Dachówka płaska - modne pokrycie dachowe

2020-09-30 10:20 Materiał sponsorowany BMI Braas
Dachówki płaskie
Autor: BMI Braas Dachówka Tegalit Protegon BMI Braas grafitowa

Dachówka płaska to pokrycie dachu chętnie wybierane przez inwestorów. Jest estetyczne i funkcjonalne, a do tego pozwala na uzyskanie nowoczesnego efektu jednolitego dachu. Poznaj modne dachówki płaskie o wysokiej jakości.

Dachówki płaskie, zarówno ceramiczne, jak i betonowe, są chętnie wybieranym rodzajem pokrycia dachowego. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania uzyskujemy nowoczesny efekt jednolitego dachu, doskonale pasujący do domów budowanych zgodnie ze współczesnymi projektami, w których króluje minimalizm i proste bryły. Dach z płaskich dachówek to znakomite dopełnienie współczesnej architektury, sprawdzi się jednak także w architekturze klasycznej. 

Dachówki płaskie - do każdego domu

Dachówki płaskie efektownie prezentują się na dwuspadowych dachach domów w stylu nowoczesnej stodoły oraz na budynkach, których dach płynnie przechodzi w ścianę. Prosta, czysta linia znakomicie komponuje się z geometryczną formą. Dachówki płaskie można również zamontować na dachach domów tradycyjnych. Wybór uzależniony jest od wyobrażenia inwestora - jeśli konsekwentnie planuje utrzymać styl dworkowy budynku, najlepiej zdecydować się na ceramiczną karpiówkę Opal BMI Braas, jeśli natomiast chce połączyć klasykę z nowoczesnością, doskonałym wyborem będzie prostokątna dachówka betonowa, na przykład Teviva Cisar BMI Braas, która nada budynkowi wyjątkowy charakter.

Dachówki płaskie to pokrycie dachu bardzo proste w montażu. Są lżejsze i mniejsze od dachówek falistych, dlatego dekarze często polecają je przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach dachowych.

Dachówka płaska z jednej strony ma gładką powierzchnię, z drugiej – zamki służące do montażu. To właśnie dzięki nim ten rodzaj pokrycia dachowego cechuje wysoka szczelność. Z tego względu dachówki płaskie nadają się na dachy o nachyleniu już od 25 stopni. Inną zaletą dachówek płaskich BMI Braas jest wysoka odporność na mróz oraz zaawansowane metody produkcji, które gwarantują wytrzymałość materiału pokrycia przez długie lata.

Na dachówkę płaską powinien zdecydować się również każdy, kto rozważa pozyskiwanie energii za pomocą systemów fotowoltaicznych. Dostępne na rynku moduły montowane są bezpośrednio w linii dachówek, a dach tworzy integralną całość. Jest to znacznie łatwiejsze i szybsze przy dachówkach płaskich, a prace nie wymagają większych zmian w konstrukcji pokrycia.

Dachówka Tegalit Protegon BMI Braas

Tegalit Protegon to dachówka płaska o nowoczesnym designie, który wyróżniają wyraziste linie tworzące geometryczne wzory. Dzięki tym walorom dachówka Tegalit idealnie odnajdzie się w nowych, minimalistycznych projektach domów, podkreślając ich nowoczesny wygląd. Sprawdzi się również przy renowacji dachu starszych budynków, nowocześnie je odświeżając, nie kontrastując z ich klasycznym stylem. Stylistykę dachówki Tegalit docenią ci, który pragną wyeksponować oryginalność swojego domu i nadać mu lekkości.

Dachówka Tegalit Protegon marki BMI Braas zawiera pigmenty odbijające znacznie więcej promieniowania podczerwonego niż pozostałe dachówki, co przekłada się na niższą temperaturę na spodniej stronie dachówek – nawet o 10 st. C! Taki dach mniej się nagrzewa i chroni domowników przed dotkliwym w lecie upałem. 

Kolory dachówek płaskich BMI Braas

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na zakup dachówki płaskiej, pozostaje jeszcze wybór koloru. Paleta klasycznych ceglanych odcieni i modnych szarości jest wyjątkowo bogata, dlatego z łatwością dopasować można barwę dachówki do koloru elewacji domu. Dachówka Tegalit Protegon posiada cztery oryginalne warianty kolorystyczne: brąz kolonialny, cegła, grafit i ciemna szarość przypominająca barwę łupku. Dzięki takiej palecie odcieni stworzenie idealnego wyglądu naszego wymarzonego domu jest łatwe.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE