| muratordom.pl » Wnętrza » Podłogi i schody » Jakie schody: tradycyjne czy nowoczesne i przemysłowe

Jakie schody: tradycyjne czy nowoczesne i przemysłowe

Schody nie tylko nie wychodzą z mody, ale pięknieją w oczach. Schody mogą być ciężkie, masywne, ale i lekkie, strzeliste jak wstęgi. Oto nasze propozycje zarówno dla tych, którzy preferują schody tradycyjne, nowoczesne, jak i schody przemysłowe.  

Niektórzy traktują schody jak mebel i na zakupy wybierają się do supermarketu budowlanego już po urządzeniu wnętrza. Błąd. Schody mogą nas wprowadzić na wyższy poziom. Dosłownie i w przenośni. Schody mogą stać się rzeźbą, która doda wnętrzu szyku.

Zobacz także:

Schody nowoczesne i przemysłowe

Schody kręte, z kutej stali; jednobiegowe trapy okrętowe czy strome schody młynarza – okazuje się, że najciekawsze i najmodniejsze współczesne konstrukcje schodów nawiązują do architektury przemysłowej. Nie są dosłowną kopią jej rozwiązań, bo kto chce zmieniać mieszkanie w magazyn wysokiego składu? Stal można bezkolizyjnie łączyć z innymi materiałami: ze szkłem, z drewnem, kamieniem. Wyeksponowanie uszlachetnionej konstrukcji pozwala urozmaicić przestrzeń, która sama w sobie nie budzi emocji. Łatwo też dopasować schody przemysłowe do najbardziej skomplikowanych wnętrz – na przykład tam, gdzie jest duża różnica poziomów. Poza tym nie tylko stwarzają wrażenie lekkości, ale naprawdę są lekkie. Można je więc z powodzeniem montować w budynkach o konstrukcji drewnianej.

19 pomysłów na schody nowoczesne i tradycyjne. ZDJĘCIA!

Schody tradycyjne

Na drugim biegunie znajdują się schody tradycyjne. Beton obłożony drewnem lub samo drewno. Także tym konstrukcjom można dodać lekkości – tworząc strzeliste linie biegów i balustrad, podświetlając całość halogenami umieszczonymi tuż nad stopniami.

Nasze aranżacje pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Zainspiruj się i zobacz, co wybrać: schody, które wprowadzają tyle ciepła domowego co stary kaflowy piec, czy trap, którego blaszane trepy dźwięczą jak dalekie podróże?

Polecamy dyskusje na forum.muratordom.pl: Podłogi, schody, taras

Przeczytaj dodatkowo:
Jak pielęgnować drewnianą podłogę? Sprawdź, jak...

Drewniana podłoga jest marzeniem wielu z nas, jednak jak każde marzenie - wymaga pracy i pielęgnacji. Podłogę...

Budowa i projektowanie schodów wewnętrznych. 6...

Męczące podejście w górę, niebezpieczne zejście w dół i guzy na głowie. Takie problemy mogą się...

50 pomysłów na wykończenie domu

Pomysłów na to, jak urządzić dom, by spełniał nasze potrzeby i uwzględniał  aranżacyjne trendy...

Podłogi drewniane bez tajemnic

Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje na temat podłóg drewnianych, aby...

Układanie wykładziny. Jak ją wymierzyć i w jaki...

Zanim kupisz wykładzię dywanową musisz wyliczyć, ile będziesz jej potrzebował. Podpowiadamy zatem, jak...

Listwy przypodłogowe. Jak wykończyć styk posadzki...

Listwy przypodłogowe to niby detal, ale bardzo istotny. Zasłaniają styk posadzki ze ścianą, mogą także ukryć...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.