Jakie schody: tradycyjne czy nowoczesne i przemysłowe

2010-08-02 16:42

Schody nie tylko nie wychodzą z mody, ale pięknieją w oczach. Schody mogą być ciężkie, masywne, ale i lekkie, strzeliste jak wstęgi. Oto nasze propozycje zarówno dla tych, którzy preferują schody tradycyjne, nowoczesne, jak i schody przemysłowe.  

Jakie schody: schody tradycyjne czy schody nowoczesne i przemysłowe
Autor: Mariusz Bykowski Mimo że drewno to tradycyjny materiał wykończeniowy, to schody wspornikowe na zdjęciu charakteryzuje nowoczesna lekka konstrukcja

Niektórzy traktują schody jak mebel i na zakupy wybierają się do supermarketu budowlanego już po urządzeniu wnętrza. Błąd. Schody mogą nas wprowadzić na wyższy poziom. Dosłownie i w przenośni. Schody mogą stać się rzeźbą, która doda wnętrzu szyku.

Zobacz także:

Schody nowoczesne i przemysłowe

Schody kręte, z kutej stali; jednobiegowe trapy okrętowe czy strome schody młynarza – okazuje się, że najciekawsze i najmodniejsze współczesne konstrukcje schodów nawiązują do architektury przemysłowej. Nie są dosłowną kopią jej rozwiązań, bo kto chce zmieniać mieszkanie w magazyn wysokiego składu? Stal można bezkolizyjnie łączyć z innymi materiałami: ze szkłem, z drewnem, kamieniem. Wyeksponowanie uszlachetnionej konstrukcji pozwala urozmaicić przestrzeń, która sama w sobie nie budzi emocji. Łatwo też dopasować schody przemysłowe do najbardziej skomplikowanych wnętrz – na przykład tam, gdzie jest duża różnica poziomów. Poza tym nie tylko stwarzają wrażenie lekkości, ale naprawdę są lekkie. Można je więc z powodzeniem montować w budynkach o konstrukcji drewnianej.

19 pomysłów na schody nowoczesne i tradycyjne. ZDJĘCIA!

Schody tradycyjne

Na drugim biegunie znajdują się schody tradycyjne. Beton obłożony drewnem lub samo drewno. Także tym konstrukcjom można dodać lekkości – tworząc strzeliste linie biegów i balustrad, podświetlając całość halogenami umieszczonymi tuż nad stopniami.

Nasze aranżacje pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Zainspiruj się i zobacz, co wybrać: schody, które wprowadzają tyle ciepła domowego co stary kaflowy piec, czy trap, którego blaszane trepy dźwięczą jak dalekie podróże?

Polecamy dyskusje na forum.muratordom.pl: Podłogi, schody, taras

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.