| muratordom.pl » Wnętrza » Malowanie ścian » Kolory ścian 2016. Wybieramy farby do wnętrz

Kolory ścian 2016. Wybieramy farby do wnętrz

Podpowiadamy, jakie kolory farb do ścian wybrać w tym sezonie. Aktualne trendy i kolory ścian 2016. Zobacz, jak przeprowadzić malowanie ścian w dobrym guście i ze smakiem. Modne kolory farb do twojego wnętrza - PORADNIK w pigułce.

Przeglądając katalogi i ofertę producentów farb do ścian można pomyśleć, że wszystko jest modne. Jednak z kolorami ścian należy postępować bardzo ostrożnie. Architekci radzą, aby wnętrza były stonowane, tworzyły tło dla dodatków, mebli i akcesoriów. W tę stronę zmierzają również trendy kolorów ścian. W tym roku stawiamy na jasne odcienie pasteli, biel, szarość i kolory natury.

Umiar w kolorze ścian

Po szale kolorów panujących we wnętrzach przyszedł czas na spokój i wyciszenie. Żyjemy coraz szybciej i powrót do domu ma dać nam odpoczynek i zasłużony po całym dniu relaks. Trendy we wnętrzarstwie podążają za naszym trybem życia i kreatorzy podsuwają nam najlepsze rozwiązania. Wnętrza stają się monotonne i monochromatyczne, ale to właśnie jest ich zaletą. Chcąc zmienić nastrój zawsze można wprowadzić dodatkowy element kolorystyczny za pomocą mebli i dodatków. Kolor na ścianie powinien być akcentem, a nie dominantą. Można pomalować jedną ścianę bądź jej fragment np. w kolorze szarym, a resztę pozostawić białą. Jest to też sposób na podział powierzchni wspólnej na strefy – kuchenną czy salonową. Stół z krzesłami stojący na tle delikatnie wyróżniającej się ściany wyraźnie zasygnalizuje, że w tym miejscu znajduje się strefa jadalni.

Autor: Mariusz Bykowski

Białe ściany mogą mieć różny odcień: ciepły lub zimny

Modny kolor we wnętrzu

Biele i szarości to pole do popisu w nowoczesnych wnętrzach i projektach minimalistycznych. W połączeniu z cegłą lub betonem wprowadza nawiązanie do stylu loftowego. Biel jest zawsze modna i niezawodna. Nie sprawia kłopotów w utrzymaniu, łatwo jest przeprowadzić odświeżenie koloru. Zdawałoby się, że jest barwa niezauważalna, jednak ludzkie oko wychwytuje ją najszybciej spośród wszystkich kolorów. Biel jest na tyle bezpieczna, że daje duże pole do popisu w kwest doboru dodatków do wnętrz. Doskonale komponuje się z każdym innym kolorem i deseniem, niezależnie od intensywności. Są różne odcienie bieli. Dziś producenci prześcigają się w ilości farb do ścian w najróżniejszych odcieniach. W zależności od potrzeby możemy pójść w stronę bieli chłodnej lub ciepłej.

Pastele zwykle kojarzone z sypialnią, w tym roku królują w głównych pomieszczeniach. Dystyngowane róże i błękity opanowały salony. Nowe odcienie są bardzo subtelne i oryginalne. Już nie kojarzą się z kolorem bieliźnianym. To zupełnie nowe oblicze kolorów z sypialni naszych babć. Doskonale współgrają z szarością, marynarskimi granatami i dodatkami w odcieniach musztardy.

Autor: Marks & Spencer

Dzięki zastosowaniu na ścianach koloru różowego pokój zyskał ciepły wyraz i wytworny charakter. By podkreślić elegancki wystrój salonu, stonowany róż warto połączyć z zielenią, zwłaszcza jeśli w pokoju znajdują się zdobne tkaniny oraz ciemnobrązowe meble (fot. MARKS & SPENCER).

Autor: thinkstockphotos.com

Kolor niebieski wcale nie musi być zimny! Jego rozbielone odcienie mają w sobie przejrzystość morskiej wody (niekoniecznie tej z Bałtyku) i lekkość niegroźnych letnich chmur. Decydując się na pastelowy odcień błękitu na ścianie, warto dobrać do niego dodatki o większym nasyceniu kolorem, dzięki czemu we wnętrzu nie wyda się on mdły.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
O czym mówi zawartość LZO? Wybierz bezpieczne i...

Wybierając farbę do malowania ścian, często jedynym kryterium, którym się kierujemy, jest jej kolor....

Jakie cechy powinna mieć idealna farba do ścian?

Nowoczesna farba do ścian to farba hybrydowa, a więc łącząca wiele cech, dzięki którym malowane...

Kolory w kuchni - najmodniejsze połączenia...

Wybierajmy odcienie barw, które połączone ze sobą stworzą spójną kompozycję. Zobacz, jak...

Sezon na malowanie ścian. Znów króluje kolor biały

Wnętrza w stylu skandynawskim wciąż cieszą się wielką popularnością. Białe ściany oraz meble są tak...

Malowanie ścian w salonie. Jakie kolory ścian...

Zobacz aranżacje salonu, które zainspirują Cię do pozytywnej zmiany. Podpowiadamy jakie kolory w...

Szare ściany w salonie i sypialni. Inspiracje na...

Szare ściany we wnętrzu nie muszą być przytłaczające. Zaletą szarości jest uniwersalność i ponadczasowość,...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT