Nowoczesna membrana bitumiczna w ofercie BMI Icopal

2020-09-30 10:21 Materiał sponsorowany BMI ICOPAL
Membrana bitumiczna BMI Icopal
Autor: BMI Icopal Wzdłuż krawędzi wierzchniej oraz spodniej strony papy znajdują się ok. 80 mm szerokości pasy masy asfaltowej do łączenie kolejnych brytów papy, zabezpieczone zdejmowalną w trakcie montażu folią z tworzywa sztucznego

Nowoczesne membrany bitumiczne chronią dach przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Są także jedną z podstaw solidnego i ciepłego dachu, który będzie chronił dom przez lata. Poznaj nowość w ofercie BMI Icopal - membranę dachową W/pet PLUS-SBS/ICOPAL.

Największą grupę pap modyfikowanych stanowią papy używane do krycia nowych dachów i remontu starych. Są wśród nich cieńsze papy podkładowe układane jako pierwsza warstwa oraz papy wierzchniego krycia, które stanowią właściwe pokrycie dachowe. Papy modyfikowane są w większości wypadków termozgrzewalne, lepsze papy – samoprzylepne lub mocowane mechaniczne. Niektóre nowoczesne papy termozgrzewalne mają spód nie płaski, ale wyprofilowany w rowki, dzięki czemu powierzchnia do rozgrzania jest mniejsza. Papy samoprzylepne mają na spodzie nałożoną odpowiednio przygotowaną powłokę bitumiczną z warstwą klejącą osłoniętą folią ochronną. Po jej zdjęciu wystarczy ułożyć je na zagruntowanym podłożu i przycisnąć równomiernie na całej powierzchni dłonią lub wałkiem. Papy samoprzylepne są samowulkanizujące, co oznacza, że pod wpływem ciepła obie powłoki trwale się połączą. Można je układać tylko latem. Znajdują zastosowanie tam, gdzie nie powinno się używać palnika do roztopienia bitumu, czyli w miejscach narażonych na łatwe rozprzestrzenianie się ognia.

Membrana dachowa to produkt przeznaczony do wykonania hydro- i paroizolacji sztywnego poszycia w dachach skośnych pod dachówki, blachę czy gonty bitumiczne. Zawiera osnowę z włókniny poliestrowej pokrytą jednostronnie masą bitumiczną. Taka membrana jest bardzo trwała i odporna na promieniowanie UV. Pozwala ułożyć właściwe pokrycie dachu nawet po 2 latach od jej położenia.

Do oferty BMI Icopal, obejmującej szeroką gamę produktów i materiałów hydroizolacyjnych oraz termoizolacyjnych, została wprowadzona nowa pozycja. To membrana bitumiczna W/pet PLUS-SBS/ICOPAL, która docelowo zastąpi produkt W/pet-SBS/ICOPAL.

Odnowiona wersja membrany dachowej

Membrana W/pet PLUS-SBS/ICOPAL to ulepszona wersja produktu, który cieszył się dużym zainteresowaniem dekarzy i przez lata zdobył zaufanie nawet najbardziej wymagających Inwestorów. BMI Icopal postanowiła odświeżyć formułę oraz unowocześnić produkt. W nowej membranie zastosowano specjalny zakład podłużny o szerokości 8 cm, który po zdjęciu folii zabezpieczającej i mechanicznym zamontowaniu papy do podłoża powoduje sklejenie zakładów podłużnych. Ułatwia i przyśpiesza to układanie izolacji, dzięki czemu prace na dachu przebiegają płynniej. Efekt wulkanizacji układanych pasów papy przebiega najlepiej przy pełnym nasłonecznieniu powierzchni i wyższej temperaturze zewnętrznej. 

Membrana W/pet PLUS-SBS/ICOPAL idealnie sprawdza się jako wierzchnia warstwa w hydroizolacji dachu. Nowa wersja zapewnia też większe bezpieczeństwo podczas prac montażowych: układanie papy nie wymaga użycia otwartego ognia.

Zalety membrany bitumicznej

Wysokie parametry techniczne membrany W/pet PLUS-SBS/ICOPAL oraz materiały wchodzące w jej skład gwarantują szczelność dachu przez nawet kilkadziesiąt lat. Papa została obustronnie wzmocniona powłoką z asfaltu modyfikowanego z wypełniaczem mineralnym. Stronę wierzchnią pokryto gruboziarnistą posypką mineralną, spodnią - folią z tworzywa sztucznego. Membrana jest wodoszczelna (przy ciśnieniu 10 kPa), odporna na rozciąganie a przy tym charakteryzuje się wysoką giętkością. Pozwala to na dokładniejszą i szybszą pracę, także w trudnych do obróbki miejscach (np. przy kominach czy załamaniach dachu). Wprowadzenie zakładu podłużnego usprawnia układanie membrany, zapewniając najwyższą szczelność hydroizolacji. Membranę bitumiczną można wygodnie zamocować przy użyciu kleju asfaltowego lub przy użyciu mocowań mechanicznych (wkrętów, gwoździ papowych, itd.).

Dane techniczne
Membrana bitumiczna BMI Icopal

Autor: BMI Icopal

Grubość: 2,2 mm

Ilość [rolka m2/kg]: 15,0/43,8

Szerokość: 1 m

Paleta [ilość (m2)/waga (kg)/ilość rolek]: 300/900/20

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE