logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15479

Przebudowa domu

W 2014 r. rozpoczęliśmy przebudowę parterowego domu z poddaszem "ledwo użytkowym". Działka była niezagospodarowana. Do zakupu skłoniła nas lokalizacja domu, jednak im dłużej przypatrywaliśmy się niskim pomieszczeniom (2,54 m na parterze i jeszcze mniej na piętrze), tym bardziej byliśmy przekonani do decyzji o solidnej przebudowie.

Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych architektów powstał dom bez niepraktycznych skosów na piętrze. W ramach przebudowy zostało zdjęte poddasze łącznie ze stropem parteru. Ze starego domu pozostały tylko ściany parteru. Po położeniu nowego wieńca i nowego stropu wysokość pomieszczeń na parterze zwiększyła się do 2,93 m. Piętro uzyskało pełną wysokość 2,73 m i z trzech mało praktycznych pomieszczeń udało się uzyskać 3 sypialnie i garderobę.

Przebudowaliśmy łazienkę i wygospodarowaliśmy pralnię. Na parterze zamiast salonu typu "tramwaj" i ciasnego pokoiku do pracy powstała otwarta przestrzeń - ponad 60 m2 z salonem, kuchnią. Wygospodarowaliśmy całkiem dużą łazienkę z prysznicem i powiększyliśmy wiatrołap.

Rozkład pomieszczeń i ścian w domu został zmieniony.

Wymienione zostały też okna: na parterze dołożyliśmy 2 duże fixy od strony zachodniej, na piętrze duże okna narożne i balkon zamiast okien połaciowych.

Założyliśmy ogrzewanie gazowe zamiast drogiego elektrycznego. Od nowa powstały instalacje do ogrzewania (podłogowe na parterze i w łazienkach), instalacja elektryczna, wodna i kanalizacyjna.

Dom został docieplony a elewacja zmieniona. Wykorzystaliśmy za to starą ale dobrą dachówkę. Powiększenie tarasu bardziej "usadziło" dom w otoczeniu. Zagospodarowany ogród dodał charakteru.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY