| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Kupujesz mieszkanie? Upewnij się, że wybudowano je i wykończono materiałami bezpiecznymi dla zdrowia

Kupujesz mieszkanie? Upewnij się, że wybudowano je i wykończono materiałami bezpiecznymi dla zdrowia

Wybierając dom lub mieszkanie zastanawiałeś się, czy materiały budowlane z jakich został on zbudowany są bezpieczne dla zdrowia? A powinieneś. Zdarza się bowiem, że znajdują się w nich substancje, które mogą być szkodliwe - szczególnie dla alergików. Sprawdź, jak kupić mieszkanie bezpieczne dla zdrowia.

Autor: Skanska Residential Development Poland Dom bezpieczny dla Twojej rodziny

Zdrowy dom powinien być wykończony materiałami, które nie szkodzą

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że związki występujące w chemii budowlanej, czyli m.in. w klejach, lakierach czy farbach mogą oddziaływać niekorzystnie organizm człowieka. Tego typu substancje są obecne nie tylko w materiałach wykorzystywanych w trakcie remontów, prac dekoracyjnych i wykończeniowych, ale także w materiałach budowlanych, takich jak okna i drzwi, a także w wyposażeniu np. panelach podłogowych. Jak się okazuje, spektrum zagrożeń nie ogranicza się wyłącznie do owianego złą sławą azbestu.

Mimo iż chorobotwórcze chemikalia w dostępnych na rynku produktach występują w na tyle małym stężeniu, że zostają dopuszczone do sprzedaży, nie oznacza to, że nie będą miały wpływu na zdrowie mieszkańców. Chroniczne zapalenia gardła, nawracające wysypki, złe samopoczucie, reakcje alergiczne – te dolegliwości mogą mieć źródło w domowych czterech ścianach.

Na szczęście istnieje możliwość stworzenia mieszkania, w którym ilość szkodliwych substancji jest ograniczona do minimum – przy wykorzystaniu bezpiecznych dla zdrowia farb, klejów, mas czy fug. Wymaga to od dewelopera specjalistycznej wiedzy i dodatkowego wysiłku, może jednak mieć ogromne znaczenie dla zdrowia całej twojej rodziny.

Sprawdź, czy deweloper używa ekologicznych materiałów budowlanych

Jeśli ktoś z twojej rodziny ma problemy z alergią lub astmą, a planujesz kupno mieszkania, dowiedz się u dewelopera o to, jakich materiałów użyto do budowy i wykończenia wybranej przez ciebie inwestycji.

Dostępne są bowiem na rynku nieruchomości oferty realizujące program wykończenia mieszkań, w ramach którego wykorzystywane są farby posiadające europejski certyfikat Ecolabel oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

W inwestycjach, w których zwraca się uwagę na ekologiczne materiały, również fugi, masy, kleje i substancje uszczelniające powinny być dobrane w taki sposób, aby były jak najbardziej neutralne dla zdrowia. Najlepiej gdy potwierdza to certyfikat GEV EMICODE na najwyższym poziomie, nadawany przez międzynarodową organizację badającą jakość produktów UL ECO-INSTITUT. Tego typu informacje mogą zapewnić, że twój dom będzie nie tylko komfortowy, ale też bezpieczny.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Autor: Skanska Residential Development Poland

Homes by Skanska

WARTO WIEDZIEĆ

Samodzielne wykończenie mieszkania

Wykańczając samemu mieszkanie zwróć uwagę na skład materiałów i półproduktów, które masz zamiar wykorzstać. Na rynku jest już dostępna tzw. ekologiczna chemia budowlana, która jest bezpieczna dla zdrowia. Powinni ją wybierać zwłaszcza alergicy, których uczulać mogą m. in. chlor, amoniak, benzen, węglowodory oraz różne substancje chemiczne wydzielające szkodliwe pyły i opary.

Pamiętaj, że nawet jeśli w tej chwili nie macie problemów np. z alergią nie oznacza, że nie pojawią się one za kilka lat. W dobie zanieczyszczonego powietrza i żywności zdrowy dom jest nie do przecenienia.

Tapeta na ścianie w salonie. 10 pomysłów na modne wykończenie ścian [GALERIA]

Pomysłów na dekoracyjne wykończenie ścian w salonie jest wiele. Jednym ze sposobów na...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Fototapeta do sypialni. Oryginalna dekoracja na...

Poznaj szybki sposób na metamorfozę wnętrz. Fototapeta w sypialni to dobry pomysł na totalną zmianę...

Tynk dekoracyjny: jak efektownie wykończyć...

Za tynkami dekoracyjnymi przemawia różnorodność faktur, które można uzyskać na ścianie. Ale...

Tapety na ścianę: papierowe, winylowe, zmywalne...

Tapety na ścianę są znowu modne! Nic w tym zresztą dziwnego - tapety mają przecież mnóstwo zalet....

O czym mówi zawartość LZO? Wybierz bezpieczne i...

Wybierając farbę do malowania ścian, często jedynym kryterium, którym się kierujemy, jest jej kolor....

Tapety do pokoju. Jak dopasować tapety ścienne do...

Tapeta do pokoju - jaką ją dopasować? Tapetowanie to jedna z nielicznych prac wykończeniowych, które...