| muratordom.pl » Wnętrza » Podłogi i schody » Jakie schody: tradycyjne czy nowoczesne i przemysłowe

Jakie schody: tradycyjne czy nowoczesne i przemysłowe

Schody nie tylko nie wychodzą z mody, ale pięknieją w oczach. Schody mogą być ciężkie, masywne, ale i lekkie, strzeliste jak wstęgi. Oto nasze propozycje zarówno dla tych, którzy preferują schody tradycyjne, nowoczesne, jak i schody przemysłowe.  

Niektórzy traktują schody jak mebel i na zakupy wybierają się do supermarketu budowlanego już po urządzeniu wnętrza. Błąd. Schody mogą nas wprowadzić na wyższy poziom. Dosłownie i w przenośni. Schody mogą stać się rzeźbą, która doda wnętrzu szyku.

Zobacz także:

Schody nowoczesne i przemysłowe

Schody kręte, z kutej stali; jednobiegowe trapy okrętowe czy strome schody młynarza – okazuje się, że najciekawsze i najmodniejsze współczesne konstrukcje schodów nawiązują do architektury przemysłowej. Nie są dosłowną kopią jej rozwiązań, bo kto chce zmieniać mieszkanie w magazyn wysokiego składu? Stal można bezkolizyjnie łączyć z innymi materiałami: ze szkłem, z drewnem, kamieniem. Wyeksponowanie uszlachetnionej konstrukcji pozwala urozmaicić przestrzeń, która sama w sobie nie budzi emocji. Łatwo też dopasować schody przemysłowe do najbardziej skomplikowanych wnętrz – na przykład tam, gdzie jest duża różnica poziomów. Poza tym nie tylko stwarzają wrażenie lekkości, ale naprawdę są lekkie. Można je więc z powodzeniem montować w budynkach o konstrukcji drewnianej.

19 pomysłów na schody nowoczesne i tradycyjne. ZDJĘCIA!

Schody tradycyjne

Na drugim biegunie znajdują się schody tradycyjne. Beton obłożony drewnem lub samo drewno. Także tym konstrukcjom można dodać lekkości – tworząc strzeliste linie biegów i balustrad, podświetlając całość halogenami umieszczonymi tuż nad stopniami.

Nasze aranżacje pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Zainspiruj się i zobacz, co wybrać: schody, które wprowadzają tyle ciepła domowego co stary kaflowy piec, czy trap, którego blaszane trepy dźwięczą jak dalekie podróże?

Polecamy dyskusje na forum.muratordom.pl: Podłogi, schody, taras

Przeczytaj dodatkowo:
Deska podłogowa, panel laminowany czy LVT?...

Podłogi drewniane od lat królują w naszych domach. Drewno sprawia, że wnętrza zyskują ciepły i...

Schody w domu typu kostka - naprawiać czy...

Nawet jeśli dom po remoncie ma być nie do poznania, rozsądnie jest zachować to, co jest w dobrym stanie...

Wykładziny dywanowe. Jakie są ich największe...

Wykładzina dywanowa daje poczucie ciepła i przytulności. Jest miękka w dotyku i potrafi tłumić dźwięki,...

Czas na wiosenne porządki. Jak skutecznie i...

Sprzątanie domu nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Mycie okien i podłóg zwykle...

Budowa i projektowanie schodów wewnętrznych. 6...

Męczące podejście w górę, niebezpieczne zejście w dół i guzy na głowie. Takie problemy mogą się...

Jak pielęgnować drewnianą podłogę? Sprawdź, jak...

Drewniana podłoga jest marzeniem wielu z nas, jednak jak każde marzenie - wymaga pracy i pielęgnacji. Podłogę...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.