| muratordom.pl » Wnętrza » Wnętrza od święta » Boże Narodzenie. Pomysły na prezenty pod choinkę dla niej i dla niego

Boże Narodzenie. Pomysły na prezenty pod choinkę dla niej i dla niego

Co roku czekamy z niecierpliwością na Święta Bożego Narodzenia i gwiazdkowe prezenty, które znajdą się pod naszą choinką – w końcu wszyscy lubią je dostawać, jak również dawać innym. Jednak u większości z nas pojawia się odwiecznie ten sam problem.... Co kupić najbliższym?

Prezenty do pielęgnacji ciała

Dobrym rozwiązaniem będzie coś osobistego, a zarazem praktycznego. Każdy z pewnością ucieszy się ze sprzętu do codziennej pielęgnacji ciała. Dla mężczyzny może to być golarka, elektryczna szczoteczka do zębów, czy trymer do twarzy. Kobietę ucieszy suszarka, która zadba o jej włosy, nowoczesny depilator lub relaksujący masażer do stóp.

Na zdjęciu: masażer Bosch, szczoteczka elektryczna Philips; depilator, suszarka i golarka Philips.

Prezent dobrany do potrzeb osoby

Warto, by sprzęt był dobrany do konkretnej osoby i jej potrzeb. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, najchętniej użyje depilatora lub golarki z dodatkowymi funkcjami lub osprzętem, które będą chronić przed podrażnieniem.

Wybór jest duży – dla kobiety można wybrać depilator z nasadką chłodzącą skórę, masującymi kulkami, czy nawet systemem masażu ultradźwiękami.

Dla mężczyzn o wrażliwej skórze znajdziemy golarki z systemem nawilżającym, ruchomymi głowicami dostosowującymi się do kształtu ciała, lub specjalnymi foliami antyalergicznymi.

Sprzęty wielozadaniowe

Dodatkowe funkcje ważne są w każdym sprzęcie tego typu i dlatego bardzo często mamy tak zwane „kilka w jednym”, czyli jedna rzecz łączy cechy wielu. Na przykład, suszarki do włosów zastępują cały osprzęt niezbędny do zrobienia fryzury – od razu posiadają końcówkę masującą, szczotkę do układania, prostownicę, czy lokówkę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które spodoba się każdej kobiecie.  Mężczyzna dbający o wygląd twarzy i lubiący innowacje w wyglądzie swojego zarostu ucieszy się z golarki posiadającej różne końcówki – głowicę do golenia i skracania zarostu, czy trymer do strzyżenia trudno dostępnych miejsc.

Dla osób lubiących nowoczesny dizajn

Jeśli kupujemy prezent osobie, która lubi rzeczy ładne, w modnych kształtach i kolorystyce, to taki prezent również łatwo znajdziemy. Depilatory, golarki, czy suszarki do włosów są nie tylko praktyczne – ich producenci coraz częściej zwracają uwagę również na ciekawy design.

Z masażera do stóp ucieszą się głównie kobiety, ale mężczyźni również. W końcu każdy potrzebuje czasem chwili relaksu, więc czemu nie zapewnić go sobie we własnej łazience?  Działanie masażu jest wielorakie, lecz co ważne, bardzo pozytywne. Wpływa on na powierzchnię skóry – usuwa zrogowaciały naskórek i poprawia ukrwienie. Działa pozytywnie na krążenie. Polepsza dopływ krwi, dzięki czemu dotlenia i odżywia tkanki. Jeśli chcemy zadbać nie tylko o urodę, ale i zdrowie bliskiej osoby, podarujmy jej taki właśnie masażer.

Każdy z tego typu prezentów z pewnością sprawi obdarowanej osobie radość i zajmie ważne miejsce w jej łazience.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak utrzymać porządek w domu, czyli czas na...

Świąteczne porządki warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby uniknąć niepotrzebnych nerwów....

Ozdoby wielkanocne - świąteczne nakrycie stołu

Zobacz, jak stworzyć wyjątkową aranżację świątecznego stołu. Wykorzystując kilka ozdób wielkanocnych,...

Boże Narodzenie. Skąd się wzięła tradycja...

Nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeśli nie występuje ona w...

Dodatki świąteczne i tekstylia w klimacie zimowym

Oprócz kolorowych światełek i ozdób bożonarodzeniowych, ten niepowtarzalny, świąteczny klimat...

Jak efektownie zapakować prezent pod choinkę?

Zobacz, jak zapakować prezenty pod choinkę. Jeśli nie masz pomysłu w jakim kształcie mógłby być...

Świąteczna zastawa stołowa - INSPIRACJE

Chcesz, aby Twój stół wigilijny był pięknie przystrojony i wyglądał naprawdę odświętnie....