| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Tapety ścienne - wybieramy tapety do przedpokoju (zdjęcia wnętrz)

Tapety ścienne - wybieramy tapety do przedpokoju (zdjęcia wnętrz)

Tapety ścienne wracają do łask. Ogromny wybór wzorów sprawia nie lada problem, ale też dzięki niemu bez trudu znajdziemy tapety do przedpokoju i dopasujemydo stylu wnętrza. Zanim jednak wybierzesz, sprawdź, z czego są zrobione. Nie każda bowiem tapeta nadaje się do przedpokoju kuchni, albo łazienki. A przecież chodzi o to, by wykończenie ścian nie tylko było ładne, ale i trwałe.

Tapety ścienne - co na rynku?

Poszukiwane przez nas tapety do przedpokoju mogą być wykonane z różnych materialów. Na rynku dostępne są:

  • Tapety papierowe - to tapety wykonane z jednej lub dwóch warstw papieru. Mogą być drukowane lub tłoczone. Nie jest to bardzo wytrzymały rodzaj wykończenia ściany we wnętrzach.
  • Tapety winylowe – te tapety składają się z dwóch warstw. Spód jest zrobiony z papieru, a wierzch z winylu – płaskiego lub spienionego. Tapety winylowe są bardzo wytrzymałe, odporne na wodę i ogień. To dobry pomysł na wykończenie, gdy ściany narażone są na zniszczenia i zabrudzenia.
  • Tapety na flizelinie to tapety winylowe lub papierowe podklejone warstwą flizeliny. To dobry sposób na szybkie wykończenie ściany, ponieważ tapet tych nie trzeba kleić. Wystarczy posmarowanie klejem ściany. Tapety te dobrze zamaskują nierówności ściany.
  • Tapety z włókna szklanego to dobra dekoracja wnętrza. Tapety mają strukturę przypominającą tkaninę. Są odporne na wilgoć i ogień, można je też malować. Minusem ich jest to, ze trudno je wymienić. Odchodzą od ściany razem z tynkiem.
  • Rauhfaser – tapety te składają się z dwóch warstw papieru połączonych z drewnianymi wiórkami, które tworzą ciekawą fakturę. Bardzo dobrze kryją nierówności ściany. Podobnie jak tapety z włókna szklanego można je malować.

Zdjęcia wnętrz: tapety ścienne

Wybraliśmy dla was zdjęcia wnętrz, w których tapety ścienne grają pierwsze skrzypce. Zdjęcia przedstawiają różne sposoby na zastosowanie tego materiału.

Tapety do przedpokoju, czy kuchni lub salonu mogą także pełnić inną funkcję. Z powodzeniem zastosujesz ją też jako dekorację np. mebli. Popularne są także zdjęcia na tapetę, które są nie tylko oryginalne, ale także bardzo personalne. Zresztą, sam obejrzyj zdjęcia. Czy twoim zdaniem tapety do dobry sposób na wykończenie ścian?

Jakie tapety do przedpokoju, łazienki i kuchni?

Nie każda tapeta ścienna nadaje się do łazienki, kuchni czy przedpokoju, choć zdjęcia wnętrz prezentowane dalej pokazują, że w każdym z nich można ją stosować. W jednych wnętrzach ściany są jednak bardziej narażone na zabrudzenia i zniszczenia, w innych – mniej. Wybierając, np. tapety do przedpokoju, który z reguły jest zimny, i niekiedy mokry, trzeba o tym pamiętać.

Tapety do przedpkoju, kuchni i łazienki najlepsze będą te winylowe albo tapety z włókna szklanego. Są odporne na działanie wody i łatwo je zmywać. Odradza się natomiast tapety papierowe i rauhfaser.

Ściany we wnętrzach dość intensywnie eksploatowanych, takich jak przedpokój czy pokój dziecięcy, powinny wykończyć tapety winylowe lub na fizelinie. Ściany nie będą wówczas narażone na częste odnawianie. W pokoju dziecka, ze względu na niską wytrzymałość, nie zaleca się stosowania tapety papierowej. Z drugiej strony tapety papierowe będą bardziej ekologiczne i zdrowe dla dziecka.

Ściany w salonie czy sypialni możemy wykończyć dość dowolnie. Nie są bowiem w takim stopniu narażone na zniszczenie jak te w kuchni, łazience czy pokoju dziecka. Z powodzeniem możesz tu zastosować zatem tapety fizelinowe, papierowe, rauhfaser czy tapety winylowe.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
O czym mówi zawartość LZO? Wybierz bezpieczne i...

Wybierając farbę do malowania ścian, często jedynym kryterium, którym się kierujemy, jest jej kolor....

Jaki kolor ścian wybrać, aby aranżacja salonu...

Każdy z nas marzy o tym, by jego salon był spokojny, cichy i harmonijny. W tym celu ważny jest dobór i...

Naklejki na ścianę. Ciekawe pomysły na dekorację...

Naklejki ścienne to doskonały pomysł na wzbogacenie aranżacji wnętrza. Można je z powodzeniem wykorzystać...

Jakie cechy powinna mieć idealna farba do ścian?

Nowoczesna farba do ścian to farba hybrydowa, a więc łącząca wiele cech, dzięki którym malowane...

Ścianki z luksferów, szkła hartowanego i pleksi

Dobrym sposobem na uzyskanie wrażenia przestronności jest zastosowanie we wnętrzu przezroczystych przesłon....

Fuga do płytek. Jak wybrać dobrą zaprawę do...

Fuga: wybieramy spoinę. Rodzaj, kolor i dopuszczalna szerokość fugi to trzy główne kryteria,...