| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Czy małe mieszkanie da się urządzić wygodnie? Aranżacja 19 mkw.

Czy małe mieszkanie da się urządzić wygodnie? Aranżacja 19 mkw.

Czy można wieść wygodne życie w tak małym mieszkaniu? Okazuje się, że owszem! My znamy kawalera, który nie tylko tak mieszka, ale nawet bardzo to sobie chwali. 

Urządzając kawalerkę musieliśmy zrealizować jedno podstawowe założenie: zagospodarować niewielkie pomieszczenie tak, by pełniło jednocześnie rolę kuchni, sypialni i pokoju dziennego, w którym jego lokator będzie mógł wieść wygodny, kawalerski żywot. Zadanie to było nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli, kuchnia musiała być częścią pokoju.

Jedynym rozsądnym miejscem na usytuowanie strefy kuchennej okazała się niewielka wnęka o szerokości około 1,5 m, znajdująca się za drzwiami do pokoju. Tu postanowiliśmy wstawić minikuchnię. Funkcjonalny, nieduży mebel rozwiązał w całości problem kuchennej zabudowy. Mieści w sobie wszystko, co w kuchni niezbędne: szafkę, stalowy blat ze zlewem, ceramiczną płytę grzejną oraz małą lodówkę z minizamrażalnikiem. Nad kuchnią umieściliśmy wiszącą szafkę z wygodnymi przesuwanymi drzwiczkami, w której można schować naczynia i przybory. Aby optycznie wydzielić strefę kuchni oraz podkreślić jej nowoczesny styl, jedną z wewnętrznych ścian kuchennej wnęki pomalowaliśmy na intensywny, pomarańczowy kolor. Pasuje on doskonale do nowoczesnego wyglądu szafek.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 131

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 131

Atutem tego pokoju jest duże okno balkonowe, dzięki któremu całe pomieszczenie jest bardzo jasne i wydaje się przestronniejsze. Okno zajmuje jednak większą część ściany na wprost drzwi i nie pozostawia zbyt wiele miejsca na meble. Do zagospodarowania pozostały tylko dwie boczne ściany. Meble i sprzęty, które zgromadziliśmy w pokoju są proste i funkcjonalne, a przy tym lekkie i łatwe do przestawiania. Mobilny jest podręczny stolik na kółkach, pomarańczowa lampka, kolorowe pufy oraz szary podnóżek. W zależności od potrzeb, meble można dowolnie ustawiać, za każdym razem inaczej organizując przestrzeń. Wyjątkami są rozkładana sofa i regał. Usytuowane na przeciwległych ścianach, stanowią dwa stałe elementy wystroju wnętrza.

W niewielkim przedpokoju nie zmieściła się nawet szafka; na przedpokojowe drobiazgi wykorzystaliśmy więc drzwi wejściowe, zawieszając na nich pomarańczowe pojemniki z tkaniny. Są funkcjonalne i pasują do młodzieżowego charakteru mieszkania.
Wystrój kawalerki jest nowoczesny. Mnóstwo tu plastiku i metalowych gadżetów. Dominują czerń i biel. Żywszym kolorystycznym akcentem są pomarańczowe dodatki, które nawiązują do barwy jednej ze ścian w części kuchennej mieszkania.

Przeczytaj dodatkowo:
Malowanie ścian w salonie. Jakie kolory ścian...

Zobacz aranżacje salonu, które zainspirują Cię do pozytywnej zmiany. Podpowiadamy jakie kolory w...

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Deska podłogowa, panel laminowany czy LVT?...

Podłogi drewniane od lat królują w naszych domach. Drewno sprawia, że wnętrza zyskują ciepły i...

Tradycyjny salon – przestrzeń dla miłośników...

Salon to miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić wspólnie czas. Pełni również funkcję...

Sposoby na układanie płytek - galeria aranżacji...

Planujesz wykończenie mieszkania lub remont? Zobacz, jak układa się płytki ceramiczne. Podpowiadamy, jak...

50 pomysłów na wykończenie domu

Pomysłów na to, jak urządzić dom, by spełniał nasze potrzeby i uwzględniał  aranżacyjne trendy...