| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Grzejniki dekoracyjne, które zdobią wnętrze. Zobacz, jak estetycznie ogrzać domu

Grzejniki dekoracyjne, które zdobią wnętrze. Zobacz, jak estetycznie ogrzać domu

Grzejniki w naszej szerokości geograficznej są niezbędne. Przez ponad pół roku centralne ogrzewanie towarzyszy nam w domach. Bez systemu grzewczego nie sposób się obejść. Zobacz, jak estetycznie ogrzać wnętrze domu i jaką rolę odgrywają grzejniki dekoracyjne.

Od grzejników nie uciekniemy. Przyzwyczailiśmy się do tego, że dają nam ciepło i... nic poza tym. Przez długi okres dominacji pomalowanych farbą olejną żeberek przyjęliśmy zasadę: domowe centralne ogrzewanie jest niezbędnym elementem wystroju, którego ze względu na kontrowersyjną powierzchowność nie da się eksponować.

Jednak w ostatnich latach producenci grzejników robią wiele, aby zmienić tę sytuację. Swoim klientom proponują urządzenia gwarantujące nie tylko wytrzymałość, oszczędną i efektywną pracę, ale również bogaty asortyment rozmiarów i wykończeń powłoki zewnętrznej, Stosują nietypowe materiały, np. szkło, a swoim produktom nadają ciekawe, a nawet wyszukane formy.

Autor: serwis prasowy

Crossroads, grzejnik dekoracyjny firmy Jaga z artystycznej linii Oreca-Design.

Autor: serwis prasowy

Iguana Circo Pillar Cover firmy Jaga.

Pożądana zamiana miejsc

Grzejniki nie muszą już tkwić pod oknem, choć takie usytuowanie jest dla nich najbardziej odpowiednie ze względu na dopływ zimnego powietrza z zewnątrz, które trzeba ogrzać. Grzejniki dekoracyjne najczęściej znajdują sobie miejsce na ścianach pokoju dziennego; uzupełnione lustrem i wieszakami na okrycia sprawdzają się w holu. I nie są to tylko popularne drabinki, ale też urządzenia z oryginalnie profilowaną czy całkowicie gładką płytą przednią. 

Właściwy wybór koloru grzejnika pozwala idealnie wkomponować go w otoczenie. Niechętnym wszelkim wariantom grzejników z pewnością można polecić wygodne ogrzewanie kanałowe bądź podłogowe.

Autor: serwis prasowy

Grzejnik dekoracyjny Tetra firmy Jaga.  

Autor: serwis prasowy

Grzejnik dekoracyjny Likoma z relingami firmy Purmo.

Zalety i wady

Decydując się na którąkolwiek z opcji, trzeba pamiętać o tym, że ruch powietrza wymuszony procesem grzewczym ma duży wpływ na utrzymanie czystości we wnętrzu. Kurz, który osiada na grzejnikach, przy wzroście ich temperatury przemieszcza się do góry. Jeśli nie napotka przeszkody, na przykład w postaci okiennego parapetu, po prostu zabrudzi ścianę. Warto więc zadbać o to, aby powierzchnia ta była zmywalna. To samo powoduje ciepła podłoga, rozwiązaniem jest zatem instalowanie tego systemu w pomieszczeniach, w których nie przebywa się stale, a z uwagi na ich przeznaczenie często się sprząta - na przykład w łazience czy holu. Zaprojektowanie w pełni satysfakcjonującego systemu grzewczego nie jest łatwe i warto się z nim zmierzyć na początku myślenia o urządzaniu wnętrza.

Przeczytaj dodatkowo:
Baranek wielkanocny z masy solnej - instrukcja...

Uroczy baranek wielkanocny idealny do koszyczka ze święconką. Zobacz jak stworzyć oryginalną figurkę z masy...

Pomysły na wielkanocny stół [INSPIRACJE]

Świąteczne śniadanie powinno mieć odpowiednią oprawę, aby wprowadzać w radosny klimat Wielkanocy. Na stole...

Jak pielęgnować storczyki? Uprawa storczyków w...

Storczyki można spotkać niemal w każdym domu. Ze względu na problemy w uprawie, ich miłośnicy zwykle...

Wielkanocne kieszonki na sztućce

Pokazujemy jak w prosty i oryginalny sposób wykonać dekorację stołu wielkanocnego. Dzięki filcowym...

Kwiaty w domu. Jakie rośliny doniczkowe najlepiej...

W nowoczesnym wnętrzu zamiast dużej ilości roślin doniczkowych lepiej postawić na jeden dobrze wyeksponowany...

Jak aranżować rośliny pokojowe?

Ważną rolą roślin w domu, poza dostarczaniem tlenu, oczyszczaniem i nawilżaniem powietrza, jest dekoracja...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.