| muratordom.pl » Wnętrza » Kominek » Kafle kominkowe - ceny i wymiary kafli do obudowy kominka

Kafle kominkowe - ceny i wymiary kafli do obudowy kominka

Zarówno ceny, jak i wymiary kafli kominkowych są dość różnicowane. Koszt kaflowej obudowy kominka zależy w dużej mierze od tego, czy materiał był produkowany masowo, czy w zakładzie rzemieślniczym. Tak więc za kominkowy kafel możesz zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Wymiary kafli kominkowych

Nawet wymiary standardowych kafli kominkowych mogą się różnić dosyć znacznie w zależności od produkującej je firmy. Przykładowo podstawowy wymiar 22 x 22 cm może być mniejszy (20 x 20 cm) lub większy (24 na 24 cm) albo dowolnie ustalony przez producenta. Dostępne są także płytki połówkowe (na przykład 22 x 10 cm).

Ceny kafli

Podobnie zróżnicowane są ceny kafli. Niektóre kafle mogą się okazać dosyć drogie, inne, równie ładne, będą tańsze. Kafel gładki (niezdobiony) o wymiarach 22 x 22 cm lub zbliżonych może kosztować 25-190 zł. Za mniej niż 30-40 zł za sztukę dostaniemy raczej niewyszukane kafle, w których to nie walory estetyczne odgrywają główną rolę.

Na cenę wpływają między innymi metoda produkcji oraz to, w jaki sposób kafle są zdobione. Tańsze będą te wyrabiane fabrycznie i masowo, a droższe – wytwarzane w zakładach rzemieślniczych.

Najwięcej zapłacimy za niepowtarzalne płytki tworzone ręcznie przez artystów ceramików. W takich pracowniach często nie kupuje się nawet gotowych mieszanek na masę glinianą, ale wykonuje się ją na miejscu. Można też użyć specjalnych szkliw artystycznych dających piękny efekt, które również podnoszą cenę. Koszt inwestycji okaże się także większy, jeśli dodatkowo zamówimy na przykład złocenia lub ręczne malowanie.

Powinniśmy również mieć świadomość, że jeżeli zamówimy tylko kilka takich kafli ozdobnych, to cena pojedynczej sztuki będzie wyższa, niż gdybyśmy zamówili ich na przykład 30 – ponieważ tak samo trzeba do nich przygotować masę czy rozgrzać piec.

A czy wiesz, jaki wkład kominkowy wybrać? Zobacz film z Murator.tv

Kominek kaflowy - wybieramy kafle do obudowy kominka

Kominki wykończone kaflami coraz częściej są główną ozdobą salonu. Pasują zarówno do nowoczesnych,...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Tradycyjny kominek we wnętrzu. INSPIRACJE

Tradycyjny kominek nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Wiele zależy także od aranżacji jego otoczenia....

Czyszczenie szyby kominka - sprawdzone sposoby na...

Brudna szyba w kominku nie wygląda estetycznie i zasłania to, co najważniejsze, czyli ogień. Jak zatem dbać o...

Jak zaplanować kominek w domu - GALERIA kominków...

Piękny kominek to dzieło sztuki. Jak zaplanować usytuowanie kominka i jego obudowę. Inspiracji mogą...

Biokominek, czyli światło i ciepło ognia w...

Biokominek to rozwiązanie do każdego mieszkania – nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego ani ...

Wkład kominkowy Hitze Albero 14kW

Kominki marki HITZE produkowane są z wysokiej jakości stali kotłowej, przeznaczonej do pracy w podwyższonej...

Galeria kominków. Zobacz, jak tradycyjny kominek...

Kominki w dawnym stylu wciąż rozpalają wyobraźnię. Nawiązywanie do tradycji często daje lepsze efekty niż...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.