| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Nie zgadniesz, jaki to materiał. Najlepsze imitacje wśród materiałów wykończeniowych

Nie zgadniesz, jaki to materiał. Najlepsze imitacje wśród materiałów wykończeniowych

Prezentujemy najlepsze ścienne i podłogowe imitacje zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz domu. Przekonaj się, jak niektóre materiały wykończeniowe skutecznie podszywają się pod inne. Dlaczego warto o tym wiedzieć? Bo dzięki imitatorom możesz uzyskać w swoim domu fantastyczny efekt za dużo mniejsze pieniądze. Sprawdź sam!

Płytki ceramiczne

Spośród materiałów wykończeniowych, które specjalizują się w różnorakich imitacjach płytki ceramiczne wiodą prym. Mogą imitować bardzo wiele różnych materiałów: beton, metal, drewno, tapetę, dywan, kamień, a nawet skórę zwierząt. Często są przy tym znacznie tańsze od swoich pierwowzorów i łatwiej je pielęgnować.

Panele laminowane

Dobrym imitatorem są również panele laminowane. Te naśladują z powodzeniem parkiet, deski, kamień, a nawet graffiti czy płytki. Ich ceny są również stosunkowo niskie, poza tym ten materiał wykończeniowy dość łatwo położysz i wyczyścisz.

Tapety

Tapety są nie tylko naśladowane, same również imitują, np. tkaniny. Takie są tapety welurowe, które z powodzeniem mogą zastąpić drogie gobeliny, np. we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym. Tapety z włókna szklanego również mają strukturę podobną do tkaniny. Są przy tym odporne na wodę i szorowanie. Można je malować. Minusem jest to, że trudno je usunąć ze ścian bez uszkadzania tynku.

Farby strukturalne

Farby strukturalne sytuują się między farbami a tynkiem. Potrafią doskonale imitować np. kamień. Są jednak od niego tańsze i łatwiej zmienić wygląd ścian, gdy się opatrzą. Na dodatek można nimi samodzielnie pokryć ściany i wykazać się sporą kreatywnością.

Wykładziny elastyczne

Do łask wracają ostatnio wykładziny elastyczne, które ostatnimi czasy zyskały dużo bardziej atrakcyjny wygląd. Mogą przypominać np. panele drewniane.

Materiały wykończeniowe na zewnątrz

Również na zewnątrz domu z powodzeniem zastosujesz materiały wykończeniowe, które naśladują inne. Zamiast drewnianej deski na tarasie możesz użyć odpornej na warunki atmosferyczne deski tarasowej z kompozytu albo płytki kompozytowej. Produkty niektórych firm do złudzenia przypominają naturalne materiały. Dla przykładu płytki betonowe mogą na elewacji wygladać jak piaskowiec albo stara cegła. Ich zaletą jest łatwiejsza konserwacja niż w przypadku naturalnych materiałów.

Betonowe płyty na ścianie. To jest modne!

Sufity, ściany, schody, słupy z betonu... Szara, surowa powierzchnia tego materiału stała się...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Tynki wapienne i cementowo-wapienne jako element...

W ostatnich latach rośnie nasza świadomość odnośnie stosowania zdrowych i naturalnych produktów. Ten...

Struktura ściany jako oryginalna dekoracja i...

Struktura ściany wraca do wnętrzarskich łask! Czas nasycić nasze ściany nie tylko kolorem, ale i fakturą. To...

Modne wnetrza. Płytki klinkierowe i płytki z...

Płytki ścienne są modnym materiałem do wykańczania wnętrz. Mogą być wytwarzane od podstaw w fabryce (płytki...

Kolory w kuchni - najmodniejsze połączenia...

Wybierajmy odcienie barw, które połączone ze sobą stworzą spójną kompozycję. Zobacz, jak...

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Aranżacja wnętrza nawiązująca do stylu eko i uwzględniająca naturalne materiały jest coraz bardziej...

Fototapeta do sypialni. Oryginalna dekoracja na...

Poznaj szybki sposób na metamorfozę wnętrz. Fototapeta w sypialni to dobry pomysł na totalną zmianę...