| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Cegła na ścianie w salonie. Pomysły na dekoracyjne wykończenie ścian klinkierem [galeria INSPIRACJI]
Ceglane inspiracje

Cegła na ścianie w salonie. Pomysły na dekoracyjne wykończenie ścian klinkierem [galeria INSPIRACJI]

Cegły na ścianie w salonie to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji. Poznaj patent na modne dekoracje ścian wykończone cegłą lyb płytkami. Taki akcent dekoracyjny nadaje wnętrzom niepowtarzalnego klimat. Zobacz galerię wnętrz z gotowymi rozwiązaniami jak osiągnąć ciekawy efekt za pomocą płytek klinkierowych.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Cegły i płytki klinkierowe, dobrze znane z wykończenia elewacji, coraz częściej można spotkać w dekoracjach ścian w salonie. Takie rozwiązanie polecamy osobom szukającym oryginalnych pomysłów do wnętrza. Cegły i płytki dostępne w bogatej gamie kolorystycznej i w różnych formatach, o gładkim lub szorstkim licu, nieszablonowo ułożone lub zestawione ze sobą, stwarzają nieograniczone wprost możliwości w aranżacji pomieszczeń. Poznaj sposób na modne wnętrza z cegłami na ścianie, które możesz mieć w kilka dni.

Cegła we wnętrzu: sposób na wykończenie ścian

Cegła we wnętrzu cieszy się coraz większą popularnością. Umiejętnie użyta nadaje aranżacji wyjątkowego charakteru i sprawia, że wnętrze jest przytulne i nabiera klimatu. Płytki wyglądające jak cegły, dzięki różnorodnej strukturze i bogatej kolorystyce mogą być ozdobą ścian nie tylko w salonie, ale we wszystkich pomieszczeniach w domu. Pokazujemy, jak uzyskać ciekawe efekty dzięki oryginalnemu wykończeniu ścian. Obejrzyj zdjęcia wnętrza, w którym cegła odgrywa główną rolę. Zwróć uwagę także na sposoby wiązań i murowania cegły. Połączenie dwóch formatów cegieł i płytek dało wiele możliwości zabawy wzorem ułożenia.

Cegły i płytki klinkierowe na ścianie: modne dekoracja do każdego wnętrza

Ciekawą propozycją na rynku do dekoracji ścian są płytki klinkierowe. Klinkier to materiał bardzo praktyczny: trwały, odporny na zabrudzenia, uszkodzenia, promienie słoneczne, a także mało nasiąkliwy (do 6%). Dlatego nadaje się do wykończenia ścian w zarówno salonie, holu, sypialni, jak i w łazience czy kuchni, gdzie jest podwyższona wilgotność. Płytki mają powtarzalny kształt, równe brzegi i trzymają wymiary. Klinkier świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach, jest materiałem trwałym i estetycznym. Łatwo go połączyć z pozostałymi elementami wyposażenia w mieszkaniu, tak by aranżacja z użyciem cegieł tworzyła harmonijną całość.

Cegła na ścianie w modnym kolorze

Cegły i płytki klinkierowe dostępne są w wielu kolorach. Najwięcej jest płytek jednobarwnych, w odcieniach czerwieni i brązu. W ostatnim czasie modne stały się też cegły i płytki na ścianę szare, antracytowe i grafitowe. Ciemnoszare odcienie to idealne tło zarówno dla jasnego drewna, jak i kilku jasnych odcieni szarości oraz pastelowych dodatków. Ceglane ściany, kojarzące się głównie ze stylem rustykalnym, w towarzystwie prostych mebli i minimalistycznych dodatków zyskują nowoczesny charakter. W sprzedaży są też cegły i płytki z połyskiem. Ciekawym zabiegiem jest też cieniowanie, czyli wykończenie fragmentu powierzchni innym odcieniem lub kolorem. Wiele zabiegów dekoracyjnych ma dać efekt starej cegły we wnętrzu. Cegła na ścianie i płytki w ciemnym odcieniu to interesująca propozycja dla osób, które szukają inspiracji na stonowane i mocne kolory ścian, a jednocześnie chcą urządzić dom nieszablonowo. Jeśli wybierzemy ciemnoszare cegły i płytki, warto zestawić je z jasną podłogą i pastelowymi lub białymi dodatkami. Dzięki temu wnętrza nie będą wyglądały zbyt ciężko.

WARTO WIEDZIEĆ

Cegły „Sydney” marki Röben

Produkty klinkierowe marki Röben dostępne są w formie cegieł i płytek, w tym też płytek kątowych. We wnętrzach łatwiej zastosować płytki, ponieważ są węższe i lżejsze. Z kolei płytki kątowe przewidziano do wykończenia sąsiadujących ze sobą powierzchni, tak by zachować wrażenie muru. Widoczna na zdjęciu cegła „Sydney” marki Röben daje malarskie efekty, zarówno dzięki cieniowanej barwie, jak i fakturze o nieregularnych wgłębieniach, na których efektownie załamuje się światło.

Sprawdź ofertę: cegła antracytowa cieniowana Sydney >>>

Cegły i płytki klinkierowe na ścianie: sposoby układania

Zastosowanie w jednym pomieszczeniu różnych sposobów układania płytek klinkierowch na ścianie (jest wiele wariantów; płytki lub cegły klinkierowe można ułożyć tradycyjnie – imitując znane z murów wiązania, lub zastosować niestandardowe łączenia) wprowadza do aranżacji rytmy, które ożywiają wnętrze.

Czym przyklejać płytki klinkierowe na ścianie

Do wykonania okładziny w płytek klinkierowych należy stosować kleje do klinkieru. Mają one dodatek trasu, a ograniczoną zawartość wapna. Taki skład ma zapobiegać wytrącaniu się białych wykwitów na powierzchni płytek, co może nastąpić w pomieszczeniach o nawet okresowo podwyższonej wilgotności. 

Czy impregnować cegły i płytki z klinkieru na ścianie?

W sklepach znajdziemy impregnay do klinkietu, choć właściwie nie wymaga on zabezpieczania powierzchni, ponieważ jest materiałem o niskiej nasiąkliwości. Są też impregnaty do cegieł, cegieł ręcznie formowanych. Ich zadaniem jest sprawinie, że zabezpieczona powierzchnia będzie hydrofobowa, czyli nie będzie chłonąć wilgoci. Najczęściej nakłada się impregnat na ściany z płytek bardziej w celu ochrony fug przed zabrudzeniem i zakurzeniem, zwłaszcza jeśli zastosujemy cegły lub płytki klinkierowe na ścianie nad blatem kuchennym. Pamiętajmy też, że na płytkach postarzanych przez producentów są zagrubienia i zagłębienia. Aby nie zbierał się tu kurz, warto je pokryć impegnatem, bo wtedy powierzchnia dłużej zachowa świeżość.

Przeczytaj dodatkowo:
O czym mówi zawartość LZO? Wybierz bezpieczne i...

Wybierając farbę do malowania ścian, często jedynym kryterium, którym się kierujemy, jest jej kolor....

Tynki wapienne i cementowo-wapienne jako element...

W ostatnich latach rośnie nasza świadomość odnośnie stosowania zdrowych i naturalnych produktów. Ten...

Fuga do płytek. Jak wybrać dobrą zaprawę do...

Fuga: wybieramy spoinę. Rodzaj, kolor i dopuszczalna szerokość fugi to trzy główne kryteria,...

Kolory w kuchni - najmodniejsze połączenia...

Wybierajmy odcienie barw, które połączone ze sobą stworzą spójną kompozycję. Zobacz, jak...

Imitacja cegły na ścianie, czyli cegiełki na...

Imitacja cegły na ścianie to oryginalna dekoracja wnętrza. Jakie wybrać płytki cegiełki? Nieotynkowaną ścianę...