| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Nie zgadniesz, jaki to materiał. Najlepsze imitacje wśród materiałów wykończeniowych

Nie zgadniesz, jaki to materiał. Najlepsze imitacje wśród materiałów wykończeniowych

Prezentujemy najlepsze ścienne i podłogowe imitacje zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz domu. Przekonaj się, jak niektóre materiały wykończeniowe skutecznie podszywają się pod inne. Dlaczego warto o tym wiedzieć? Bo dzięki imitatorom możesz uzyskać w swoim domu fantastyczny efekt za dużo mniejsze pieniądze. Sprawdź sam!

Płytki ceramiczne

Spośród materiałów wykończeniowych, które specjalizują się w różnorakich imitacjach płytki ceramiczne wiodą prym. Mogą imitować bardzo wiele różnych materiałów: beton, metal, drewno, tapetę, dywan, kamień, a nawet skórę zwierząt. Często są przy tym znacznie tańsze od swoich pierwowzorów i łatwiej je pielęgnować.

Panele laminowane

Dobrym imitatorem są również panele laminowane. Te naśladują z powodzeniem parkiet, deski, kamień, a nawet graffiti czy płytki. Ich ceny są również stosunkowo niskie, poza tym ten materiał wykończeniowy dość łatwo położysz i wyczyścisz.

Tapety

Tapety są nie tylko naśladowane, same również imitują, np. tkaniny. Takie są tapety welurowe, które z powodzeniem mogą zastąpić drogie gobeliny, np. we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym. Tapety z włókna szklanego również mają strukturę podobną do tkaniny. Są przy tym odporne na wodę i szorowanie. Można je malować. Minusem jest to, że trudno je usunąć ze ścian bez uszkadzania tynku.

Farby strukturalne

Farby strukturalne sytuują się między farbami a tynkiem. Potrafią doskonale imitować np. kamień. Są jednak od niego tańsze i łatwiej zmienić wygląd ścian, gdy się opatrzą. Na dodatek można nimi samodzielnie pokryć ściany i wykazać się sporą kreatywnością.

Wykładziny elastyczne

Do łask wracają ostatnio wykładziny elastyczne, które ostatnimi czasy zyskały dużo bardziej atrakcyjny wygląd. Mogą przypominać np. panele drewniane.

Materiały wykończeniowe na zewnątrz

Również na zewnątrz domu z powodzeniem zastosujesz materiały wykończeniowe, które naśladują inne. Zamiast drewnianej deski na tarasie możesz użyć odpornej na warunki atmosferyczne deski tarasowej z kompozytu albo płytki kompozytowej. Produkty niektórych firm do złudzenia przypominają naturalne materiały. Dla przykładu płytki betonowe mogą na elewacji wygladać jak piaskowiec albo stara cegła. Ich zaletą jest łatwiejsza konserwacja niż w przypadku naturalnych materiałów.

Przeczytaj dodatkowo:
Wykończenie ścian płytkami gipsowymi

Płytki gipsowe to sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Układanie ich jest łatwe i nie wymaga...

Płytki betonowe na elewacje i do wnętrz

Płytki betonowe to pomysł na ciekawą aranżację zarówno ścian wewnętrznych, jak i elewacji. Zobacz...

Wszystko o wykończeniu ścian: tynki, farby,...

Jesteś na etapie wykończenia wnętrza? Nasz ekspert pomoże dobrać Ci odpowiednią farbę, tynk lub lakier oraz...

Drewniane panele ścienne [INSPIRACJE]

Ściany wewnętrzne można pomalować, położyć na nich tapetę lub wykończyć drewnianymi panelami ściennymi. Taka...

Jakie cechy powinna mieć idealna farba do ścian?

Nowoczesna farba do ścian to farba hybrydowa, a więc łącząca wiele cech, dzięki którym malowane...

Kolory w kuchni - najmodniejsze połączenia...

Wybierajmy odcienie barw, które połączone ze sobą stworzą spójną kompozycję. Zobacz, jak...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.