| muratordom.pl » Wnętrza » Sypialnie » Sypialnia minimalistyczna w kolorze białym i czarnym: aranżacja sypialni w stylu orientalnym

Sypialnia minimalistyczna w kolorze białym i czarnym: aranżacja sypialni w stylu orientalnym

Sypialnia w stylu minimalistycznym przypadnie do gustu osobom szukającym wyciszenia. Szczególnie, że dominujące kolory to biały i czarny. W takiej sypialni nie ma zbędnych przedmiotów, które mogłyby rozproszyć naszą uwagę. Orientalne akcenty użyte w tej aranżacji sprawią, że sypialnia stanie się idealnym miejscem dla osób uprawiających jogę.

Joga nie jest wymagająca – powiedziałby hinduski mistyk, siadając o brzasku na słomianej macie.
Joga wymaga – czasu, wyciszenia, odosobnienia – nie zgodziłby się mieszkaniec zalanej asfaltem europejskiej metropolii. Obaj mieliby rację.

Minimalistyczna sypialnia z podestem w kolorze czarnym

Jesteśmy w dwudziestoparometrowej sypialni. Dość wyjątkowej. Na wysokości dużego okna widzimy podest. Pusty (nie licząc wgłębienia na akcesoria). Bo łóżko znajdujemy… poniżej. Podest w całości wyłożono matą, rezerwując go tym samym na ćwiczenia.

Jego czarny kolor w zestawieniu z deskami podłogi w kolorze białym wyłącza nas z cywilizacyjnego szumu. Na cywilizację się oczywiście nie obrażamy. Dała nam ornament na ścianie. Szablon wycięto cyfrowym ploterem i wypełniono złotą farbą. W trakcie zaplątywania członków będziemy mogli uchwycić się go… wzrokiem. Stojąc na jednej nodze przed gołą ścianą, stracilibyśmy równowagę. Z kolei przed ścianą nadmiernie wzorzystą równowagi byśmy nie znaleźli. Wzrok błąkałby się od tematu do tematu, a jego niepewność udzieliłaby się ciału.

Autor: Krzysztof Zasuwik

Sypialnia jogina

Autor: Krzysztof Zasuwik

Sypialnia jogina

ZDANIEM PROJEKTANTA

To funkcja ukształtowała podest – miejsce do praktyki. W myśl zasady unikania mnożenia form i funkcji jest on jedną wielką matą. Dekoracja to już rzecz subiektywna. Jest dodatkiem – „zmiękczeniem”. Użytkownik sam wybiera taką, w jakiej czuje się dobrze.

Katarzyna Baumiller, projektantka

Dodatki do białej sypialni w stylu orientalnym

Lustro, szklanka, mleczko, oliwka (Bed & Breakfast); poduszka „Elegance” (z kwiatami), poduszka „Cabaret” (bordo), poduszka „Lucinda” (beżowa) (Sia); pled (Carre Blanc); narzuta na łóżko (Wedgwood WMF); puf „Fiord” Moroso, (proj. P. Urquiola), stolik/stołek „KO-KO”, Cappellini (proj. S. Kuramata), lampa "Bourgie", Kartell (proj. F. Laviani) (Idea+Forma).

Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesna sypialnia. Prywatna przestrzeń...

Aranżacja sypialni połączonej na przykład z garderobą lub łazienką daje projektantowi wnętrz prawdziwe pole...

Jak urządzić poddasze pełne światła dziennego?...

Po przebudowie domu poddasze w nowej aranżacji prezentuje się bardzo dobrze. Niewielkie, a do tego ciemne...

Jak zachować porządek w domu? Kilka pomysłów na...

Odpowiednio zaplanowane schowki sa niezbędne nie tylko dla zachowania porządku w domu, ale również...

Aranżacja sypialni w stylu glamour. Stylowe...

Sypialnia urządzona w stylu glamour to nowoczesne, eleganckie i stylowe wnętrze. To co wyróżnia ten...

Pomysł na małą sypialnię. Jak urządzić wnętrze na...

Urządzenie małej sypialni nie musi być trudne. Pomieszczenie można zaaranżować w taki sposób, aby...

Pomysł na szarą sypialnię - przytulne i bardzo...

Szara sypialnia nie musi być monotonna i bez wyrazu. Wręcz przeciwnie. Dzięki odpowiednio dobranym odcieniom...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.