| muratordom.pl » Wnętrza » Miejsce do pracy » Idealny pokój do pracy. Oto kolory, które poprawiają koncentrację

Idealny pokój do pracy. Oto kolory, które poprawiają koncentrację

Poznaj przepis na stworzenie idealnego miejsca do pracy i nauki. Podpowiadamy, jaki kolor ścian sprzyja wysiłkowi intelektualnemu. Wszystko zależy od pracy, jaką masz wykonać. Bo w nauce pomaga biały przełamany intensywnym akcentem, w pracy analitycznej – niebieski, a artystycznej...

Zanim wybierzesz właściwy kolor do wnętrza, odpowiedz sobie na pytanie: jakiego rodzaju pracę będziesz w nim wykonywać? Czy będzie to nauka, praca analityczna czy kreacja. Jest to ważne, ponieważ każda z tych aktywności wymaga innych kolorów.

Pokój do nauki

Aby dobrze przygotować się do zdania egzaminu, potrzebujesz z jednej strony spokoju i wyciszenia, a z drugiej - energii, pomagającej w przyswajaniu dużej ilości nowych informacji.

Warto więc sięgnąć po biel przełamaną intensywnym akcentem bądź pastelowy żółty czy pomarańczowy. Kolory te pomagają się skutecznie skoncentrować a zarazem pobudzają do nauki. Możesz je stosować zarówno w formie monochromatycznej lub w postaci gradacji odcieni.

Pokój do pracy analitycznej

W przypadku pracy analitycznej potrzebujesz przede wszystkim skupienia. Nie wskazane są barwy intensywne, rozpraszające uwagę. Najlepsze więc będą odcienie spokojne i czyste, takie jak stonowane beże, błękity lub szarości.

Ściany w pomieszczeniach do pracy analitycznej najlepiej pomaluj jednym kolorem. Jeśli jednak zdecydujesz się na łącznie barw, trzymaj się tonacji zrównoważonej, bez wyraźnej dominacji jednego koloru.

Pokój do pracy artystycznej

Pokój taki rządzi się zupełnie innymi zasadami. Tu możesz sobie pozwolić na nieco szaleństwa i stosowanie wyrazistych kolorów, pobudzających do twórczego działania. Warte polecenia są połączenia żółtego z zielonym.Taki barwny miks zarówno cię zrelaksuje, jak i wyzwoli kreatywność.

Wybranymi kolorami możesz pokrywać całe ściany lub tworzyć z nich energetyzujące kontrasty.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Kilka porad, jak zoragnizować miejsce do pracy

Nie warto oszczędzać na krzesłach, których tańsze wersje rozpadają się zwykle po kilku miesiącach...

Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym lub pracujemy w domu zawodowo, niezbędny jest wygodne miejsce do pracy....

Miejsce do pracy w pokoju dziennym. Jak ustawić...

Pokój dzienny to dobre miejsce na komputer, pod warunkiem jednak, że biurko służy jako rodzinne biuro...

Jak ustawić biurko w domu. O tym pamiętaj, jeśli...

Najważniejsze jest właściwe oświetlenie. Niekorzystne jest ustawienie biurka tyłem do okna lub tyłem do...

Wygodne miejsce do pracy. Wybieramy biurko

Wielkość i kształt biurka komputerowego zależą od potrzeb i od możliwości usytuowania go w pomieszczeniu....

Praca przy komputerze. Jaka powinna być wysokość...

Osoby korzystające z komputera na co dzień potrzebują dobrze zorganizowanego, funkcjonalnego stanowiska...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.