| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Aranżacje wnętrz z motywami zwierzęcymi

Aranżacje wnętrz z motywami zwierzęcymi

Dzisiaj obcowanie z naturą to prawdziwy luksus. Tęsknimy za ogrodem i gromadką zwierząt. Nie możesz sobie pozwolić na to, by mieć w mieszkaniu prawdziwego zwierzaka? Wykorzystaj we wnętrzu motywy zwierzęce. Zobacz aranżacje.

Rośliny doniczkowe ukoją tęsknotę za florą, ale małe mieszkanie to nie najlepsze miejsce dla czworonogów. Jak je zaprosić do wnętrza?

Obserwacje motywów zwierzęcych we wnętrzach prowadzimy od trzech, może czterech lat. Najpierw nieśmiało na podłogach zaczęły pojawiać się skóry – u zwolenników ekologii sztuczne, w domach mniej pruderyjnych – naturalne. Potem ostrożnie zaczęły wkraczać łaciate obicia kanap i foteli. Aż w końcu w pełnym triumfie powróciła moda na poroża jeleni, trofea łowieckie, wypchane zwietrzęta, lampy o korpusach  uformowanych na podobieństwo kształtów koni lub zajęcy.

Do przytulnej, utrzymanej w ciepłej kolorystyce sypialni wprowadziły się koty. Ich delikatnie podświetlone sylwetki, rozmieszczone swobodnie na dużej ścianie nad łóżkiem to jednocześnie bardzo ładne oświetlenie i ciekawa dekoracja. Dzięki temu, że zwierzaki są „zatrzymane” w różnych fazach ruchu, sceneria jest bardzo dynamiczna. Takie kompozycje będą się świetnie prezentować w „dorosłej” sypialni. A jeżeli ktoś nie lubi kotów? Niech pomyśli o innym pupilu do snu.

 

Motyw krowich łatek świetnie komponuje się z soczystą barwą trawy

Salon w krowie łaty, na zielonej trawce... Czemu nie? Zestawienie kontrastowych kolorów i wyraźnych wzorów rodem z wiejskiej zagrody dało nowoczesny efekt. Z jednej strony surowa, konsekwentna estetyka, z drugiej – przewrotna i zabawna treść. Pomysł na taką stylistykę będzie dobry zarówno do salonu, jak i pokoju dzięciecego lub kuchni.

Aby uzyskać dobry efekt, wystarczy namalować na białej ścianie kilka czarnych, nieregularnych plam (warto do tego użyć przygotowanych własnoręcznie szablonów) i dorzucić trochę świeżej zieleni w postaci dodatków. Puszyste obicia kanap niezawodnie przywołają skojarzenia miłej w dotyku i ciepłej sierści zwierząt.

Nowoczesna i dynamiczna kolorystyka ścian przedpokoju, plastikowe szafki na buty, a także... niespodziewane w tym otoczeniu poroża. Duże i małe, mogą pełnić różne funkcje, a nie tylko być wieszakiem na ubrania –  to wydaje się oczywiste.

Warto z nich skonstruować bardziej skomplikowane formy, takie jak stojak na parasole czy fotel. Wyczuwamy tu tchnienie „ducha puszczy”, co w zestawieniu z żywiołową kolorystyką daje niesłychany, surrealistyczny efekt. Salvador Dali byłby zachwycony.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Remont kuchni - Jak się przygotować? Ile to...

Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Potrzeby jest dobry projekt, sprawdzony fachowiec i odpowiednie...

Perfekcyjne sprzątanie domu alergika

Alergia znika aż się kurzy! Jak sprzątać dom alergika? Kilka praktycznych porad dotyczących efektywnego...

Sposoby na układanie płytek - galeria aranżacji...

Planujesz wykończenie mieszkania lub remont? Zobacz, jak układa się płytki ceramiczne. Podpowiadamy, jak...

Styl loftowy - elewacja i wnętrze

Aranżacja wnętrza w stylu loftowym daje dużą swobodę i możliwości w urządzaniu. Zobacz, jak powinien wyglądać...

Komfortowe poddasze

Akcja poradnikowa o tym, jak dobrze wykończyć i urządzić poddasze, by zapewniało komfortowe warunki do...