| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dzienne, jadalnie » Jak urządzić salon w stylu naturalnym? Zobacz ciekawą propozycję aranżacji wnętrza

Jak urządzić salon w stylu naturalnym? Zobacz ciekawą propozycję aranżacji wnętrza

Zastanawiasz się, jak urządzić salon w stylu naturalnym? Sięgnij po naturalne materiały i naturalne kolory. Zobacz naszą aranżację salonu w stylu naturalnym.

Aranżacja wnętrza

Aranżacja salonu w stylu naturalnym: naturalne dodatki i kolory

Ciepły odcień drewna posadzki i biel ścian tworzą zgrany duet, pasujący do każdej konwencji, podobnie jak klasyczne w formie kanapa i stolik. Pierwszy ruch jest po stronie tkanin: wełniane, filcowe i welurowe pledy oraz zasłony wędrują do szafy. Na ich miejsce wprowadzają się przypominające lato lny i bawełny – niezobowiązująco pogniecione, chłodne w dotyku.

Lekkim, przewiewnym materiałom wtórują kolory: świeża, jakby przymglona zieleń pierwszych pąków i głęboki ciepły turkus z nutą granatu – kojarzone z wiosennym pejzażem, połączone ze wspomnieniem nadmorskich wakacji. W cenie jest także dekoracyjne szkło.

Autor: Marcin Czechowicz

W salonie wykorzystano naturalne kolory i drewno.

Przejrzyste wazy na kamyki z wiosennych spacerów i wazony na świeże kwiaty ustawione na stolikach czy parapecie łapią nawet najsłabsze promienie słońca, potęgując wrażenie czystości i nowości. Po stronie chłodnego lśnienia opowiadają się także srebrne świeczniki. Uśpione dotykiem miękkich kocy palce obudzi gama nieco „twardszych” faktur plecionych dodatków. Salonowa „wiosenna bujność traw” obejmuje trzcinowe maty na stole, bambusową roletę w oknie, wiklinowy kosz i plecione z morskiej trawy podkładki – na szczęście jest całkowicie bezpieczna dla wrażliwych na pyłki alergików.

Autor: Marcin Czechowicz

Jasne, świeże kolory i materiały w salonie budzą skojarzenia z odradzającą się przyrodą. Przy okazji podbijają urodę doniczkowych roślin i naturalnych kwiatowych kompozycji.

Autor: Marcin Czechowicz

Biel sprawdza się w każdej sytuacji. W jej towarzystwie nawet niewielkie kolorowe detale wysuwają się w salonie na pierwszy plan.

ZDANIEM PROJEKTANTA

Asceza kolorystyczna podstawowych elementów w salonie: ścian, podłogi i prostych form mebli pozwala na swobodne kreowanie klimatu wnętrza. Stanowi dobry punkt wyjścia do stworzenia sezonowych aranżacji, poprzez dobór odpowiedniego zestawu dodatków przyciągających uwagę. Wiele z nich, tak jak wyplataną roletę, lniane zasłony czy poszewki, jest łatwo przechować, nie zajmują wiele miejsca.

Kinga Zalewska-Stochmal, stylistka

Autor: Marcin Czechowicz

Kwiaty w salonie. Płatki w dwóch planach: z przodu – świeżo ścięte, ułożone w świetlisty bukiet mieczyki i margerytki w otoczeniu szklanych oraz wyplatanych dodatków, z tyłu – ażurowe formy wycięte w ściankach parawanu z drewna cesarskiego, które jest w Chinach symbolem życia, ścięte na nowo odrasta.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Szary salon - aranżacja pokoju pełnego szarości....

Aranżacja tego salonu jest pełna różnych odcieni szarości. Szare ściany, szara kanapa, ciemna grafitowa...

Aranżacja salonu w nowym wydaniu. Prosty sposób...

Ten salon przed metamorfozą nie wyróżniał się niczym szczególnym. Dzięki drobnym zmianom aranżacja nabrała...

Projekt salonu. Jak powinien wyglądać wygodny...

Salon to miejsce, w którym będziesz wypoczywać, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Projekt...

Aranżacja salonu z kuchnią. Zobacz, jak...

Zobacz ciekawą aranżację salonu połączonego z kuchnią. Jest tu nie tylko modnie, ale i bardzo przytulnie. To...

Sofa stylowa czy nowoczesna? Meble wypoczynkowe...

Salon to miejsce przeznaczone do wypoczynku. To tu relaksujemy się siedząc na kanapie i czytając dobra...

Dom przyjazny alergikom

Zdrowe tynki, sprawna wentylacja, czysta klimatyzacja, bezpieczne farby i materiały wykończeniowe. Zobacz,...