logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15481

Remont mieszkania w przedwojennej kamienicy

Powojenna kamienica.

Mieszkanie pierwotnie składało się z salonu z małą wnęką sypialną, pokoju, kuchni oraz łazienki i toalety.

Pierwszym założeniem remontu była zmiana układu pomieszczeń. Kuchnia przeniesiona została do wnęki sypialnej w salonie, dzięki czemu powstał salon z aneksem kuchennym oraz dodatkowy pokój w miejscu dawnej kuchni. Również toaleta została przeniesiona do łazienki, dzięki czemu powstała komórka - pomieszczenie gospodarcze, w którym znalazła miejsce także pralnia. Natomiast w jednej z sypialni wydzielona została garderoba.

W nowym układzie mieszkanie zyskało na funkcjonalności: dwie sypialnie znalazły się po północnej stronie przy zacisznym podwórzu, natomiast salon z kuchnią usytuowano od strony ruchliwej ulicy z ekspozycją południową.

Mieszkanie nie było remontowane od pół wieku i wymagało generalnego remontu.

Wymieniona została instalacja elektryczna, poprowadzona nowa instalacja gazowa i wod-kan, zeskrobane 5 warstw starej farby. Trzeba też było wymienić całą stolarkę drzwiową oraz przełożyć i wyremontować stary parkiet.

W łazience wylana została nowa posadzka, a ściany trzeba było wyrównać płytami g-k. Instalacja gazowa schowana została w suficie podwieszanym, pojawiła się toaleta w zabudowie, a wanna zamieniona została na prysznic bez brodzika. Wymieniony został piecyk gazowy, przy okazji zamontowano w kominie wkład kwasoodporny. Glazurę położono tylko w strategicznych miejscach. Cała łazienka utrzymana jest w bieli z płytkami imitującymi marmur, a dzięki ogromnemu lustru wydaje się dużo większa.

Na tym zakończyły się prace ekipy remontowej. Resztę udało się wykończyć dzięki pomocy niezawodnych przyjaciół: samodzielnie położone zostały panele w dawnej kuchni, wykonane zostały sztukaterie, opaski drzwiowe oraz wszelkie prace malarskie.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY