| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Nowoczesne tapety do salonu i nie tylko. Jakie tapety są modne?

Nowoczesne tapety do salonu i nie tylko. Jakie tapety są modne?

Tapety to szybki i efektowny sposób na dekorację ścian. Wybieramy nowoczesne tapety do salonu, kuchni i łazienki. Zobacz, jakie możliwości w kreowaniu wnętrz dają nowoczesne fototapety i tapety o indywidualnie zamawianym wzorze.

Nowoczesny minimaliz to chyba ciągle najbardziej modny styl w aranżacji wnętrz. Wyróżniają go neutralne kolory: rozbielone beże i szarości z niewielkimi akcentami mocniejszymi np. w postaci dekoracyjnej ściany z tapetą, proste kształty mebli, twarde powierzchnie, zamiłowanie do form modernistycznych – prostych linii i kątów prostych oraz figur geometrycznych – kwadratów i prostokątów. Bardzo często nowoczesne wnętrza tworzą rytmiczne układy powtarzających się figur lub brył – w meblach, wnękach otworach, podziałach okien i drzwi, kształcie kominka czy wykończeniu balustrad schodów. Minimalistyczna forma ma podkreślać szlachetność i wysoką jakość materiału z jakiego zostały wykonane meble oraz elementy wykończeniowe: kamień, drewno, szkło, metal, tapeta czy fototapeta. Nowoczesne wnętrza są raczej oszczędne w dekoracji: wszystkie drobiazgi ukryte za idealnie gładką fasadą zamykanego regału, jeśli coś stoi na wierzchu musi to być rzecz wielka nazwiskiem. Bardzo ważną rolę odgrywa światło, które wydobywa kształty brył, podkreśla szlachetność materiałów wykończeniowych takich jak nowoczesne tapety, dywan, zasłony.

Nowoczesne tapety graficzne

Nowoczesne tapety graficzne do salonu czy sypialni mogą zostać zrobione na indywidualne zamówienie, według pomysłu naszego lub dekoratora wnętrz. Wykonuje się je na papierze lateksowym z dodatkową powłoką laminatu zabezpieczającego przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Ta warstwa jest zmywalna.

Sprawdź też: usuwanie starej tapety >>>

Można też wydrukować tapetę na podłożu winylowym z podkładem flizelinowym. Ten produkt ma wyczuwalną pod palcami fakturę drobnego piasku. Możesz zastosować także na tapetę papier satynowany, płótno bawełniane, a nawet folię samoprzylepną.

Nowoczesne tapety tekstylne

Nowoczesne tapety tekstylne produkuje się z naturalnych materiałów (lnu, jedwabiu) z wykorzystaniem szlachetnych splotów (satyny czy żakardu). Są one luksusowym, artystycznym tworzywem do wykonania okładziny ściennej. Nowoczesne technologie i kreatywne projektowanie pozwalają stworzyć kolekcje tapet w najbardziej wyrafinowanych stylach.

Sprawdź też: tynki dekoracyjne - sposób na efektowne ściany >>>

Wiele luksusowych tapet ma klasyczne wzornictwo, ale tapeta tekstylna to doskonała imitacja – może wyglądać jak skóra krokodyla, siatka szklana czy grafika hipsterskiego dizajnera. Łączy się włókna różnego rodzaju, żeby uzyskać efekt dekoracyjny. Na przykład wplecenie w strukturę nowoczesnej tapety lśniących włókien szklanych lub metalizowanych sprawia, że na ścianie widzisz różne wzory zależnie od kąta padania promieni słonecznych i punktu patrzenia.

Autor: GIARDINI

Nie bój się mocnych zestawień. Szlachetna tapeta tekstylna o klasycznym wzorze współgra z wnętrzem kamienicy wyremontowanym tak, żeby zachować stare fragmenty konstrukcji

Nowoczesne tapety ścienne: wymiary

Tradycyjne – papierowe, winylowe, z włóknem szklanym, na flizelinie czy raufaza – mają zwykle szerokość 53 cm. Nowoczesne tapety mają ponadstandardową szerokość brytu – 90, 120, a nawet 130 cm. Wiele z nich możesz kupić na metry kwadratowe, a raczej metry bieżące rolki, tyle, ile potrzeba.

Miejsce na nowoczesną tapetę i fototapetę

Coraz częściej nie tapetuje się całych pomieszczeń, tylko wybraną ścianę lub jej fragment. Nowoczesna tapeta staje się nie dyskretnym tłem, ale krzyczącym kolorami i wzorami obrazem stanowiącym samoistną dekorację. Tak można zastosować każdą tapetę o interesującym wyrazistym deseniu. Tapety graficzne i fototapety świetnie sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, o mocnym stylu, na przykład w modnych wnętrzach typu loft. Tapety stylowe zestawione kontrastowo z nowoczesnymi meblami mogą dać oryginalny efekt. Tapety winylowe lub laminowane pełnią także funkcję użytkową jako mocna zmywalna powłoka. Zaczyna się je stosować w kuchniach i łazienkach.

Wideo: tapetowanie ścian

Dekoracje ścienne. Trójwymiarowe panele gipsowe

Dekoracje ścienne z gipsu kojarzą się ze sztukateriami w stylowych wnętrzach. Teraz ich miejsce...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Szary pokój i wskazówki, z czym łączyć szare...

Szary pokój stał się modny. We wnętrzach coraz częściej pojawiają się szare ściany i szare dodatki....

Żółte ściany we wnętrzu. Wybierz właściwy kolor...

Kolory zmieniają się w zależności od oświetlenia i sąsiedztwa. Żółte kolory ściany naczej będą wyglądały w...

Wzory na ścianie: jak namalować pasy na ścianie....

Jednym z nieszablonowych pomysłów na wzory na ścianie są proste, ale wyraziste paski. Dzięki...

Kamień - ekskluzywny materiał wykończeniowy na...

Kamieniem wykończysz każdy rodzaj wnętrza - od rustykalnego po minimalistyczne. Bez trudu znajdziesz...

Wnętrza jak z loftu - przestronne, otwarte....

W tradycyjnie podzielonym na szereg wnętrz mieszkaniu nowy właściciel, dostrzegł ogromny potencjał....