| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Małe wnętrze też pomieści dużo rzeczy. Sprytna aranżacja małego mieszkania. Zdjęcia

Małe wnętrze też pomieści dużo rzeczy. Sprytna aranżacja małego mieszkania. Zdjęcia

Nawet mieszkanie o skromnym metrażu 45 mkw. dzięki dobremu projektowi może być wygodne i „pakowne”. Oto dowód. Obejrzyj aranżację małego lecz niezwykle pakownego wnętrza.

Zważywszy na niewielki metraż, potrzeby trzyosobowej rodziny oraz pokaźną kolekcję książek, ubrań i sprzętów, urządzenie mieszkania nie było łatwym zadaniem. Właściciele nauczeni doświadczeniem wyniesionym z poprzedniego miejsca zamieszkania, gdzie na co dzień zmagali się z problemami wynikającymi z braku przestrzeni, tym razem postanowili skorzystać z pomocy specjalisty. Ofertę architektki Anny Koszeli znaleźli w internecie. Zapoznali się z jej realizacjami i stwierdzili, że mają podobne upodobania. Tak jak i ona lubią wnętrza nowoczesne, niezagracone, zaskakujące pomysłowymi rozwiązaniami.

Autor: Grażyna Bieganik

Zabudowę kuchenną projektu Anny Koszeli wykonała firma Kiernozek. W prostopadłościanie wkomponowanym we wnękę oprócz szafek mieszczą się lodówka, piekarnik i mikrofalówka.

Autor: Grażyna Bieganik

Garderoba rozciągająca się na całą ścianę to dobry sposób na rozwiązanie problemu przechowywania rzeczy.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Sekrety urządzania

– Umiejętnie posługując się kontrastem, można uzyskać ciekawe efekty estetyczne – mówi projektantka Anna Koszela i dodaje: – Lubię zestawiać stare przedmioty z nowymi, a tanie z drogimi. Chętnie łączę materiały wykwintne z siermiężnymi, gładkie z szorstkimi, oraz szlachetne z całkiem zwyczajnymi. Cieszę się, że właściciele mieszkania dali mi wolną rękę w kwestii jego urządzenia. Zaproponowałam kompleksowy, autorski wystrój całości, włącznie z meblami wykonanymi na wymiar według projektu mojej pracowni – wspomina Anna Koszela.

Powracający motyw

Mieszkanie składa się z salonu połączonego z kuchnią, sypialni i łazienki. Charakterystycznym elementem łączącym wizualnie poszczególne pomieszczenia są położone na ścianach płytki z ręcznie formowanej cegły, pomalowane białą farbą. Wprowadzają nutę nonszalancji, nawiązującą do stylu loftów. Kolejnym zabiegiem dodającym stylistycznej spójności wnętrzu, a jednocześnie powiększającym go optycznie, było ułożenie w całym mieszkaniu jednolitej podłogi – parkietu przemysłowego z teku.

Wszystko się zmieści

Ważną kwestię dla właścicieli stanowiło znalezienie miejsca na przechowywanie dużej ilości rzeczy. Rozwiązaniem stał się zaprojektowany przez Annę Koszelę pojemny, wielodrzwiowy mebel zajmujący całą długość ściany, a nawet wykorzystujący przestrzeń nad drzwiami. Dzięki jasnoszarej barwie dyskretnie wtapia się on w otoczenie. Dodatkowa szafa ukryta jest w wielofunkcyjnym kubiku, również projektu Anny Koszeli zrealizowanym przez pracownię Mebeltap. Od strony salonu tworzy on wygodne wnękowe siedzisko wyściełane srebrzystoszarym materiałem.

Właściciele są bardzo zadowoleni z urządzenia mieszkania. – Wszystko jest solidnie wykonane, przestrzeń perfekcyjnie i ekonomicznie zagospodarowana – chwali Ania (właścicielka). – Dodatkową zaletą jest to, że łatwo utrzymać tu czystość. – Jeżeli czegoś brakuje do zupełnego ideału – dodaje Marcin (właściciel) – to tylko jakichś 40 mkw., ale sądzimy, że kiedyś przyjdzie kolej na większy metraż. Zdradzają plany na przyszłość: marzą o córeczce i o domku z niewielką działką, gdzieś na obrzeżach Warszawy, którego wnętrze będzie zaprojektowane podobnie jak mieszkanie na Bemowie.

Aranżacja małego mieszkania. Zobacz, niezwykłą kobiecą aranżację wnętrza

Mieć małe mieszkanie tylko dla siebie – to właściwie sytuacja idealna. Urządzasz się tak, jak...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
W pełnym świetle. Poddasze dobrze wykończone

Aby mieszkać na poddaszu wygodnie i komfortowo, warto zadbać o doświetlenie światłem naturalnym nie tylko...

Kolor ścian 2017 - czyli kolor zielony w...

Poznaj najmodniejsze kolory ścian 2017. Radzimy, jak zaaranżować kolor zielony we wnętrzu. Z jakimi...

Nowoczesna aranżacja poddasza. Sposób na jasne i...

Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w...

Projekt nowego mieszkania. Jak wprowadzić zmiany...

Kupiłeś mieszkanie od dewelopera? Chcesz zmienić projekt mieszkania, przestawić lub zburzyć ścianę działową?...

5 pomysłów na cegłę klinkierową we wnętrzu

Klinkier to nie tylko tradycyjne, ceglane elewacje domów i murowane ogrodzenia. To materiał bardziej...