| muratordom.pl » Wnętrza » Wnętrza od święta » Święta, tuż, tuż. Przygotuj ozdoby na choinkę

Święta, tuż, tuż. Przygotuj ozdoby na choinkę

Choinka pachnąca lasem, a na niej zapalone lampki i własnoręcznie zrobione zabawki i łańcuchy. Kto z nas nie ma takich wspomnień z dzieciństwa?

Prezenty będą bardziej cieszyć, gdy własnoręcznie wykonasz ich opakowanie.

Ozdoby świąteczne mogą przyjmować różne, oryginalne kształty...

Nawet po wielu latach, wyciągając z pudła wyblakły i lekko pogięty łańcuch z kolorowego papieru, uśmiechamy się do wspomnień. Wspólne przygotowania: pieczenie ciast, gotowanie i wykonywanie świątecznych ozdób to dla wielu z nas najmilsze świąteczne chwile.

Dlatego pomimo wielu obowiązków jakie towarzyszą nam w tym okresie, zwolnijmy i spróbujmy odnaleźć magię Świąt Bożego Narodzenia.
Dajmy sobie i najmłodszym ciepłe wspomnienia i poświęćmy trochę czasu na własnoręczne przygotowanie ozdób choinkowych. To doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

Możemy wykorzystać - łatwo dostępne w sklepach - proste ozdoby choinkowe z surowego drewna, które dzięki kolorowej emalii i lakierowi staną się unikatowe. Pomalowane szyszki, łańcuchy z kasztanów i żołędzi, czy inne dary natury, równie doskonale zaprezentują się na choince. Trwale zaimpregnowane, będą budzić wspomnienia w czasie wielu kolejnych świąt. Sprawią również, że nasze drzewko będzie wyjątkowe.

Planując malowanie warto zaopatrzyć się w produkty bezpieczne dla dzieci (z Rekomendacją Polskiego Towarzystwa Alergologicznego). Wśród nich znajdziemy lakier Nature Panellack oraz emalię Designer Aqua Lackfärg marki Beckers, które doskonale nadadzą się do malowania ozdób świątecznych.

W Szwecji własnoręczne malowanie drewnianych ozdób choinkowych jest wielopokoleniową tradycją. Kolorowe aniołki, bałwanki czy renifery przez wiele lat ozdabiają choinki i stroiki kreując w domu świąteczną atmosferę.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak efektownie zapakować prezent pod choinkę?

Zobacz, jak zapakować prezenty pod choinkę. Jeśli nie masz pomysłu w jakim kształcie mógłby być...

Wigilijna opowieść MURATORA - nasz prezent dla...

Pewien Święty Mikołaj marzył o własnym domu. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał z myślą o...

Dodatki świąteczne i tekstylia w klimacie zimowym

Oprócz kolorowych światełek i ozdób bożonarodzeniowych, ten niepowtarzalny, świąteczny klimat...

Jak zrobić dekoracje świąteczne z tego, co masz w...

Zobacz wyjątkowe świąteczne dekoracje, które możesz samodzielnie zrobić w domu. Do przygotowania...

Choinka świąteczna w najpiękniejszych aranżacjach

Przedstawiamy najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe choinki świąteczne. Czasem nietypowe i zaskakujące....

Bombki i ozdoby choinkowe. Zobacz, jak pomysłowo...

Mamy dla Was kilka pomysłów na oryginalne ozdoby choinkowe. Dzięki nim Twoje świąteczne drzewko będzie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.