| muratordom.pl » Wnętrza » Przedpokoje » Jak urządzić mały przedpokój? 3 aranżacje wnętrz

Jak urządzić mały przedpokój? 3 aranżacje wnętrz

Trzy wersje tego samego przedpokoju. Każda dostosowana do potrzeb mieszkańców - starszych osób, małżeństwa z niepełnosprawnym dzieckiem oraz studentów. Przekroczmy próg i zobaczmy, jak architekt urządził nieduży przedpokój.

Nasz architekt opracował rzut modelowego mieszkania o powierzchni 71 m2, w starym domu wielorodzinnym, a następnie trzy jego warianty, za każdym razem dostosowując podział przestrzeni do określonych potrzeb mieszkańców.

Pierwsze mieszkanie należy do pary starszych ludzi, którzy mieszkają sami. Mają oni jednak dużą rodzinę. Dzieci i wnuki bardzo często ich odwiedzają. Mieszkanie jest pomyślane jako wygodne dla gospodarzy, ale też otwarte na przyjęcie i ugoszczenie dodatkowych kilku osób.

Drugie lokum zajmuje małżeństwo z dzieckiem niepełnosprawnym ruchowo. Taka sytuacja wymusza wygospodarowanie większej łazienki i wielu specjalnych udogodnień w różnych strefach domu.

Ostatnie wnętrze to mieszkanie wynajmowane przez czterech studentów. Każdy z nich musi mieć osobny pokój i w miarę równy dostęp do kuchni, łazienki, jadalni.

Przedpokój dla starszego małżeństwa, przedpokój 6 m2

Przestrzeń przedpokoju opracowana jest tu dosyć nietypowo. Środek przedpokoju nie pozostał wolny – jak to się dzieje na ogół – ale umieszczono tam cztery oryginalne szafki. Są to sześcienne konstrukcje wykonane z płyty MDF oklejonej taśmą z blachy kwasoodpornej, z drzwiczkami i przegrodami z blachy perforowanej.

Dwa sześciany przymocowane zostały do podłogi, dwa kolejne do sufitu. Każdy z nich dostępny jest z dwóch stron: po jednej zainstalowano półki, po drugiej pozostawiono miejsce na ubrania i od tej strony zamontowano drzwiczki z blachy. Błyszczące szafki o nowoczesnym wyglądzie skontrastowane ze stylową obszerną szafą (we wnęce przy wejściu) i galerią starych zdjęć w ozdobnych ramach stanowią ciekawą propozycję stylistyczną.

Autor: Tomasz Wieczorek

Przedpokój dla rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, przedpokój 6,5 m2

Bardzo klarowny układ kompozycyjny oparty na dużych, jasnych i błyszczących płaszczyznach zestawionych z brązowymi podłużnymi elementami. Po lewej stronie od wejścia mieści się szafa wnękowa z drzwiami otwieranymi metodą docisku.

Szafa jest tak umocowana, by przy suficie i przy podłodze pozostały luki, w których umieszczono świetlówki. Rzucany przez nie blask oświetla cały przedpokój. Wbrew pozorom naprzeciwko drzwi wejściowych nie ma kolejnej szafy, a jedynie jej imitacja. Mały metraż nie pozwolił na zamontowanie drugiej szafy, tym bardziej że środek przedpokoju musiał pozostać na tyle duży, by można w nim było manewrować wózkiem inwalidzkim.

Istniejące tam niegdyś drzwi do łazienki usunięto, gdyż kosztem toalety powiększono pokój dziecka.

Autor: Tomasz Wieczorek

Przedpokój dla 4 studentów, przedpokój 6 m2

Ponieważ to mieszkanie pomyślane zostało jako wynajmowane, projektant uznał, że właściciel starałby się wyposażyć je jedynie w niezbędne sprzęty. Część prac wykończeniowych lokatorzy wykonaliby samodzielnie, nadając wnętrzom bardzo zdecydowaną estetykę.

Układ przestrzenny przedpokoju jest dosyć standardowy: po lewej stronie od wejścia szafa wnękowa, po prawej dwie półki ograniczone wysuniętym fragmentem ścianki, a naprzeciw – drzwi do łazienki. Oryginalny styl uzyskany został dzięki dekoracji opartej głównie na graffiti i elementach znanych z budynków użyteczności publicznej.

Autor: Tomasz Wieczorek

Przedpokój tradycyjny czy nowoczesny? Pomysły na urządzenie wnętrza

Przedpokój to startegiczne miejsce każdego domu. To tu wszystko się  zaczyna i kończy....

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Pomysły na przedpokój - 13 wyjątkowych inspiracji...

Urządzić ładnie przedpokój to nie lada sztuka. Aby aranżacja przedpokoju była udana, ważny jest...

Szablon na ścianę w przedpokoju - pomysłowy...

Zamieszczamy szablon do pobrania, który będzie potrzebny do wykonania wieszaka na rower w przedpokoju. Fajny...

Jak zaprojektować przedpokój i drzwi, aby nie...

Projektując przedpokój i korytarz w domu, w którym mieszka osoba poruszająca się na...

Wieszak do przedpokoju - detal, który nadaje...

Nie ma przedpokoju bez wieszaka. Wieszak do przedpokoju - choć zazwyczaj nieduży - odpowiada za utrzymanie w...

Podłogi idealne do przedpokoju. Te posadzki...

Podłoga w przedpokoju powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim wytrzymała. Dlaczego warto wybrać...

Efektowna ściana w przedpokoju. Stylowy szablon

Stare stylowe meble potrzebują odpowiedniej oprawy. Złoty wzór na bordowej ścianie w przedpokoju...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.