| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Aranżacja wnętrza w stylu industrialnym

Aranżacja wnętrza w stylu industrialnym

W aranżacji wnętrza w stylu industrialnym istotną rolę grają dodatki. Surowa cegła na ścianie i goły beton to atrybuty nowoczesnych pomieszczeń. Ważna jest też duża przestrzeń, dlatego warto rozważyć wyburzenie ścian i połączenie funkcji wnętrz.

Styl inustrialny w zwykłym mieszkaniu

Od pewnego czasu bardzo modne są wnętrza w stylu industrialnym. Nie trzeba mieć loftu, aby mieć wnętrze w takim klimacie. Podczas remontu lub wykańczania mieszkania można inspirować się stylem industrialnym.

Jeśli mieszkamy w starym budynku i mamy chęć odkrycia ceglanej ściany, oczywiście możemy to zrobić i pozostawić surową cegłę lub jeżeli nie jest zbyt estetyczna pomalować na biało. Korzystanie z takich materiałów jak betony nie tylko na ścianach i podłogach ale i dodatkach wprowadza surowy wygląd wnętrza. Aby nie stało się zbyt chłodne można ocieplić jego charakter dzięki wprowadzeniu drewna w postaci np. mebli.

Grunt, aby nie przesadzić i zachować umiar. Jeżeli mamy betonowa podłogę to już jest na tyle silny akcent dekoracyjny, że wprowadzanie go na inne powierzchnie staje się niepotrzebne, a wręcz może zaszkodzić. Z betonową ścianą świetnie współgra ciepła, drewniana podłoga.

Cegła i beton są dekoracją samą w sobie, ale dobrze też prezentują się na nich dzieła sztuki w postaci obrazów. Jeśli chcemy stworzyć we wnętrzu klimat loftowy to niezbędne są stare, spatynowane elementy przemysłowe typu belki, słupy czy lampy.

Zobacz, jak stworzyć wnętrze w stylu industrialnym

Przeczytaj dodatkowo:
Remont łazienki – poradnik remontującej kobiety

Podczas remontu mieszkania lub domu, pomieszczeniem, które trzeba wyjątkowo dobrze rozplanować jest...

Perfekcyjne sprzątanie domu alergika

Alergia znika aż się kurzy! Jak sprzątać dom alergika? Kilka praktycznych porad dotyczących efektywnego...

Beton dekoracyjny we wnętrzu - od podłogi po...

Beton dekoracyjny od kilku lat podbija prywatne mieszkania, domy i pomieszczenia przestrzeni publicznej. Oto...

Naklejki na ścianę. Ciekawe pomysły na dekorację...

Naklejki ścienne to doskonały pomysł na wzbogacenie aranżacji wnętrza. Można je z powodzeniem wykorzystać...

Dom z płaskim dachem - jak doświetlić...

Pomieszczenia w domu pod płaskim dachem można efektywnie doświetlić od góry. Sprawdź, jakie niebanalne...

Aranżacja wnętrza: dom przyjazny dzieciom i...

Jak przygotować przestrzeń domu, aby spełnianie rodzinnych obowiązków nie oznaczało tylko ciężkiej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.