logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15531

Metamorfoza bliźniaka-kostki

Przebudowę naszego domu rozpoczęliśmy od remontu części biurowej.

Zmieniono układ pomieszczeń - przesunięto drzwi do biura, a przylegający hol podzielono na osobną garderobę i korytarz, który dzięki podwójnym drzwiom pozwolił na wygłuszenie lokalu i oddzielenie życia domowego od zawodowego.

Drugim etapem była nadbudowa poddasza jako odrębnego mieszkania. Z dachu zrzucono przeciekającą miejscami papę i 50-cm warstwę żużlu, nadbudowano ściankę kolankową o wys. 80 cm oraz skośny dach z dwoma wykuszami.

Zburzono sypiące się kominy i wymurowano nowe, z pięknej, starej cegły.

Na poddasze prowadzi oddzielna, ogrzewana klatka schodowa, dobudowana od strony ogrodu, a w niej osobnym pionem poprowadzono instalacje.

Nadbudowa niejako wymusiła termomodernizację całego budynku, który miejscami przemarzał i pojawiał się w nim grzyb.

Część elewacji była ocieplona 5-centymetrową warstwą styropianu, miejscami odparzoną. Usunięto ją, a cały dom ocieplono styropianem o grubości 15 cm i otynkowano.

Przy okazji montowania instalacji gazowej wymieniono stare rury, wyrzucono stary, psujący się piec gazowy oraz piec na paliwo stałe, którym dogrzewaliśmy dom i zamontowano nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny piec gazowy.

Dach na poddaszu jest dobrze zaizolowany, okna szczelne, a poddasze ocieplone wełną mineralną o grubości 30 cm, posiada oddzielny piec gazowy kondensacyjny o wysokiej sprawności.

Poddasze jest piękne, takie jak sobie wymarzyliśmy. Wygodne, o funkcjonalnym układzie pomieszczeń. Ma dwie przytulne sypialnie, łazienkę i duży pokój z wykuszami, połączony z kuchnią. Tę przestrzeń doskonale doświetlają wielkie okna do samej podłogi, a drewniane słupy i ceglane kominy dodają mu specyficznego uroku. Przed nami najprzyjemniejszy etap budowy, czyli wykańczanie i urządzanie.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY