| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Zostaw wiadomość...

Zostaw wiadomość...

...niekoniecznie na drzwiach lodówki. Uruchom wyobraźnię i wymyśl całkiem nowe miejsce na karteczki z ważnymi informacjami.

Nabite w butelkę

Ta zabawna propozycja powinna przypaść do gustu nie tylko życiowym rozbitkom. Wiadomość pozostawiana w butelce będzie miłą niespodzianką dla każdego domownika i z pewnością uczyni nasze życie weselszym.
Jak to zrobić?
Przez szyjkę niewielkiej butelki z bezbarwnego szkła wsunęliśmy do środka zrolowaną kartkę z informacją, a następnie zakorkowaliśmy naczynie. Ułożona poziomo butelka ma swoje stałe miejsce na tacy przy ceramicznej mini-latarni.

Płytowe newsy

Puste pudełka po płytach CD to praktyczne miejsce na pozostawianie domowych wiadomości. Zamknięte wewnątrz ważne karteczki będą bezpieczne i dobrze widoczne.
Jak to zrobić?
Trzy pudełka po płytach CD umieściliśmy jedno pod drugim, przyklejając je tylnymi częściami okładek do bocznej ścianki plastikowej komody. Wystarczy otworzyć pudełka, by zmienić informację lub umieścić kolejną.

Błyskotliwe uwagi

Błyszcząca kotara z koralików przykuwa uwagę, będzie więc idealnym tłem pisemnych wiadomości. Można mieć pewność, że umieszczone tu informacje zostaną w porę dostrzeżone.
Jak to zrobić?
Barwne karteczki przymocowaliśmy za pomocą kolorowych spinaczy do tasiemek obszytych cekinami. Zawiesiliśmy je na różnej wysokości pomiędzy sznurami koralików.

Informacje z kieszeni

Wykonana domowym sposobem papierowa tablica z bawełnianymi kieszonkami na zapiski, rachunki i drobne przedmioty to propozycja dla osób, które wszystkie ważne papierki lubią gromadzić w jednym miejscu.
Jak to zrobić?

Arkusz brystolu przymocowaliśmy takerem do cienkiej ramy z drewnianych listewek. Przyczepiliśmy do niego kieszonki z bawełnianej tkaniny, przyszywając dolną i lewą krawędź oraz prawy górny róg każdej z nich. W ten sposób można w nie wsuwać różne przedmioty poziomo, pionowo i na ukos.

Przeczytaj dodatkowo:
Wielki powrót lnu na salony. Zobacz lniane...

Swój renesans len zawdzięcza nowoczesnej technice wytwarzania tkanin dekoracyjnych. Nowy len nie...

Rośliny doniczkowe w sypialni. Jakie wybrać, by...

Nie należy unikać obecności roślin doniczkowych w sypialni. Istnieją gatunki, które nocą produkują...

Jak aranżować rośliny pokojowe?

Ważną rolą roślin w domu, poza dostarczaniem tlenu, oczyszczaniem i nawilżaniem powietrza, jest dekoracja...

Pomysły na wielkanocny stół [INSPIRACJE]

Świąteczne śniadanie powinno mieć odpowiednią oprawę, aby wprowadzać w radosny klimat Wielkanocy. Na stole...

Jak urządzić ciepłe i przytulne wnętrze? Piękne...

Przemija moda na surowe wnętrza, wolne od tkanin dekoracyjnych. Do łask wracają zasłony, dekoracyjne poduchy...

Baranek wielkanocny z masy solnej - instrukcja...

Uroczy baranek wielkanocny idealny do koszyczka ze święconką. Zobacz jak stworzyć oryginalną figurkę z masy...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.