| muratordom.pl » Wnętrza » Sypialnie » Sypialnia minimalistyczna w kolorze białym i czarnym: aranżacja sypialni w stylu orientalnym

Sypialnia minimalistyczna w kolorze białym i czarnym: aranżacja sypialni w stylu orientalnym

Sypialnia w stylu minimalistycznym przypadnie do gustu osobom szukającym wyciszenia. Szczególnie, że dominujące kolory to biały i czarny. W takiej sypialni nie ma zbędnych przedmiotów, które mogłyby rozproszyć naszą uwagę. Orientalne akcenty użyte w tej aranżacji sprawią, że sypialnia stanie się idealnym miejscem dla osób uprawiających jogę.

Joga nie jest wymagająca – powiedziałby hinduski mistyk, siadając o brzasku na słomianej macie.
Joga wymaga – czasu, wyciszenia, odosobnienia – nie zgodziłby się mieszkaniec zalanej asfaltem europejskiej metropolii. Obaj mieliby rację.

Minimalistyczna sypialnia z podestem w kolorze czarnym

Jesteśmy w dwudziestoparometrowej sypialni. Dość wyjątkowej. Na wysokości dużego okna widzimy podest. Pusty (nie licząc wgłębienia na akcesoria). Bo łóżko znajdujemy… poniżej. Podest w całości wyłożono matą, rezerwując go tym samym na ćwiczenia.

Jego czarny kolor w zestawieniu z deskami podłogi w kolorze białym wyłącza nas z cywilizacyjnego szumu. Na cywilizację się oczywiście nie obrażamy. Dała nam ornament na ścianie. Szablon wycięto cyfrowym ploterem i wypełniono złotą farbą. W trakcie zaplątywania członków będziemy mogli uchwycić się go… wzrokiem. Stojąc na jednej nodze przed gołą ścianą, stracilibyśmy równowagę. Z kolei przed ścianą nadmiernie wzorzystą równowagi byśmy nie znaleźli. Wzrok błąkałby się od tematu do tematu, a jego niepewność udzieliłaby się ciału.

Autor: Krzysztof Zasuwik

Sypialnia jogina

Autor: Krzysztof Zasuwik

Sypialnia jogina

ZDANIEM PROJEKTANTA

To funkcja ukształtowała podest – miejsce do praktyki. W myśl zasady unikania mnożenia form i funkcji jest on jedną wielką matą. Dekoracja to już rzecz subiektywna. Jest dodatkiem – „zmiękczeniem”. Użytkownik sam wybiera taką, w jakiej czuje się dobrze.

Katarzyna Baumiller, projektantka

Dodatki do białej sypialni w stylu orientalnym

Lustro, szklanka, mleczko, oliwka (Bed & Breakfast); poduszka „Elegance” (z kwiatami), poduszka „Cabaret” (bordo), poduszka „Lucinda” (beżowa) (Sia); pled (Carre Blanc); narzuta na łóżko (Wedgwood WMF); puf „Fiord” Moroso, (proj. P. Urquiola), stolik/stołek „KO-KO”, Cappellini (proj. S. Kuramata), lampa "Bourgie", Kartell (proj. F. Laviani) (Idea+Forma).

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Aranżacja sypialni w stylu glamour. Stylowe...

Sypialnia urządzona w stylu glamour to nowoczesne, eleganckie i stylowe wnętrze. To co wyróżnia ten...

Jak urządzić przytulną sypialnię? TOP 10...

Nie wiesz, jak urządzić przytulną sypialnę? Mamy dla Ciebie gotowe pomysły. Wybraliśmy najpiękniejsze...

Pomysł na przytulną sypialnię. Jak niewielkim...

Zagracone pomieszczenie po metamorfozie totalnie zmieniło swój wystrój. Niewielkim kosztem udało się je...

Jak dzięki zwykłej tapecie totalnie odmienicie...

Czasami potrzeba naprawdę niewiele, aby zupełnie odmienić aranżację wnętrza. W tej sypialni wystarczyło...

Aranżacja sypialni pełna światła dziennego....

Bardzo ważną rolę w aranżacji sypialni odgrywa oświetlenie wnętrza. Na samopoczucie domowników ma wpływ...

Pomysł na niebanalną aranżację sypialni. Jak bez...

Ciemna i bez wyrazu sypialnia zmieniła się nie do poznania. Obyło sie bez gruntownego remontu. Po...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.