| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Remont łazienki – poradnik remontującej kobiety

Remont łazienki – poradnik remontującej kobiety

Podczas remontu mieszkania lub domu, pomieszczeniem, które trzeba wyjątkowo dobrze rozplanować jest łazienka. Bardzo ważną rzeczą jest również współpraca z fachowcem. Zobacz co powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem remontu łazienki.

1. Znajdź dobrego fachowca do przeprowadzenia remontu mieszkania

Gdy zaczynasz szukać dobrego fachowca zazwyczaj pytasz swoich znajomych i rodzinę o kogoś zaufanego i sprawdzonego. Dzięki takiej rekomendacji mamy możliwość zapoznać się oraz zweryfikować pracę, jaką wykonał fachowiec. Warto też poczytać na forach internetowych kogo polecają inni. Podczas poszukiwań fachowca zajrzyj na strony, które podpowiedzą Ci, jakie średnie kwoty obowiązują w Twoim regionie. Taka informacja daje możliwość negocjacji ceny.

2. Podpisz umowę z wykonawcą

Gdy już wybrałaś fachowca, który będzie odpowiedzialny za remont łazienki musisz ustalić z nim wiele spraw. W pierwszej kolejności warto przedstawić swoje pomysły na łazienkę, najlepiej z gotowym planem i wymiarami. Wtedy fachowiec będzie mógł się wypowiedzieć czy Twoje pomysły są możliwe do zrealizowania w łazience. Upewnij się, że fachowiec dobrze zrozumiał Twoje wybory. Następnie ustal zakres Twoich obowiązków podczas remontu np. czy jesteś odpowiedzialna za zakupy potrzebnych materiałów. Ustal koszty remontu, datę rozpoczęcia prac i ich zakończenie. Najważniejsze – wszystkie informacje, wymiany zdań, sugestii oraz ustalenia spisuj i wydrukuj w dwóch egzemplarzach bądź wyślij e-mailem do fachowca. Taki ruch daje możliwość wspólnej weryfikacji założeń.

Autor: Piotr Mastalerz

Kapitalny remont łazienki na pewien czas całkowicie wyłącza ją z użytkowania, ale jest konieczny, jeśli instalacje albo urządzenia sanitarne przestają należycie pełnić swoją funkcję

3. Remont łazienki, czyli jak planować zakupy materiałów

Gdy podczas rozmów z fachowcem ustalicie, że to Ty jesteś odpowiedzialna za zakupy uzbrój się w listę pytań, które zadasz sprzedawcy. Wybierz tylko autoryzowanych dystrybutorów, którzy mają wiedzę o konkretnej marce. Sprawdź, które materiały mają najwyższą jakość oraz długi okres gwarancji i tylko o takie pytaj. Staraj się kupować tylko u pewnych sprzedawców, którzy będą mieli wiedzę i chętnie Ci pomogą. Podczas zakupów zawsze dolicz około 10% więcej materiałów niż jest założone. Najdroższe elementy i zarazem najpotrzebniejsze – kabiny, miski toaletowe, odpływy liniowe, zestawy meblowe – zawsze kupuj na początku inwestycji. Na nie po prostu muszą znaleźć się fundusze.

4. Instalacje i urządzenia sanitarne

Łazienka to nie tylko piękne kafelki, ale przede wszystkim to, co kryje się w ścianach. Bardzo ważne jest, by materiały użyte do zbudowania całej instalacji wodno-kanalizacyjnej były najwyższej jakości. Dzięki temu możesz być pewna, że nie będzie na ciebie czekać np. pęknięta rura. Jeśli jesteś na etapie budowy domu masz wpływ na wybór rur. Kolejnym elementem, który kryje się w ścianie jest stelaż podtynkowy. Jeśli decydujesz się na taki stelaż poproś fachowca o dobre wymierzenie miejsca, w którym stelaż ma być zamocowany. Ta informacja pomoże Tobie i doradcy znaleźć odpowiedni rozmiarowo stelaż. Sprawdzaj swojego fachowca czy działa zgodnie z instrukcją montażu poszczególnych elementów. To bardzo ważne ponieważ nieprawidłowy montaż urządzeń może powodować późniejsze uszkodzenia oraz anulowanie gwarancji.

Autor: Geberit

Zakończenie remontu łazienki

Twój remont zbliża się ku końcowi. Jest to czas weryfikacji pracy fachowca. Po pierwsze nie bój się zwrócić uwagi jeśli coś Ci się nie spodoba lub zauważysz niedociągnięcia. Masz spisaną umowę, więc możesz domagać się, by praca została wykonana z należytą starannością. Sprawdź dokładnie ile zużyto materiałów podczas remontu i czy ta liczba pokrywa się z pierwotnym założeniem. Ważne jest, by pochopnie nie odbierać gotowej pracy. Daj sobie jeden lub dwa dni, by sprawdzić każdy kąt. Dopiero gdy okaże się, że remont został wykonany dobrze i nie ma co do niego zastrzeżeń rozlicz się, podpisz dokumenty odbioru pracy i ciesz się gotową łazienką.

Murator.tv: Nowoczesny design w Twojej łazience

Przeczytaj dodatkowo:
50 pomysłów na wykończenie domu

Pomysłów na to, jak urządzić dom, by spełniał nasze potrzeby i uwzględniał  aranżacyjne trendy...

Aranżacja wnętrza: dom przyjazny dzieciom i...

Jak przygotować przestrzeń domu, aby spełnianie rodzinnych obowiązków nie oznaczało tylko ciężkiej...

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Beton dekoracyjny we wnętrzu - od podłogi po...

Beton dekoracyjny od kilku lat podbija prywatne mieszkania, domy i pomieszczenia przestrzeni publicznej. Oto...

Aranżacja sypialni - barwy sprzyjające dobremu...

Jak stworzyć nastrój w sypialni? Kolory ścian, które poprawiają samopoczucie, dodają energii...

Dom z płaskim dachem - jak doświetlić...

Pomieszczenia w domu pod płaskim dachem można efektywnie doświetlić od góry. Sprawdź, jakie niebanalne...