Ceramiczne dachówki płaskie CREATON – doskonały wybór na nowoczesny dach

2023-05-17 17:47 Materiał sponsorowany
Dachówki ceramiczne CREATON
Autor: CREATON

SIMPLA, DOMINO, KODA i CANTUS to dachówki ceramiczne CREATON, które zostały zaprojektowane przez ekspertów marki z myślą o nowoczesnej architekturze. Oszczędne w wyrazie, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach umożliwiają wykonanie dachu zachwycającego wszystkich miłośników minimalistycznych rozwiązań.

Nowoczesne kształty dachówek płaskich CREATON umożliwiają wykonanie na dachu połaci w formie tafli bez wyrazistych łączeń pomiędzy nimi. Modele, szczególnie te w nieco większym rozmiarze ograniczają ich ilość do minimum. W zależności od wybranej dachówki, produkty mogą być ułożone na połaci na przemian lub w linii, koncentrując uwagę na prostej, geometrycznej formie pokrycia dachu.

Wszystkie oferowane przez CREATON dachówki są dostępne w modnych odcieniach – od ascetycznej szarości, przez kolor łupka, antracytu do głębokiej czerni – w wersji angobowanej lub glazurowanej. Są odpowiedzią na potrzeby osób szukających na swój dach stonowanych barw, doskonale korespondujących z minimalistyczną formą budynku.

SIMPLA i DOMINO – nowoczesne dachówki płaskie

SIMPLA to dachówka idealna na nowoczesny dach. Płaski kształt, duży format ok. 300 × 500 mm i modna kolorystyka sprawiają, że jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy ponad wszystko cenią minimalizm.

Dachówka jest dostępna w barwach zgodnych z najnowszymi trendami we wzornictwie, takich jak czerń, antracyt i łupek, w wersji szlachetnej matowej angoby lub eleganckiej glazury. Minimalistyczna, geometryczna forma w połączeniu ze stonowaną barwą sprawiają, że dach wygląda niezwykle nowocześnie i atrakcyjnie. SIMPLA tworzy funkcjonalne pokrycie dachu, znakomicie komponując się z każdym rodzajem elewacji. Szczelne zamki oraz uformowane schodkowo zakładki niezawodnie chronią przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń. System spodnich żeber i mostków zwiększa wytrzymałość całego dachu. Minimalne zużycie na imponująco niskim poziomie 10,4 szt./m2 skraca czas montażu, dzięki czemu koszty wykonania dachu są mniejsze.

DOMINO przez lata stanowiła synonim ceramicznej dachówki płaskiej. Produkowana od 1993 roku w niemieckim zakładzie CREATON w Grossengottern jest niezmiennie najchętniej wybierana przez miłośników nowoczesnej architektury. Z powodzeniem łączy najlepszą jakość z modną formą.

Dachówka wspaniale prezentuje się na budynkach o prostej bryle – niedużych domach jednorodzinnych, jak i większych obiektach. Poręczne w montażu wymiary idealnie sprawdzą się na dachach dwuspadowych oraz konstrukcjach wielopołaciowych. Optymalny format ok. 257 × 436 mm i minimalne zużycie ok. 12,4 szt./m2 nie będzie generował dużych strat materiału podczas ewentualnych docinek.

Dzięki gamie ośmiu atrakcyjnych barw, DOMINO spełnia wszelkie oczekiwania wobec nowoczesnego dachu w zakresie kolorystyki. Modne szarości i czerń doskonale wpisują się w obecne trendy. Odcienie czerwieni to propozycja dla osób szukających ponadczasowych rozwiązań – połączenia nowoczesności i klasyki.

KODA i CANTUS – dachówki inspirowane tradycją

KODA cechuje się siłą precyzji i lekkością formy charakterystyczną dla nowoczesnej dachówki zakładkowej wysokiej klasy. Stanowi efekt poszukiwań przez ekspertów CREATON harmonii pomiędzy ponadczasowym pięknem a perfekcyjną wytrzymałością dachu.

Dachówka w formacie ok. 304 × 505 mm i minimalnym zużyciu ok. 9 szt./m2 ujmuje wyważonym, dopracowanym w każdym detalu kształtem. Zachwyca lekkością podkreśloną rezygnacją ze zbędnych ozdobników. Oryginalny kształt przełamuje linią światła monolityczną, minimalistyczną formę charakterystyczną dla modeli płaskich. Daje unikalne poczucie piękna. Zaprojektowana z myślą o nowoczesnej architekturze, łączy w wielkim stylu modę i elegancję. Jest idealną propozycją dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań. Staje się na połaci zachwycającą klamrą wieńczącą proces całej budowy.

CANTUS cechuje prosta i nowoczesna forma o wymiarach ok. 265 × 450 mm i minimalnym zużyciu ok. 11,8 szt./m2 z dekoracyjną muldą, charakterystyczną dla znanej od wieków dachówki reńskiej. To nawiązanie do wielowiekowej tradycji mistrzów rzemiosła, z drugiej zaś odzwierciedlenie najlepszych praktyk współczesnego wzornictwa sprawia, że dachówka jest doskonałym pokryciem dachów budynków klasycznych i nowoczesnych. Zyska uznanie osób szukających na swój dach atrakcyjnych, ponadczasowych kształtów wyróżniających się pod względem jakości i gamy modnych barw.

Zastosowanie w produkcji dachówki CANTUS technologii KERALIS gwarantuje doskonałe parametry użytkowe. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na mróz i szkodliwe działanie wszelkich innych czynników środowiska. Barwienie w masie zapewnia najwyższy poziom estetyki bez konieczności malowania ciętych krawędzi. CANTUS wyróżnia się idealną konstrukcją zamków i doskonałym systemem odprowadzania wody.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie