| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Duże płytki gresowe, czyli gres w supermodnej odsłonie
Gres wielkoformatowy

Duże płytki gresowe, czyli gres w supermodnej odsłonie

Te duże płytki gresowe to wielkoformatowy gres pocieniany. Płyty te są naprawdę olbrzymie. Najwięsze mają nawet metr szerokości i 3 metry długości. Są przy tym bardzo cienkie. Najcieńsze płytki gresowe mają jedynie 3 mm. Takim gresem wykończysz ściany zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Duże formaty płytek są wciąż modne, zarówno wśród projektantów, jak i klientów.

Gdzie duże płytki gresowe?

Gresy o naprawdę dużych formatach są produkowane z myślą o miejscach, w których ważne jest ograniczenie ilości łączeń (fug) kłopotliwych do utrzymania w czystości, oraz w celu renowacji powierzchni bez konieczności skuwania starych powłok ceramicznych. Zupełną nowością są na przykład wielkoformatowe gresy pocieniane.

Polecamy:

Co różni gres wielkoformatowy od zwykłego gresu?

Wielkoformatowe gresy pocieniane – pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Od typowych płytek gresowych różni je grubość – najcieńsze mają zaledwie 3 mm. Dzięki temu możliwe jest produkowanie formatów większych niż zwykle – największe płyty mają metr szerokości i 3 m długości.

Gresy pocieniane są oferowane w wersji bez wzmocnienia (nadają się wyłącznie do wykładania na ścianach wewnątrz budynków) oraz ze wzmocnieniem w postaci siatki z włókna szklanego (nadają się do zastosowania na ścianach na zewnątrz oraz na podłogach, po których nie chodzi dużo ludzi). Istnieją również panele warstwowe ze sklejonych ze sobą dwóch lub trzech płyt – można z nich robić elewacje i podłogi do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Gresy pocieniane mają wyższą od innych płyt wykonanych z tego materiału elastyczność. Pozwala to na odpowiednio przygotowanym podłożu układać je także na powierzchniach, które nie są płaskie, ale mają wyprofilowane łagodne krzywizny (zaledwie kilka stopni). Niestety, ich niewielka grubość wymusza zachowanie szczególnej ostrożności przy transporcie i przechowywaniu oraz wymaga bardzo starannego przygotowania podłoża i montażu.

Przykładowi producenci: Levantina, Provenza, Cotto D’Este, Saloni.

Przeczytaj dodatkowo:
Struktura ściany jako oryginalna dekoracja i...

Struktura ściany wraca do wnętrzarskich łask! Czas nasycić nasze ściany nie tylko kolorem, ale i fakturą. To...

Malowanie pokoju dziecięcego - zdrowe farby do...

Podpowiadamy czego musisz się dowiedzieć o farbach do ścian planując remont pokoju dziecięcego. Dowiedz...

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Aranżacja wnętrza nawiązująca do stylu eko i uwzględniająca naturalne materiały jest coraz bardziej...

Jakie cechy powinna mieć idealna farba do ścian?

Nowoczesna farba do ścian to farba hybrydowa, a więc łącząca wiele cech, dzięki którym malowane...

Wykończenie ścian płytkami gipsowymi

Płytki gipsowe to sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Układanie ich jest łatwe i nie wymaga...

Farby do zadań specjalnych w dekoracji wnętrz....

Coraz częściej w dekoracji wnętrz używane są farby, dzięki którym można uzyskać specjalną powierzchnię...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.