Jeśli dach, to tylko z dachówką ceramiczną

2021-09-09 12:12 Materiał sponsorowany
Dachówki ceramiczne marki Röben
Autor: Röben

Budowa domu powinna być inwestycją na lata, dlatego ważne jest, aby wznosić go z materiałów trwałych, ekologicznych i energooszczędnych. Wśród pokryć dachowych wysokie wymagania współczesnego budownictwa spełniają dachówki ceramiczne marki Röben.

W dobie budownictwa ekologicznego dużą popularnością cieszą się naturalne materiały i surowce. Jednym z nich jest glina, z której powstają między innymi dachówki ceramiczne. Ich zalety doceniane są podczas realizacji projektów energooszczędnych, ponieważ spełniają one normę EN 1304:2005 (Dachówki ceramiczne i akcesoria - Definicje i specyfikacja wyrobów) oraz najostrzejszy parametr dyrektywy unijnej, dotyczący przewodzenia ciepła.

Dachówki ceramiczne Röben odpowiadają na potrzeby budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Są niezwykle trwałe, odporne na trudne warunki klimatyczne oraz wpływają na utrzymanie zdrowego mikroklimatu w budynku. Jednocześnie produkty te oferowane są w szerokiej gamie wzorów, kolorów i formatów. Co ważne, w ofercie producenta znajdziemy bogaty asortyment dekarski, niezbędny do montażu solidnego pokrycia.

Dachówki ceramiczne marki Röben
Autor: Röben

Dachówka na nowoczesny dach

Choć ceramiczne pokrycia dachowe mają długą tradycję, świetnie odnajdują się we współczesnej architekturze, zarówno pod względem dizajnu, jak i parametrów technicznych. Ich charakterystyka sprawia, że traktowane są jako materiał o szerokim zastosowaniu. Mogą być bowiem montowane na połaciach o minimalnym kącie nachylenia wynoszącym 16° i maksymalnym ponad 30°. Pozwala to na realizację nawet najodważniejszych wizji architektonicznych, wykraczających poza utarte schematy. Niebagatelnym atutem jest też interesująca estetyka dachówek ceramicznych. Produkty marki Röben podążają za nowoczesnymi trendami, odpowiadają na zapotrzebowania współczesnej architektury oraz zaspakajają gusta inwestorów. Wypalane są z gliny, co daje gwarancję jakości, trwałości i ekologiczności. Ogrom zalet sprawia, że projektanci i klienci indywidualni chętnie decydują się na wybór dachówek ceramicznych Röben.

Dachówki ceramiczne marki Röben
Autor: Röben

Modny dach ceramiczny

Dużą popularnością cieszą się dziś stonowane barwy oraz proste formy. Między innymi dzięki takiej charakterystyce jednym z najchętniej wybieranych produktów marki Röben jest antracytowa, płaska dachówka BERGAMO. Jej kształt i modna kolorystyka przyciąga wzrok i prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie na dachach budynków o minimalistycznej bryle. Angobowana powierzchnia dachówki o lekko matowym wykończeniu doskonale komponuje się z chłodnymi odcieniami nowoczesnych materiałów elewacyjnych, wyróżniając dom wyważoną elegancją.

Inną propozycją zasługującą na szczególną uwagę jest dachówka glazurowana MOZNAplus tobago z dużą falą. Czarna i lśniąca powierzchnia ma szczególny urok, dzięki któremu pokrycie nabiera wyjątkowego charakteru. Spektakularny efekt osiąga na połaciach nie tylko za sprawą wyrazistej, połyskującej, ciemnej tonacji, ale i dużemu formatowi. Umożliwia on przyspieszenie prac dekarskich, co z kolei daje oszczędności finansowe. Dach powstanie sprawnie, a jego wygląd zachwyci nietuzinkową estetyką.

Dachówki ceramiczne marki Röben
Autor: Röben

Dachówki na każdą pogodę… i na lata

Wykończenie dachówek marki Röben angobą i glazurą zwiększa ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo wygląd pozostanie trwały na lata, a kolor się nie odbarwi. Na powierzchni dachówek nie zagnieździ się też mech czy glony, a zanieczyszczenia usunie sama woda. W związku z tym wygląd pokrycia ceramicznego będzie zawsze estetyczny.

Wysoka jakość produktów marki Röben znana jest od ponad 160 lat. Dziś potwierdzają ją liczne certyfikaty oraz okresowe kontrole prowadzone przez zewnętrznych ekspertów. Gwarancja na produkty i akcesoria ceramiczne wynosi 30 lat, co również przekonuje, że dachówki wyprodukowane z wysokiej jakości gliny będą wyborem solidnym i ponadczasowym.

Dachówki ceramiczne marki Röben
Autor: Röben
Partnerzy

Firma Röben produkuje materiały budowlane najwyższej jakości, które umożliwiają realizację marzeń kolejnych pokoleń inwestorów o pięknym i bezpiecznym domu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie