| muratordom.pl » Wnętrza » Sypialnie » Łóżko w sypialni według zasad feng shui. Aranżacja sypialni zgodna z chińską mądrością

Łóżko w sypialni według zasad feng shui. Aranżacja sypialni zgodna z chińską mądrością

W dzisiejszych czasach jakość wypoczynku jest niezmiernie istotna. Wskazówki feng shui pomogą Ci tak ustawić łóżko w sypialni, by sprzyjało dobremu wypoczynkowi. Sprawdź, jak powinna wyglądać aranżacja sypialni w zgodzie z chińską mądrością.

Jak odpoczywać w sypialni w zgodzie z feng shui?

Kluczowym elementem wypoczynku jest sen. Według starożytnych chińskich praktyk feng shui jakość snu zależy nie tylko od tego, na czym śpimy, ale – przede wszystkim – od usytuowania łóżka w sypialni. Dlatego musimy zadbać o odpowiedni wystrój sypialni, wygodne łóżko, ale też i jego właściwe położenie.

Autor: Mariusz Bykowski

Pamiętaj, by telefon czy komputer na czas snu wynieść z sypialni. Urządzenia te, nawet wtedy, gdy są wyłączone, emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Utrudnia ono nie tylko wypoczynek, ale też powoduje rozdrażnienie w ciągu dnia.

Zgodnie z chińską tradycją idealne łóżko w sypialni nie powinno mieć metalowych ram – przyspieszają one bowiem energię chi, utrudniając spokojny sen. Równie niefortunnym rozwiązaniem są łóżka wodne, które powodując wilgoć, prowadzą do stagnacji chi. Co na to polscy producenci?

- Materiałem, który sprzyja spokojnemu wypoczynkowi w sypialni, jest naturalne drewno. Jeśli chodzi o kształt zgodny z feng shui, łóżko w sypialni powinno być pozbawione ostrych kantów, dlatego najlepiej wybierać modele z zaokrąglonym wykończeniem. Łóżka z kolekcji Venus i Corano wpisują się w zalecenia tradycji feng shui, a dodatkowo zapewniają wygodę i odpowiednią przestrzeń snu – podpowiada Paweł Pawełkiewicz, Brand Manager marki Bydgoskie Meble.

Jak ustawić łóżko w sypialni? 

Najlepszym ustawieniem łóżka w sypialni jest skierowanie go głową do ściany tak, aby zapewnić sobie dostęp do niego z trzech stron. W kolekcjach Venus i Villa Bydgoskich Mebli łóżka mają zaprojektowane podwyższone wezgłowia, co pozwala ustawić je również w innej zalecanej przez feng shui pozycji - wzdłuż ściany (prostopadle lub równolegle do drzwi).

Unikaj ustawienia łóżka na wprost drzwi. Takie usytuowanie Chińczycy nazywają „pozycją trumienną”. Jeżeli jest taka możliwość, dobrze jest też ustawić łóżko możliwie daleko od okna, aby wpadająca do środka energia nie zakłócała spokojnego snu.

Złym rozwiązaniem jest ustawienie łóżka pomiędzy oknem a drzwiami. Tworzy się wówczas swoisty „tunel powietrzny”, który prawie na pewno negatywnie wpłynie na jakość wypoczynku.

Zobacz też, jak ze zwykłej sypialni stworzyć klimatyczne wnętrze, dzięki kilku dodatkom

Toaletka do sypialni - niezbędnik każdej damy. 12 aranżacji sypialni z toaletkami

Niegdyś kobieca toaletka w sypialni była obowiązkowym elementem aranżacji, dziś jednak jej miejsce...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Niebanalna aranżacja wnętrza. Turkusowa sypialnia...

Mała, ciemna, bez wyrazu sypialnia po metamorfozie prezentuje się znakomicie. Wnętrze jest jasne, przytulne i...

Pomysł na aranżację sypialni. Nowoczesne,...

Zobacz pomysłową aranżację sypialni, w której połączono biel z loftową szarością betonu. Takie...

Pokój na poddaszu pełen światła dziennego?...

Po przebudowie domu, pokój na poddaszu w nowej aranżacji prezentuje się bardzo dobrze. Niewielka i...

Wystrój sypialni jak z dawnych lat. 4 aranżacje,...

Aranżacja modnej sypialni to nie lada wyzwanie. Modny wystrój nie musi jednak oznaczać aranżacji nowoczesnej...

Nowoczesna sypialnia. Prywatna przestrzeń...

Aranżacja sypialni połączonej na przykład z garderobą lub łazienką daje projektantowi wnętrz prawdziwe pole...

Master bedroom. Najważniejsza sypialnia w domu

Jeśli masz dość czekania rano w kolejce do łazienki, biegania w ręczniku między kilkoma szafami w celu...