| muratordom.pl » Wnętrza » Przedpokoje » Przedpokój, a w nim ściany w pasy. Aranżacja przedpokoju

Przedpokój, a w nim ściany w pasy. Aranżacja przedpokoju

Wzorzyste ściany znajdują miękką podporę w postaci jasnej wykładziny. Z kolorowego przedpokoju przechodzimy do przytulnego, słonecznego pokoju. Taki przedpokój jest radosny i zwraca uwagę.

Przedpokój ze ścianami, na których namalowano pasy i stworzono płaszczyznę tablicy, zaprasza do wnętrza pełnego barw.

Podłoga w pokoju dziennym wykończona jest jasnymi bukowymi panelami, ale w przed-pokoju niepodzielnie króluje wykładzina. Choć zazwyczaj unika się stosowania tego materiału w miejscach narażonych na zabrudzenia, nie jest to pomysł lekkomyślny. Produkowane obecnie wykładziny, zarówno naturalne, jak i syntetyczne, mają gęsty splot i dużą odporność na ścieranie. Poza tym bardzo łatwo się czyszczą. Dobrze jest zabezpieczyć dodatkowo miejsce, w które odstawiane są buty. Dlaczego warto się zdecydować na to niezbyt popularne rozwiązanie? Nic tak jak miękko wyściełana podłoga nie stworzy domowego klimatu.

Autor: Mariusz Bykowski

Rytmiczne pasy biorą w posiadanie przestrzeń, nie dopuszczają do głosu innych detali. Jak ożywcza salsa dają energię do działania. Idealne do niedużych i skromnie umeblowanych mieszkań. Minimum sprzętów, ubrania i buty zamknięte w szafie wnękowej – nic nie zakłóca przebiegu wyrazistych pasów.

Autor: Mariusz Bykowski

Uff, chwila wytchnienia. Ustawiona prostopadle do pasiastej ściana współtworząca salon została pomalowana czarną farbą, tzw. tablicówką, która kiedyś służyła do odnawiania tablic szkolnych. Nadal można ją kupić w niektórych sklepach z farbami. Świetnie nadaje się na podkład kilkumetrowego notatnika.

ZDANIEM STYLISTY

W przedpokoju eksperymentujących kolorystów jasną wykładzinę podłogową można zastąpić panelami w odważnych barwach ozdobionymi geometrycznymi motywami kół lub pasów. Ale jeśli to ściana ma być kolorystyczną dominantą wnętrza, warto dopełnić ją subtelnym tłem: posadzką z naturalnych desek.

Mikołaj Wojciechowski, stylista

Neutralna jasnobeżowa podłoga jest odpowiedzią na feerię barw na ścianach, które pomalowane w pionowe pasy migoczą jak ludowa zapaska. Wszystkie kolory są ciepłe –od beżowego, przez żółty i pomarańczowy, po czerwony. Drewnopodobna okleina drzwi dobrze do nich pasuje. Do najjaśniejszego tonu nawiązuje odcień podłogi i listwy przypodłogowej – to wart polecenia przepis na wprowadzanie wyrazistych kolorów do wnętrza. Jeśli malowane pasy okazałyby się zbyt dużym wyzwaniem, można sięgnąć po tapety.

Nasz hol idealnie łączy się z salonem – dekoracyjna ściana i miękka podłoga znajdą w nim swoje kontynuacje (puszysty beżowy dywan na panelach). Na tej kanwie powstaje wnętrze klarowne i uporządkowane. Barwne pasy nie znoszą konkurencji, więc meble, a nawet jedna ze ścian pokoju, zachowują czarno-biały umiar.

Efektowna ściana w przedpokoju. Stylowy szablon

Stare stylowe meble potrzebują odpowiedniej oprawy. Złoty wzór na bordowej ścianie w...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Zaplecze domu, czyli pomieszczenie gospodarcze...

Kotłownia, pralnia, schowek na narzędzia ogrodnicze i sprzęt do sprzątania – bez takich miejsc trudno...

Efektowna ściana w przedpokoju. Stylowy szablon

Stare stylowe meble potrzebują odpowiedniej oprawy. Złoty wzór na bordowej ścianie w przedpokoju...

Pomysły na przedpokój - 13 wyjątkowych inspiracji...

Urządzić ładnie przedpokój to nie lada sztuka. Aby aranżacja przedpokoju była udana, ważny jest...

Jak dekoracyjnie oświetlić przedpokój bez...

Oświetlenie przedpokoju moze być nie tylko funkcjonalne, ale i niezwykle efektowne. Podpowiadamy, jak za...

Przedpokój oddzielony od pokoju ażurową ścianką....

Styliści pomyśleli także o powiększeniu przedpokoju, oddzielając go od pokoju dziennego ażurową ścianką...

Jak nie projektować mebli i szafek? Te błędy...

Źle zaplanowane lub wykonane meble potarfią mocno utrudnić życie. Podpowiadamy, jak zaprojektować w sypialni...