Innowacyjne membrany wstępnego krycia

2023-03-02 11:35 Materiał sponsorowany
Innowacyjne membrany wstępnego krycia Marma
Autor: Marma

Zaawansowane technologicznie paroizolacje i wysoko paroprzepuszczalne membrany wstępnego krycia (MWK) oferowane na całym świecie to znak rozpoznawczy (firmy, spółki) Marma Polskie Folie.

Paroizolacje były pierwszym produktem powstałej ponad 30 lat temu firmy Marma Polskie Folie. Dziś jej oferta jest pełna m.in. wielowarstwowych laminatów, a do najciekawszych należy Vapour Regulator umożliwiający kontrolę pary wodnej i ułatwiający uzyskanie szczelności powietrznej zewnętrznych przegród budowlanych.

Innowacyjne membrany wstępnego krycia Marma
Autor: Marma

Coraz doskonalsze rozwiązania

Od 2003 roku w laboratoriach Marma Polskie Folie prowadzone są eksperymenty i badania produktów, a także analizy opinii i sugestii dekarzy oraz inżynierów budownictwa. Efektem prac badawczo-rozwojowych są produkty idealnie dopasowane do potrzeb inwestorów, specyfiki polskiego klimatu i europejskich wymagań.

W 2009 r. pojawił się Ekran Dachowy Włochaty, czyli uniwersalna MWK o wysokich parametrach użytkowych. Wykorzystanie w procesie technologicznym włókniny igłowanej sprawiło, że Ekran Dachowy Włochaty zachowuje odpowiednią trwałość, odporność i elastyczność. Z tego powodu m.in. znakomicie nadaje się jako materiał  poślizgowy pod pokrycia z blach płaskich. Uzyskuje również niezwykle korzystny współczynnik oporu dyfuzyjnego powietrza (Sd = 0,015 m) przy jednocześnie wysokiej gramaturze 265 g/m².

Innowacyjne membrany wstępnego krycia Marma
Autor: Marma

Idealny debiut

Od tego roku Marma Polskie Folie oferuje nowej generacji Ekran IDEA 175. Bezprecedensowym rozwiązaniem jest połączenie w nim przeciwstawnych właściwościowości – bardzo wysokiej paroprzepuszczalności (wielokrotnie wyższej od poliuretanowych MWK) przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej wytrzymałości.

Właściwości Ekranu IDEA 175 udało się osiągnąć dzięki nowatorskim materiałom termoplastycznym, których dyfuzyjność opiera się na przekazywaniu pary wodnej wzdłuż cząsteczek, co ułatwia i przyspiesza ten proces. Dzięki temu, nawet  przy niewielkiej różnicy ciśnienia (zależnego od temperatury), para wodna przechodzi przez Ekran IDEA 175, więc efektywniej osusza dach, zwiększając energooszczędność budynku.

Dużą przewagą Ekranu IDEA 175 jest jego symetryczność – film funkcyjny, czyli warstwa powstrzymująca wodę i przepuszczająca parę wodną jest osłaniany po obu stronach włókninami tej samej grubości. Wpływa do istotnie na trwałość produktu, ponieważ film jest ze wszystkich stron równomiernie chroniony przed promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Cechy te wraz z wysoką wytrzymałością na rozciąganie i przebicie gwoździem są ważne dla inwestorów i wykonawców, którzy np. nie muszą zwracać uwagi na kierunek poszczególnych warstw membrany.

Dzięki uzyskaniu wysokich parametrów mechanicznych, przy jednocześnie niższym udziale wagowym materiałów, proponujemy inwestorom produkt bardziej ekologiczny od tradycyjnie występujących na rynku.

Innowacyjne membrany wstępnego krycia Marma
Autor: Marma
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie