| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dla dzieci » Malowanie ścian farbą tablicową w pokoju dziecka

Malowanie ścian farbą tablicową w pokoju dziecka

Farba tablicowa to stosunkowo nowy rodzaj farb, którymi można malować ściany. Daje ona efekt podobny do posiadania tablicy szkolnej w domu. To rozwiązanie idealnie pasujące do pokoju dziecka, ponieważ może mu pomóc wdrożyć się do edukacji szkolnej. Zobacz, jak malować pokój dziecka farbą tablicową.

Jeśli twoje dziecko uwielbia rysować gdziekolwiek się da lub chcesz mieć powierzchnię, na której domownicy mogliby szybko zostawiać krótkie wiadomości, wówczas możesz zastanowić się nad farbą tablicową. To dość odważne rozwiązanie, które jednak może być alternatywą dla tablicy magnetycznej, niezliczonych karteczek przyczepianych na lodówce a nawet wybawieniem od trudnych do usunięcia plam po kredkach świecowych, które dzieci lubią zostawiać na stolikach podczas nieuważnego rysowania.

Malowanie ścian farbą tablicową - co jest potrzebne?

Jak wskazuje jej nazwa, farba tablicowa to specjalny rodzaj farby, która przypomina powłokę tablicy szkolnej. Posiada również wszelkie właściwości tablicy – po pomalowaniu ścian można na niej pisać kredą, ścierać zapiski i ponownie pisać. Dlatego właśnie idealnie nadaje się do pokoju dziecka - zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych: taka ściana jest po prostu oryginalna. Czy malowanie ścian farbą tablicową jest trudne? Bynajmniej. Właściwie każdy może to zrobić, ponieważ do tego zadania wystarczą standardowe narzędzia malarskie. Jedyną dodatkową czynnością jest matowienie papierem ściernym – aczkolwiek wyłącznie w przypadku, jeśli chcesz pomalować np. drzwi od szafy drewnianej lub inną powierzchnię pokrytą powłoką lakierowaną.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić pokój dla dziecka? Miejsce do nauki

Pokój dla dziecka powinien mieć wyznaczone miejsce do nauki. Podpowiadamy jak urządzić pokój...

Jak urządzić pokój nastolatce? Doskonałe miejsce...

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić pokój nastolatce, nasz poradnik jest dla Ciebie. W pokoju...

Malowanie pokoju dziecięcego? Tylko bezpiecznymi...

Urządzając pokój dziecięcy, warto zwrócić szczególną uwagę na wykończenie ścian. Farba...

Jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu?...

Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu. Zobacz, jak pod skosami stworzyć oryginalną...

Dom dla dzieci. Pomysły na aranżację pokoju...

To z myślą o dzieciach zwykle buduje się dom. Co robią inwestorzy, żeby z ich wymarzonego domu dzieci też...

Meble i dodatki do pokoju dziecięcego. Wybieramy...

Urządzamy pokój dziecka w wieku przedszkolnym. Jakie meble dziecięce sprawdzą się najlepiej? Jak...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.