i dostępniejsze, a ich wygląd będzie pasował zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej architektury budynku.

   Drzwi zewnętrzne DAKO
   Autor: DAKO
   • drzwi ramowo-płycinowe

   Tradycyjne drzwi drewniane - rozwiązanie zachwycające pięknem płynącym z natury  idealne dla miłośników naturalnego piękna i ponadczasowej estetyki. i ramowo-płycinowe mogą z powodzeniem przełamać monochromatyczny charakter budynku i stanowić jego ciekawy wyróżnik. Naturalny surowiec, z którego zbudowane są drzwi, z widocznym usłojeniem dopełnionym lakierem transparentnym, sprawia, że wejście do domu staję się jego prawdziwą wizytówką

   Brama garażowa DAKO

   Garaż stał się nieodłącznym elementem w projekcie i budowie współczesnego domu jednorodzinnego. Wygodne i funkcjonalne korzystanie z niego wiąże się z wyborem odpowiedniej bramy garażowej. W ofercie DAKO można znaleźć komfortowe, estetyczne i trwałe bramy garażowe do każdego domu.

   Najważniejsze cechy:

   • bezpieczeństwo użytkowników garażu i jego zawartości oraz optymalna termoizolacja,
   • piękny wygląd bram dostępny w różnych wariantach,
   • możliwość dopasowania wyglądu do innych elementów domu i elewacji,
   • oszczędność miejsca wewnątrz garażu oraz na podjeździe dzięki funkcjonalnemu otwieraniu,
   • komfortowa obsługa bramy garażowej możliwa dzięki zastosowaniu napędu.
   Bramy garażowe DAKO
   Autor: DAKO
   • bramy segmentowe

   Segmentowe bramy garażowe DAKO łączą nowoczesny styl z wygodą użytkowania. Bramy segmentowe polecane są nie tylko do budynków nowopowstających. Jest to także doskonała propozycja dla osób remontujących obiekty garażowe. Dostępne w dwóch wariantach, z panelem o grubości 40 lub 60 mm. Ten typ bramy zapewnia lepszą termoizolację niż standardowe bramy uchylne albo rolowane. Ich dodatkowe zalety to trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygodna obsługa. Niewątpliwym atutem jest to, że brama segmentowa nie potrzebuje w celu otwarcia dodatkowego miejsca na podjeździe.

   Partnerzy
   Czy artykuł był przydatny?
   Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
   Podziel się opinią
   Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
   Pozostałe podkategorie