| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Nowoczesny klimatyzator ścienny – design i wygoda bez kompromisów

Nowoczesny klimatyzator ścienny – design i wygoda bez kompromisów

Nadszedł ten moment kiedy klimatyzator ścienny przestał być szpecącym elementem w starannie zaaranżowanym wnętrzu. Nowoczesne urządzenia zachwycają designem i współgrają z wystrojem pomieszczeń. Dowiedz się, gdzie umieścić klimatyzator split na ścianie. Dlaczego warto go mieć w sypialni i salonie?

Klimatyzator ścienny jak dzieło sztuki

Nowoczesne klimatyzatory coraz częściej przypominają małe dzieła sztuki. Odkąd klimatyzatory przeniosły się z biurowców do prywatnych wnętrz mieszkalnych i hoteli, znacznie zmienił się ich wygląd zewnętrzny. Projektowanie salonu z klimatyzacją nie wymaga już aranżacyjnych kompromisów. Urządzenia łączą w sobie wygodę, funkcjonalność i design.

Eleganckie klimatyzatory ścienne mają łagodne, opływowe obudowy. Ich obecność nie szpeci wnętrza, a wręcz przeciwnie wzbogaca o ciekawą formę nowoczesnego urządzenia. W erze gadżetów klimatyzatory swoim nowatorskim wyglądem i coraz szerszą gamą funkcji, stają się obiektem zainteresowania właścicieli mieszkań i domów.

Autor: Daikin

Klimatyzator Daikin Emura - jednostka naścienna, srebrne wykończenie: FTXG-LS

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Klimatyzatory ścienne to najczęściej nie są już białe, plastikowe, kanciaste bryły ale wysmakowane w swoim kształcie i wykonane z materiałów takich, jak: metal, szkło, drewno i wysokiej jakości plastik. Wersje luksusowe mają obudowy z przyciemnianego, lustrzanego i hartowanego szkła. Jednym z popularniejszych jest srebrny klimatyzator ścienny. Może być on wykonany z plastiku bądź aluminium.

W dobie oświetlenia LED nie mogło go również zabraknąć w domowych klimatyzatorach. Innowacyjne, subtelne podświetlenie podkreśla nowoczesny charakter wnętrza. Klimatyzator oprócz chłodzenia, jonizowania, oczyszczania, nawilżania i ogrzewania powietrza stał się również nowoczesną dekoracją ścienną, która emituje efektowne światło.

Klimatyzator ścienny w formie obrazu? Z pozoru urządzenie zupełnie nie przypomina swoim wyglądem tego czym naprawdę jest. Z przodu ma szklany panel pod który można włożyć zdjęcie lub ulubioną grafikę. W ten sposób klimatyzator sam w sobie jest efektowną ozdobą skutecznie maskującą swoje prawdziwe przeznaczenie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią tradycyjny wystrój wnętrza, ale chcieliby podwyższyć komfort mieszkania.

Gdzie powiesić klimatyzator ścienny?

Wybierając idealne miejsce do powieszenia klimatyzatora ściennego należy wziąć pod uwagę kierunek nadmuchu powietrza. Nie powinien być skierowany bezpośrednio na biurko, sofę w salonie lub łóżko w sypialni. Chłodny powiew powietrza powoduje nieprzyjemne uczucie przeciągu i bóle mięśni. Klimatyzator może być umiejscowiony np. pod parapetem jeśli nie ma tam grzejnika lub sufitem. Natomiast klimatyzator kasetonowy można zainstalować w przestrzeni nad sufitem podwieszonym. Dobrym rozwiązaniem jest również klimatyzator kanałowy, którego jednostkę wewnętrzną umieszcza się w pomieszczeniu technicznym lub na strychu, co całkowicie eliminuje hałas emitowany przez klimatyzator.

Aby nic nie przeszkadzało swobodnej cyrkulacji powietrza, klimatyzator ścienny musi być odpowiednio umiejscowiony. Najlepszym miejscem jest centrum pomieszczenia. Ważne jest też, aby klimatyzator nie znajdował się blisko miejsc odpoczynku, jak np. łóżka z uwagi na hałas i bezpośrednią ekspozycję na chłodne powietrze.

Czujnik temperatury sterujący pracą klimatyzatora nie powinien być w miejscu, gdzie będzie wystawiony na nagrzewanie promieniami słonecznymi oraz w miejscu, gdzie temperatura powietrza znacząco się różni od reszty pomieszczenia. Może to zakłócać pomiar i prawidłową pracę klimatyzatora.

Jeśli jednostka wewnętrzna jest sterowana pilotem, powinna być zawieszona co najmniej 1 metr od telewizora czy radia.

Autor: Daikin

Klimatyzator Daikin Emura - jednostka naścienna, białe wykończenie: FTXG-LW

Klimatyzator ścienny w sypialni czy w salonie?

Najlepiej jest kiedy możemy mieć klimatyzację w całym domu. Ale jeżeli jest to niemożliwe trzeba zamontować klimatyzator w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu. Takimi są zapewne salon oraz sypialnia. Są to pomieszczenia, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, więc należy zadbać o komfortową temperaturę i dobrą jakość powietrza. W sypialni spędzamy średnio 8 godzin dziennie, a sen w nagrzanym pomieszczeniu bywa meczący zwłaszcza podczas upałów.

Klimatyzator ścienny, jak i inne rodzaje tego typu urządzeń, montuje się najczęściej w pomieszczeniach usytuowanych od południa i zachodu, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na bezpośrednie działanie słońca. Jeśli sypialnia znajduje się na poddaszu, które jest najcieplejszym miejscem w domu, to klimatyzacja znacząco poprawi poziom wentylacji.

Decydując się na konkretny model klimatyzatora ściennego należy wziąć pod uwagę jego głośność, która będzie wpływała na komfort odpoczynku zarówno w salonie, jak i sypialni. Włączony klimatyzator może przeszkadzać podczas snu. Klimatyzatory typu split są najcichsze. Dopuszczalny poziom hałasu we wnętrzu mieszkalnym to 40 dB w ciągu dnia i 30 dB w nocy.

Murator.tv: Klimatyzator ścienny, czyli sposób na ogrzewanie wnętrza

Śledzimy montaż klimatyzatora firmy Daikin. Klimatyzator - powietrzna pompa ciepła, który chłodzi i grzeje. Może być jedynym źródłem ciepła w budynku.

5 pomysłów na cegłę klinkierową we wnętrzu

Klinkier to nie tylko tradycyjne, ceglane elewacje domów i murowane ogrodzenia. To materiał...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Remont kuchni - Jak się przygotować? Ile to...

Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Potrzeby jest dobry projekt, sprawdzony fachowiec i odpowiednie...

Jak mieszkali bohaterowie książek z dzieciństwa?...

Sprawdź, jak znasz domy, których opisy pojawiały się w popularnych książkach.

W pełnym świetle. Poddasze dobrze wykończone

Aby mieszkać na poddaszu wygodnie i komfortowo, warto zadbać o doświetlenie światłem naturalnym nie tylko...

10 pięknych aranżacji salonu. Salon zdjęcia i...

Jak urządzić salon? Zobacz inspiracje na aranżacje salonu. Wybraliśmy zdjęcia salonów, które są...

Jak powinna wyglądać klatka schodowa w domu...

Poznaj wymiary wygodnej klatki schodowej w domu jednorodzinnym. Czym wykończyć ściany? Jakiego materiału użyć...