Dach w domu energooszczędnym: odpowiednia membrana dachowa

2019-11-07 10:14 MATERIAŁ SPONSOROWANY | DELTA
Membrany dachowe DELTA
Autor: DELTA

Energooszczędny budynek zaczyna się od dachu - to przez nieszczelne pokrycie ucieka wiele ciepła, sprawiająć, że nasz dom najszyciej się wychładza. Jak temu zapobiec? I jaką memranę dachową wybrać, by cieszyć się ciepłym i solidnym dachem?

Zabezpiecz swój dach

Produkty Delta spełniają wymagania najwyższej klasy niezapalnych i nierozprzestrzeniających ognia membran dachowych i elewacyjnych B-s1,d0. Co to odznacza dla inwestora? W przypadku pożaru produkty Delta z klasyfikacją ogniową B-s,d0 w znacznym stopniu ograniczą rozprzestrzenianie się ognia, co umożliwia ograniczenie strat materialnych oraz zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom.

Warto wybrać membranę która przyczyni się do ochrony naszej rodziny i dobytku. Te same wysokie parametry dotyczą membran fasadowych, dzięki ich zastosowaniu w przypadku pożaru chronimy cały budynek. Inwestycja w bezpieczeństwo to podstawowy czynnik komfortu życia.

Membrany dachowe DELTA
Autor: DELTA

Solidna membrana dachowa

Każda inwestycja to koszty, które bardzo często zwiększają się z każdym etapem budowy. Warto zwrócić uwagę na membranę dachową która pozwala uniknąć strat na materiale. Wykorzystując membranę DELTA MAXX WD z charakterystycznym obustronnym paskiem klejącym oszczędzamy około 30% materiału - membrana dobrze układa się na dachu, jest mocna i odporna na rozerwanie.

Szczelność dachu to kolejny bardzo ważny element na który powinniśmy zwrócić uwagę – membrana z paskami klejącymi układa się niezmiernie łatwo, i co najważniejsze, przyśpiesza etap budowy. Ważnym argumentem wskazującym na produkty DELTA jest wydłużona odporność na promieniowanie UV na przykładzie DELTA PENTAXX, DELTA FOXX, DELTA EXTREME.

Ekspert radzi
Katarzyna Nadaj ekspert firmy Dorken
Katarzyna Nadaj, Marketing Manager firmy Dorken

Budowa domu energooszczędnego to w dużej mierze odpowiednio dobrana membrana dachowa. Wybór produkt powinien być uzależniony od rodzaju dachu. Zastosowanie dopasowanych rozwiązań to wymierne korzyści:

x Prawidłowa cyrkulacja powietrza.

x Nawet o 30% niższy poziom wymiany powietrza.

x 9% niższe zapotrzebowanie na ciepło.

x Zastosowanie odpowiedniej wiatro i paroizolacji  to nawet o 10% wyższa ochrona cieplna, mniejsze obciążenie promieniami elektromagnetycznymi dla człowieka, 50% odbicia ciepła.

x Oszczędności na ogrzewaniu.

Membrany do domu energooszczędnego

Otwarte dyfuzyjnie termomembrany DELTA zapewniają wiatroszczelność, wodoszczelność – stanowią idealną barierę ochroną przed utratą ciepła z domu.

Jak można oszczędzać stosując membrany DELTA?

Nawet o 30% niższy poziom wymiany powietrza i o 9% niższe zapotrzebowanie na ciepło, co oznacza niższe rachunki za energię. Dom zużywający jak najmniejszą ilość  energii na ogrzewanie to już nie tylko kwestia popularnej mody na ekologię, ale biorąc pod uwagę rosnące ceny energii konieczność finansowa. Ze względu na wysokie koszty energii wdrażanie kompleksowych rozwiązań umożliwiających zmniejszenie jej zużycia staje się wręcz niezbędne. Domy energooszczędne to także budynki kondygnacyjne, przez co ważne jest odpowiednie ocieplenie i termoizolacja poddasza użytkowego. Rozwiązania DELTA pozwalają zabezpieczyć budynek zarówno z zewnątrz jak i od środka. Połączenie termomembrany z termoizolacją DELTA REFLEX to rozwiązanie, które pozwala na dodatkowe oszczędności na ogrzewaniu.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE