| muratordom.pl » Wnętrza » Przedpokoje » Przedpokój, a w nim ściany w pasy. Aranżacja przedpokoju

Przedpokój, a w nim ściany w pasy. Aranżacja przedpokoju

Wzorzyste ściany znajdują miękką podporę w postaci jasnej wykładziny. Z kolorowego przedpokoju przechodzimy do przytulnego, słonecznego pokoju. Taki przedpokój jest radosny i zwraca uwagę.

Przedpokój ze ścianami, na których namalowano pasy i stworzono płaszczyznę tablicy, zaprasza do wnętrza pełnego barw.

Podłoga w pokoju dziennym wykończona jest jasnymi bukowymi panelami, ale w przed-pokoju niepodzielnie króluje wykładzina. Choć zazwyczaj unika się stosowania tego materiału w miejscach narażonych na zabrudzenia, nie jest to pomysł lekkomyślny. Produkowane obecnie wykładziny, zarówno naturalne, jak i syntetyczne, mają gęsty splot i dużą odporność na ścieranie. Poza tym bardzo łatwo się czyszczą. Dobrze jest zabezpieczyć dodatkowo miejsce, w które odstawiane są buty. Dlaczego warto się zdecydować na to niezbyt popularne rozwiązanie? Nic tak jak miękko wyściełana podłoga nie stworzy domowego klimatu.

Autor: Mariusz Bykowski

Rytmiczne pasy biorą w posiadanie przestrzeń, nie dopuszczają do głosu innych detali. Jak ożywcza salsa dają energię do działania. Idealne do niedużych i skromnie umeblowanych mieszkań. Minimum sprzętów, ubrania i buty zamknięte w szafie wnękowej – nic nie zakłóca przebiegu wyrazistych pasów.

Autor: Mariusz Bykowski

Uff, chwila wytchnienia. Ustawiona prostopadle do pasiastej ściana współtworząca salon została pomalowana czarną farbą, tzw. tablicówką, która kiedyś służyła do odnawiania tablic szkolnych. Nadal można ją kupić w niektórych sklepach z farbami. Świetnie nadaje się na podkład kilkumetrowego notatnika.

ZDANIEM STYLISTY

W przedpokoju eksperymentujących kolorystów jasną wykładzinę podłogową można zastąpić panelami w odważnych barwach ozdobionymi geometrycznymi motywami kół lub pasów. Ale jeśli to ściana ma być kolorystyczną dominantą wnętrza, warto dopełnić ją subtelnym tłem: posadzką z naturalnych desek.

Mikołaj Wojciechowski, stylista

Neutralna jasnobeżowa podłoga jest odpowiedzią na feerię barw na ścianach, które pomalowane w pionowe pasy migoczą jak ludowa zapaska. Wszystkie kolory są ciepłe –od beżowego, przez żółty i pomarańczowy, po czerwony. Drewnopodobna okleina drzwi dobrze do nich pasuje. Do najjaśniejszego tonu nawiązuje odcień podłogi i listwy przypodłogowej – to wart polecenia przepis na wprowadzanie wyrazistych kolorów do wnętrza. Jeśli malowane pasy okazałyby się zbyt dużym wyzwaniem, można sięgnąć po tapety.

Nasz hol idealnie łączy się z salonem – dekoracyjna ściana i miękka podłoga znajdą w nim swoje kontynuacje (puszysty beżowy dywan na panelach). Na tej kanwie powstaje wnętrze klarowne i uporządkowane. Barwne pasy nie znoszą konkurencji, więc meble, a nawet jedna ze ścian pokoju, zachowują czarno-biały umiar.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić mały przedpokój? 3 aranżacje wnętrz

Trzy wersje tego samego przedpokoju. Każda dostosowana do potrzeb mieszkańców - starszych osób,...

Przedpokój oddzielony od pokoju ażurową ścianką....

Styliści pomyśleli także o powiększeniu przedpokoju, oddzielając go od pokoju dziennego ażurową ścianką...

Pomysły na przedpokój - 13 wyjątkowych inspiracji...

Urządzić ładnie przedpokój to nie lada sztuka. Aby aranżacja przedpokoju była udana, ważny jest...

Urządzamy przedsionek, czyli jak zaplanować...

Przedsionek – nazywany wiatrołapem – choć zwykle niewielki, pełni wiele użytecznych funkcji. To...

Jak zaprojektować przedpokój i drzwi, aby nie...

Projektując przedpokój i korytarz w domu, w którym mieszka osoba poruszająca się na...

Przedpokój otwarty na pokój dzienny. Jak połączyć...

Przedpokój i pokój dzienny to dwie odrębne strefy. Różne wnętrza łączą odpowiednie...