| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Tapety ścienne - wybieramy tapety do przedpokoju (zdjęcia wnętrz)

Tapety ścienne - wybieramy tapety do przedpokoju (zdjęcia wnętrz)

Tapety ścienne wracają do łask. Ogromny wybór wzorów sprawia, że bez trudu znajdziemy tapety do przedpokoju i dopasujemy do stylu wnętrza. Zanim jednak wybierzesz, sprawdź, z czego są zrobione. Nie każda bowiem tapeta nadaje się do przedpokoju kuchni, albo łazienki. A przecież chodzi o to, by wykończenie ścian nie tylko było ładne, ale i trwałe.

Tapety ścienne - co na rynku?

Poszukiwane przez nas tapety do przedpokoju mogą być wykonane z różnych materialów. Drobne nierówności ściany w przedpokoju ukryjesz np. pod wzorzystą tapetą. Aby ułatwić sobie zadanie, wybierz tapetę, której nie trzeba smarować klejem (a wystarczy przyłożyć do ściany pokrytej warstwą kleju). Na rynku dostępne są następujące rodzaje tapet:

  • Tapety papierowe - to tapety wykonane z jednej lub dwóch warstw papieru. Mogą być drukowane lub tłoczone. Nie jest to bardzo wytrzymały rodzaj wykończenia ściany we wnętrzach.
  • Tapety winylowe – te tapety składają się z dwóch warstw. Spód jest zrobiony z papieru, a wierzch z winylu – płaskiego lub spienionego. Tapety winylowe są bardzo wytrzymałe, odporne na wodę i ogień. To dobry pomysł na wykończenie ścian w przedpokoju, które narażone są na zniszczenia i zabrudzenia.
  • Tapety na flizelinie to tapety winylowe lub papierowe podklejone warstwą flizeliny. To dobry sposób na szybkie wykończenie ściany w przedpokoju, ponieważ tapet tych nie trzeba kleić. Wystarczy posmarowanie klejem ściany. Tapety te dobrze zamaskują nierówności ściany.
  • Tapety z włókna szklanego to dobra dekoracja wnętrza. Tapety mają strukturę przypominającą tkaninę. Są odporne na wilgoć i ogień, można je też malować. Minusem ich jest to, ze trudno je wymienić. Odchodzą od ściany razem z tynkiem.
  • Rauhfaser – tapety te składają się z dwóch warstw papieru połączonych z drewnianymi wiórkami, które tworzą ciekawą fakturę. Bardzo dobrze kryją nierówności ściany. Podobnie jak tapety z włókna szklanego można je malować.

Zdjęcia wnętrz: tapety ścienne

Wybraliśmy dla was zdjęcia wnętrz, w których tapety ścienne grają pierwsze skrzypce. Zdjęcia przedstawiają różne sposoby na zastosowanie tego materiału.

Tapety do przedpokoju, czy kuchni lub salonu mogą także pełnić inną funkcję. Z powodzeniem zastosujesz ją też jako dekorację np. mebli. Popularne są także zdjęcia na tapetę, które są nie tylko oryginalne, ale także bardzo personalne. Zresztą, sam obejrzyj zdjęcia. Czy twoim zdaniem tapety do dobry sposób na wykończenie ścian?

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Jakie tapety do przedpokoju, łazienki i kuchni?

Nie każda tapeta ścienna nadaje się do łazienki, kuchni czy przedpokoju, choć zdjęcia wnętrz prezentowane dalej pokazują, że w każdym z nich można ją stosować. W jednych wnętrzach ściany są jednak bardziej narażone na zabrudzenia i zniszczenia, w innych – mniej. Wybierając, np. tapety do przedpokoju, który z reguły jest zimny, i niekiedy mokry, trzeba o tym pamiętać.

Sprawdź też: jak usunąć starą tapetę >>>

Tapety do przedpokoju, kuchni i łazienki najlepsze będą te winylowe albo tapety z włókna szklanego. Są odporne na działanie wody i łatwo je zmywać. Odradza się natomiast tapety papierowe i rauhfaser. 

Ściany we wnętrzach dość intensywnie eksploatowanych, takich jak przedpokój czy pokój dziecięcy, powinny wykończyć tapety winylowe lub na fizelinie. Ściany nie będą wówczas narażone na częste odnawianie. W pokoju dziecka, ze względu na niską wytrzymałość, nie zaleca się stosowania tapety papierowej. Z drugiej strony tapety papierowe będą bardziej ekologiczne i zdrowe dla dziecka. Ściany w salonie czy sypialni możemy wykończyć dość dowolnie. Nie są bowiem w takim stopniu narażone na zniszczenie jak te w kuchni, łazience czy pokoju dziecka. Z powodzeniem możesz tu zastosować zatem tapety fizelinowe, papierowe, rauhfaser czy tapety winylowe.

Tapetowanie ścian: wideo instrukcja

Jak przykleić tapetę - wideo instrukcja.

Czy wykładziny lub farby mogą emitować szkodliwe substancje?

Niektóre materiały wykończeniowe, takie jak farby, wykładziny czy rozpuszczalniki mogą mieć...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Fototapeta do sypialni. Oryginalna dekoracja na...

Poznaj szybki sposób na metamorfozę wnętrz. Fototapeta w sypialni to dobry pomysł na totalną zmianę...

Koło barw, czyli jak łączyć ciepłe i zimne kolory...

Koło barw pomaga zrozumieć zasady łączenia kolorów i pozwola uniknąć błędów. Kolory zimne i...

Białe ściany: jak stosować biały kolor na ścianach

Białe ściany budzą skojarzenia z porządkiem i równowagą. Niekiedy jednak zastosowanie czystej bieli w...

Tapety na ścianę: papierowe, winylowe, zmywalne...

Tapety na ścianę są znowu modne! Nic w tym zresztą dziwnego - tapety mają przecież mnóstwo zalet....

Tynki wapienne i cementowo-wapienne jako element...

W ostatnich latach rośnie nasza świadomość odnośnie stosowania zdrowych i naturalnych produktów. Ten...