Sklep online Pomoc Tagi Newsletter
| muratordom.pl » Wnętrza » Kominek » Kominek narożny

Kominek narożny

Narożny kominek to dobry sposób na efektowne połączenie wnętrz otwartej strefy dziennej - salonu, jadalni lub kuchni.

Kominek umieszcza się najczęściej w pokoju dziennym. Może być usytuowany centralnie, co nadaje mu rangę ważnej ozdoby wnętrza, lub wtopiony w ścianę – wtedy nie wyróżnia się ze spokojnego tła kolorem ani bryłą, jedynie dyskretnie zdobi pomieszczenie. Jeśli chcemy, by kominek stał się elementem salonu otwartego na kuchnię, zaplanujmy go na granicy tych pomieszczeń. Takie położenie wymaga jednak odpowiedniego wkładu – najlepiej narożnego – i obudowy, która sprawi, że będzie on efektowny z obu stron.
Aby kominek był nie tylko ozdobą, ale też źródłem ciepła w obu wnętrzach, trzeba zadbać o dobrą wentylację i kupić wysokiej jakości wkład kominkowy.

Autor: Andrzej Szandomirski

Kominek narożny

Autor: Rafał Lipski

Kominek narożny

Nowe zadania

Planując kominek na granicy pomieszczeń, musimy pamiętać, że staje się on wtedy elementem łączącym przestrzeń o różnych funkcjach. Dla salonu jest przede wszystkim ozdobą – podnosi jego rangę i uatrakcyjnia przestrzeń. Trzeba więc również wziąć pod uwagę to, że aby wyeksponować jego urodę w całości, potrzebny jest przestrzenny dystans, co w przypadku kominka usytuowanego w przejściu może być trudne. Przestrzeń przed kominkiem jest równocześnie naturalnym miejscem wypoczynku – w jego strefie zwykle ustawia się kanapę i fotele. Kominek mieszczący się na granicy pomieszczeń trzeba więc zaplanować tak, aby przynajmniej jedna jego strona była zwrócona w stronę kącika wypoczynkowego.
Tak usytuowany kominek może też być postrzegany jako element nobilitujący sąsiadującą z salonem kuchnię. Jeśli wyznaczymy mu taką rolę, należy zadbać, by również aranżacja kuchni była dla niego dobrym tłem. Dzisiaj kuchnia jest miejscem wypoczynku, gdzie skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Kącik przy kominku może więc być dodatkowym oprócz stołu aneksem, w którym wszyscy będą się chętnie spotykali.
Poza tym kominek położony tuż przy kuchni daje szansę na powrót do jej postrzegania jako centrum ogniska domowego, do czasów, gdy życie skupiało się wokół paleniska kuchennego pieca.

Przeczytaj dodatkowo:
Modny, ekonomiczny i zawsze czysty… kominek. 3...

Elegancka obudowa kominka, czysta szyba czy odpowiednio przechowywane drewno to pewność, że ogrzewanie...

Kominek dwustronny, czyli jak mieć 1 kominek w 2...

Kominek to w domu ozdoba i dodatkowe źródło ciepła.  Zwykle lokuje się go w salonach, ale dzięki...

Atrapa kominka – idealne dopełnienie w aranżacji...

Kominek jest elementem ocieplającym wnętrze. Jednak nie zawsze możliwy jest jego montaż. Atrapa kominka jest...

Idealny pomysł na kominek w domu: zobacz...

Biokominek jest idealnym rozwiązaniem do domów i mieszkań, gdzie nie można podłączyć tradycyjnej...

5 ładnych kominków z prawdziwych domów, a nie z...

Nie wyobrażali sobie domu bez kominka. Jedni mieli wizję wykończenia kominka od początku, inni szukali jej...

Pomysł na kominek. Galeria najpiękniejszych...

Trudno wyobrazić sobie wygodny i przytulny salon bez kominka. Widok ognia tworzy niepowtarzalny klimat,...

update counter
SPRAWDŹ
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.