| muratordom.pl » Wnętrza » Wnętrza od święta » Jak udekorować wnętrza na Boże Narodzenie? Oto pomysł na świąteczną dekorację w męskim stylu

Jak udekorować wnętrza na Boże Narodzenie? Oto pomysł na świąteczną dekorację w męskim stylu

Wyraziste i kontrastowe barwy. Baza to czerń i biel. Pokazujemy, jak w tak surowym wnętrzu odnajdą się ciepłe, świąteczne dodatki.

Mieszkanie przed remontem

Kawalerka znajduje się w kamienicy na warszawskiej Starówce, tuż przy Barbakanie. Jest wbudowana w skarpę, dlatego do mieszkania na trzecim piętrze można wejść wprost z ulicy. Projektantki Maja Drygulska i Dominika Bruszewska-Woch, zobaczywszy wnętrze, które miały urządzić, stanęły jak wryte.

Było w opłakanym stanie. Zdarta podłoga, nierówne ściany, a na dodatek półmrok, bo światło słoneczne ugrzęzło w pokojach-klitkach. One jednak widziały w nim mieszkanie z własnych marzeń. Obie wychowały się na Starówce. Wyprowadziły się stąd, gdy założyły własne rodziny. Ale, jak mówią, Starówkę nosi się w sercu.

Najpierw runęły ściany działowe, by z każdego miejsca można było spojrzeć w okna i podziwiać bajeczną panoramę. Nawet sypialnia nie jest osobnym pomieszczeniem. Łóżko skryło się za niewysoką ścianką. Kwiecista tapeta firmy Designers Guild nadaje tej murowanej przegrodzie lekkość parawanu. Wszelki półmrok projektantki wypłoszyły definitywnie. Jego miejsce zajęła przytulność. – Nastrój tkwi w szczegółach – mówią. Zatem gdy uporały się z architekturą wnętrza, niezwłocznie przeszły do dekorowania. Rządził nimi duch przekory. Zestawiały rzeczy dzisiejsze z niedzisiejszymi, dla niektórych znalazły nowe zastosowanie. Poczciwy, zwalisty kredens, uzbrojony w nowoczesną płytę gazową oraz płaski okap, stał się wyspą kuchenną. Staremu stołowi towarzyszą plastikowe krzesła. Gdy na koniec ubrały mieszkanie w świąteczne ozdoby, wydawało się, że zacznie... tańczyć.

Kuchnia ma dwie twarze, a dębowy stół kupiono na targu staroci...

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Dom na święta - okap przystrojony

Dom przygotowany na święta

Jak wygląda obecnie kuchnia?

Kuchnia ma dwie twarze. Kredens-wyspa od strony aneksu jadalnianego dopasował się do lakierowanej na wysoki połysk, wysokiej zabudowy kuchennej. Projektantki obiły go blachą i pomalowały na czarno. Do stołu z duszą dostawiły nowoczesne pleksiglasowe krzesła. Całość uzupełniają błyszczące, kuliste lampy. Kawalerskie mieszkanie nie może przecież przypominać ciocinej oficyny.

A w łazience...

Jeśli fachowiec remontujący mieszkanie przyłożył się do wyrównania ścian, możemy pokusić się o meble, które są dalekie od technicznej doskonałości, ale uwodzą archaiczną, wyrafinowaną formą. Maja i Dominika znajdują je na pchlich targach. Szafka na zdjęciu też pochodzi z takiego miejsca. Przed powieszeniem wystarczyło ją odświeżyć. Jeśli zdejmiemy czerwone ozdoby świąteczne, mieszkanie będzie bardziej surowe, bardziej męskie.

Dom na święta - czerwone dodatki

Dom na święta - czerwone dekoracje

Płeć mieszkania:

  • Barwy. Są wyraziste i kontrastowe. Baza to czerń, biel i szarość. Czerwień jako dodatek, a pasteli nie ma tu wcale.
  • Surowość. Jeśli usuniemy świąteczne dekoracje, na pierwszy plan wysuną się szerokie parapety ujawniające grubość murów oraz wyspa kuchenna z małym blatem roboczym. Okna udekorowano jedynie świątecznymi ozdobami. Z zasłon zrezygnowano.
  • Łazienka bez wanny. Kobiece jest tu chyba tylko duże lustro. Sypialnia za niskim przepierzeniem. To w zasadzie część otwartego wnętrza.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak efektownie zapakować prezent pod choinkę?

Zobacz, jak zapakować prezenty pod choinkę. Jeśli nie masz pomysłu w jakim kształcie mógłby być...

Ozdoby wielkanocne - świąteczne nakrycie stołu

Zobacz, jak stworzyć wyjątkową aranżację świątecznego stołu. Wykorzystując kilka ozdób wielkanocnych,...

Jak zrobić dekoracje świąteczne z tego, co masz w...

Zobacz wyjątkowe świąteczne dekoracje, które możesz samodzielnie zrobić w domu. Do przygotowania...

Świąteczna zastawa stołowa - INSPIRACJE

Chcesz, aby Twój stół wigilijny był pięknie przystrojony i wyglądał naprawdę odświętnie....

Choinka w doniczce. Jak pielęgnować żywą choinkę...

Choinki w doniczce pięknie pachną i wyglądają w domu. Żywa choinka może być też po świętach przesadzona do...