| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Aranżacja małego wnętrza. W roli głównej efektowna ściana z forniru

Aranżacja małego wnętrza. W roli głównej efektowna ściana z forniru

Efektowna płaszczyzna z forniru w czekoladowym odcieniu wyznacza strefę pracy. Mebel wykonany na zamówienie jest równocześnie wyrazistą dekoracją. Dominuje w nowoczesnym wnętrzu i niczego nie ukrywa. Oto aranżacja wnętrza, która dowodzi, że w jednym pokoju można efektownie połączyć miejsce do pracy i wypoczynku.

Nieduże mieszkanie najlepiej planować tak, aby każde z pomieszczeń mogło pełnić kilka funkcji.

Dla Ewy, której firma ma siedzibę w jej domu, zaprojektowaliśmy efektowne biuro w pokoju. Młoda menedżerka preferuje nowoczesne, eleganckie wnętrza, ale woli, by pozbawione były minimalistycznej sterylności.

Autor: Mariusz Bykowski

Bazując na klasycznych materiałach i kolorystyce, zdecydowaliśmy się na wykończenie fragmentu ściany szlachetnym, ciemnym fornirem. Nieregularne podziały płyt stworzyły dynamiczną układankę, z której wystają masywne półki. Przymocowany do niej długi blat z lakierowanej na biało płyty MDF stanowi wyrazisty kontrast w kompozycji. Pozostałe elementy wnętrza, choć nawiązują prostymi formami do miejsca pracy, zachowują neutralne odcienie szarości. Poważny charakter ciemnej płaszczyzny równoważy betonowa posadzka pomalowana specjalną farbą.

Autor: Mariusz Bykowski
Autor: Mariusz Bykowski

Pomysł na małe mieszkanie

Autor: Mariusz Bykowski

Pomysł na małe mieszkanie

ZDANIEM PROJEKTANTA

Zestawy meblowe wykonane na zamówienie mają tą przewagę nad gotowymi, że ich gabaryty i stylistykę można idealnie dopasować do wielkości pomieszczenia i indywidualnych upodobań. Takie rozwiązania nie są powszechnie spotykane we wnętrzach mieszkalnych, bo koszty realizacji są dość wysokie. Warto więc znaleźć sposób, który pozwoli uzyskać efekt mniejszym kosztem. Ściana w tej aranżacji, choć przypomina egzotyczne drewno, została wykonana z formatów wykończonych fornirem różnych krajowych gatunków drewna. Zabarwione na jednakowy odcień tworzą spójną dekorację, a różnowymiarowość elementów wprowadza dynamikę.

Przeczytaj dodatkowo:
Tradycyjny salon – przestrzeń dla miłośników...

Salon to miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić wspólnie czas. Pełni również funkcję...

Małe mieszkanie. Jak wykorzystać każdy metr...

Ciasne, ale własne – tak często mówi się o pierwszym mieszkaniu. Jeśli dobrze przemyślimy jego...

Sposoby na układanie płytek - galeria aranżacji...

Planujesz wykończenie mieszkania lub remont? Zobacz, jak układa się płytki ceramiczne. Podpowiadamy, jak...

Grzejniki dekoracyjne - funkcjonalny i efektowny...

Co zrobić, gdy grzejnik szpeci wnętrze? Czy można go zasłonić? Specjaliści odradzają takie działania....

Drewno, kamień czy korek? Jakie wykończenie...

Wszyscy doskonale wiedzą, że to od wykończenia wnętrz zależy ostateczny klimat domu czy mieszkania. Nie...

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Aranżacja wnętrza nawiązująca do stylu eko i uwzględniająca naturalne materiały jest coraz bardziej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.