Bezpieczeństwo i energooszczędność – jak wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne?

2023-08-28 8:05 Materiał sponsorowany
Drzwi zewnętrzne Hörmann
Autor: Hörmann

Budowa domu to czas pełen wymagających poważnego przemyślenia decyzji, a jednym z bardziej istotnych aspektów jest wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych. Niezależnie od ich preferowanego wyglądu, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Firma Hörmann oferuje szeroką gamę drzwi zewnętrznych, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, energooszczędności i jakości. Dowiedzmy się, jak wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne, biorąc pod uwagę te istotne czynniki.

Kiedy wyobrażamy sobie wymarzony dom, w naszych wizualizacjach często jako pierwsze pojawiają się właśnie drzwi zewnętrzne. To one będą witać domowników każdego dnia po powrocie z pracy i szkoły i to od nich w dużej mierze zależy nie tylko wygląd głównej ściany elewacji, ale także nasze bezpieczeństwo. Jak więc wybrać drzwi nie tylko pięknie uzupełniające architekturę budynku, ale także gwarantujące energooszczędność i wygodę? Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przed zakupem drzwi wejściowych - żeby za progiem decyzji nie czekały na nas nieprzyjemne niespodzianki.

Drzwi idealnie dopasowane

Jedną z podstawowych wytycznych, od których zależy wybór drzwi zewnętrznych, jest ich rozmiar. Dopasowanie do wymiarów wejścia to kluczowy czynnik, często determinujący, na jakie drzwi zdecydujemy się podczas wizyty w sklepie. Kupując drzwi Hörmann dostępne w promocji nie musimy jednak iść na żadne kompromisy. Firma oferuje wykonanie wybranych modeli drzwi na dokładnie podany przez nas wymiar bez dodatkowych opłat. Przy wyborze drzwi możemy zdecydować, czy będą otwierać się na zewnątrz czy do środka, co również pozwoli na stworzenie strefy wejścia wygodnej i funkcjonalnej. Tak, jak to sobie wymarzyliśmy.

Materiał drzwi zewnętrznych

Materiał, z którego wykonano drzwi, ma duże znaczenie nie tylko dla jego wyglądu, ale i pozostałych parametrów. Zarówno drzwi aluminiowe, jak i stalowe mają wiele zalet. Szeroka oferta Hörmann pozwala na wybór drzwi z różnych materiałów - tak, by jak najlepiej dopasować je do potrzeb inwestorów. Poniżej przedstawiamy przykładowe modele.

Profil skrzydła drzwi ThermoCarbon wykonano z kompozytu karbonu i włókna szklanego, dzięki czemu są wytrzymałe i stabilne. Wyróżnia je także poziom bezpieczeństwa przeciwwłamaniowego: wykonano je w klasie RC3 z 9-punktowym ryglowaniem. Również wygląd drzwi spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego inwestora, wpisując się w trendy nowoczesnego i eleganckiego designu. Ukryte zawiasy i niewidoczny profil skrzydła nadają drzwiom wyjątkową prezencję.

Drzwi Thermo65 to drzwi ze stalową płytą, wypełnioną twardą pianką PU. Współczynnik Ud wynosi nawet 0,87 (m²•K), co gwarantuje świetną izolację. Wbrew pozorom drzwi stalowe nie muszą być nudne – w ofercie Hörmann znajduje się aż 13 różnych wzorów drzwi i 16 kolorów. Dodatkowo, drzwi możemy zamówić w wersji z drewnopodobną okleiną Decograin.

Drzwi ThermoSafe to przykład drzwi aluminiowych. Doskonałe parametry zawdzięczają aluminiowej ramie drzwiowej z przegrodą termiczną. W przypadku tego modelu możemy wybierać aż z 70 wzorów, co pozwoli na dopasowanie ich do aranżacji wejścia w różnym stylu.

Drzwi zewnętrzne Hörmann
Autor: Hörmann

Bezpieczne drzwi wejściowe

Włamanie do domu - to jeden z częstszych koszmarów właścicieli nowych i remontowanych budynków, ale nie tylko. Dla każdego z nas bezpieczeństwo własne i najbliższych jest jedną z podstawowych wartości. Aby o nie zadbać należy wybrać wysokiej jakości drzwi zewnętrzne, które zapewnią nam spokojny sen. Przykładem takiego produktu są drzwi ThermoSafe, z klasą przeciwwłamaniową RC3. Wytrzymają próby naruszenia ich aż przez 5 minut, nawet takimi narzędziami jak wkrętak czy łom, co zostało potwierdzone badaniami.

Jeśli zdecydujemy się na drzwi z przeszkleniami również nie musimy bać się o ich łatwe stłuczenie, co może zdarzyć się także podczas np. zabawy dzieci. Szkło zabezpieczono i zahartowano z dwóch stron.

W ramach aktualnej promocji firma Hörmann udostępnia też możliwość dokupienia pakietu ThermoSafe Hybrid do drzwi ThermoSafe, który zapewnia wyjątkową sztywność i stabilność skrzydła.

Drzwi zewnętrzne Hörmann
Autor: Hörmann

Wygląd drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale także stanowią ważny element wyglądu domu. Wygląd drzwi wejściowych powinien uzupełniać ogólną architekturę domu. Niezależnie, czy nasz budynek jest nowoczesny, minimalistyczny, czy tradycyjny, w ofercie Hörmann znajdziemy coś dla siebie. Bogata gama kolorów i wzorów pozwoli dostosować drzwi do indywidualnych preferencji, to jednak nie wszystko. Możemy spersonalizować produkt także pod kątem doboru klamek, pochwytu oraz dekoracyjnych elementów bocznych i górnych, takich jak naświetla.

Energooszczędność drzwi wejściowych

Większość modeli drzwi zewnętrznych Hörmann wyróżnia się wysoką izolacyjnością cieplną, co znacząco przekłada się na oszczędność energii. Im mniej ciepła ucieka przez stosunkowo dużą przegrodę, jaką są drzwi, tym mniejsze będą nasze rachunki za ogrzewanie. Przykładowo, w drzwiach ThermoSafe lub Thermo65 współczynnik Ud  wynosi nawet 0,87 W/(m²·K), czyli jest znacznie lepszy od minimalnych wymagań określonych w obecnie obowiązujących Warunkach Technicznych. Dzięki tak doskonałym parametrom otrzymujemy możliwość skorzystania z rządowych dotacji z programu Czyste Powietrze. Przedstawiciele firmy pomogą wybrać odpowiedni model oraz wypełnić wniosek.

Drzwi zewnętrzne Hörmann
Autor: Hörmann
Najlepsze drzwi dostępne w promocji!

Nie przegap szansy na zakup wymarzonych drzwi w przystępnej cenie. Wybrane modele drzwi zewnętrznych Hörmann kupisz teraz znacznie taniej!

Zakres cenowy oraz możliwości w obrębie danego modelu możemy łatwo sprawdzić – i zobaczyć! – dzięki intuicyjnemu konfiguratorowi dostępnemu na stronie producenta. Hörmann oferuje drzwi w szerokim spektrum cen, więc niezależnie od budżetu znajdziemy opcję odpowiadającą nam nie tylko wizualnie, ale także finansowo i pod względem parametrów technicznych. Z taką samą pewnością dotyczącą wysokiej jakości produktu.

Dowiedz się więcej o modelach ThermoSafe, Thermo65, ISOPRO i Edition46!

Podsumowując, wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to ważny krok podczas budowy domu. Warto podjąć go świadomie, stawiając na rozwiązania i produkty wysokiej jakości, z możliwością dokładnego dopasowania do naszych potrzeb. Firma Hörmann oferuje szeroki wybór drzwi, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i energooszczędności. Dzięki bogatej ofercie wzorów i kolorów możemy znaleźć idealne drzwi dopasowane do naszego wymarzonego domu. Wysoka izolacyjność cieplna sprawia, że ich drzwi są doskonałym wyborem dla osób ceniących bezpieczeństwo i energooszczędność.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie