dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

pielęgnacja roślin

| muratordom.pl » Tagi » pielęgnacja roślin
Wszystko na temat Pielęgnacja roślin w Muratordom. Porady, artykuły, zdjęcia.
Znalezionych wyników: 8

Popularne szkodniki roślin pokojowych – jak je zwalczać?

Rośliny doniczkowe uprawiane w mieszkaniach w zdecydowanej większości pochodzą z rejonów o klimacie tropikalnym. Dlatego, tak ważna jest właściwa pielęgnacja roślin we wnętrzach. Niezależnie...

Niezniszczalne rośliny do biura – zielona dekoracja urzędów, instytucji i powierzchni biurowych

W biurach i budynkach użyteczności publicznej żywa zieleń jest bardzo często zaniedbywana. Po pewnym czasie rośliny doniczkowe zamiast spełniać swoją dobroczynną rolę, straszą niezbyt urodziwym...

Jak kwiatami rozweselić wnętrze?

Wyczarujmy małe oranżerie w różnych miejscach mieszkania. Zapomnijmy o biało-szarym pejzażu za oknem, gdy w środku wiosna.

wyświetleń: 4079

 14.03.2016

 dodał: Magdalena Wrzosek

Jednym z podstawowych elementów pielęgnacji roślin jest czyszczenie liści. Gromadzący się kurz zapycha aparaty szparkowe i kwiaty doniczkowe gorzej rosną. Dowiedz się jakie są metody czyszczenia liści różnych gatunków roślin doniczkowych.

Pielęgnacja roślin. Nabłyszczanie liści kwiatów doniczk

Jednym z podstawowych zabiegów w pielęgnacji roślin jest czyszczenie oraz nabłyszczanie liści. Które gatunki kwiatów doniczkowych trzeba nabłyszczać i jak to robić? Posłuchaj rad eksperta.
MURATOR.TV

Sukulenty i kaktusy. Najmniej wymagające rośliny doniczkowe

Jeśli zapominamy o podlewaniu roślin doniczkowych w naszym mieszkaniu, bądź często wyjeżdżamy - wybierzmy rośliny niewymagające częstego podlewania. Najlepsze będą sukulenty i kaktusy.
MURATOR.TV

Podlewanie ogrodu - co wybrać: podlewanie tradycyjne czy systemy nawadniania

Podlewanie ogrodu to jeden z niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych w sezonie. To, jaki system podlewania wybierzesz, zależy od kilku czynników. Podpowiadamy, kiedy decydować się na...

Narzędzia do uprawy roślin

Warto zgromadzić zestaw narzędzi odpowiednich do indywidualnych potrzeb, bo wtedy zajmowanie się ogrodem będzie łatwiejsze.

Zdrowie na parapecie

Brakuje nam czasu na pielęgnowanie roślin pokojowych? A szkoda, bo nie tylko zdobią wnętrza mieszkań, ale są też sprzymierzeńcami naszych organizmów. 
Zbuduj własne ogrody Semiramidy. Sadzenie i pielęgnacja roślin na tarasie

Zbuduj własne ogrody Semiramidy. Sadzenie i pielęgnacja roślin na tarasie

Budujesz taras i zdecydowałeś się na umieszczenie na nim roślin? Doskonały pomysł! Na tarasie posadzisz nie tylko rośliny sezonowe, tu doskonale sprawdzą się także krzewy, pnącza, a nawet...

Jak pielęgnować rośliny pokojowe w czasie zimy?

Zima to dla roślin pokojowych ciężki okres. Podpowiadamy, jak je zabezpieczyć i pielęgnować, aby przetrwały ten niekorzystny czas.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT