| muratordom.pl » Wnętrza » Oświetlenie » Oświetlić dom

Oświetlić dom

Dobór właściwego oświetlenia wnętrz jest niekiedy prawdziwym wyzwaniem, zarówno dla projektanta-amatora, jak i dla profesjonalisty.

Każde wnętrze, niezależnie od funkcj jaką pełni wymaga oświetlenia. Są w domu miejsca, gdzie podstawowym kryterium doboru jest funkcjonalność oświetlenia. Są też takie, gdzie najważniejsza jest estetyka.

Do oświetlenia piwnicy, garażu czy strychu nie potrzeba wyszukanych wzorów lamp czy kryształowych abażurów. Wystarczą właściwie dobrane świetlówki. Ważne tylko, aby były odpowiednie do warunków panujących w pomieszczeniu - na przykład dostosowane do pracy w nieogrzewanej piwnicy.

lampa 1

lampa 2

W kuchni, oprócz lampy sufitowej oświetlającej całe pomieszczeniu, dobrze jest doświetlić blat roboczy - wygodniej wówczas przy nim pracować. Najczęściej wykorzystuje się do tego lampki halogenowe lub świetlówki  - oba rodzaje montuje się pod szafkami.

Inaczej wygląda oświetlenie pokoju dziennego, gabinetu czy sypialni. Tu sprawdzają się różne typy oświetlenia, które dobiera się głównie pod kątem wystroju wnętrza. Oczywiście są takie pomieszczenia, w których określony rodzaj oświetlenia jest wręcz niezbędny. Na przykład, w gabinecie nie powinno zabraknąć lampy na biurko, zaś w sypialni lampek nocnych.
W pokoju dziennym czy jadalni oprócz oświetlenia górnego, często stosuje się też oświetlenie dodatkowe. Mogą to być kinkiety, lampy stołowe lub lampy stojące - dają one łagodniejsze i bardziej nastrojowe światło.

Możliwości jest wiele. Najważniejsze jednak jest to, aby rodzaj i sposób oświetlenia pomieszczeń odpowiadał wszystkim mieszkańcom.

Lampy i dodatki w kolorach czarnym i białym. Przegląd produktów

Przygotowaliśmy zestawy, które – mamy nadzieję – zainspirują do własnych poszukiwań....

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Oświetlenie przedpokoju, schodów, holu,...

Tworzenie bezpiecznych i wygodnych traktów komunikacyjnych w domu to jedno z głównych zadań sztucznego...

Oświetlenie w salonie. Jak za pomocą światła...

Oświetlenie w salonie jest jednym z ważnych elementów jego wystroju - pełni ono zarówno funkcję praktyczną,...

Estetyczne i dyskretne oświetlenie – ozdobne...

Podpowiadamy, jak zaprojektować oświetlenie do każdego wnętrza. Zobacz, jakie oprawy oświetleniowe zastosować...

Oświetlenie pokoju młodzieżowego. Jakie lampy...

Oświetlenie pokoju młodzieżowego musi być odpowiednio dobrane, gdyż nastolatek spędza tam większość czasu -...

Jaka lampa do salonu, kuchni, sypialni? Wybierz...

Oświetlenie decyduje nie tylko o nastroju wnętrz, ale także o ich funkcjonalności. Odpowiednio dobrane lampy...

Nowoczesne źródła światła w Twoim domu

Coraz chętniej wyposażamy swoje domy w oświetlenie LED. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oświetlenia można...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.