logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15478

Generalny remont łazienki

Prace:

- modyfikacja ścianek łazienki (powiększenie przestrzeni pod prysznic, tym samym na zewnątrz powstała garderoba),

- autorski blat betonowy pod umywalkę, częściowo podwieszony na zbrojeniu, wylany w formie ze specjalnego betonu,

- zaprojektowana mozaika inspirowana pracami słynnego ilustratora przyrody Charley Harper’a,

- nachylenie całej podłogi stanowi odpływ,

- przeniesienie i wymiana grzejnika,

- przeniesienie wszystkich punktów wody,

- prace towarzyszące: gruntowanie, izolowanie, instalacja stelaża podtynkowego, elektryk.

Projekt

Stylistyka minimalistyczna i szary kolor betonu, przełamane retro ilustracją powstałą z mozaiki, z kolorowymi akcentami.

W projekcie istotna była otwarta przestrzeń służąca relaksowi idąca w parze z funkcjonalnością. Nietypowy „trudny rzut” został „utrudniony” jeszcze bardziej i stał się zaletą dzięki praktycznym strefom (podstawowa funkcja umywalki z lustrem są na środku na przeciw wejścia, wydzielony WC i strefa mokra prysznica po lewej, a po prawej strefa wanny i grzejnik; miejsca kąpielowe są zaakcentowane kolorową grafiką na białym tle). Dzięki niskiemu stelażowi od WC powstała betonowa półka na rozsądnej wysokości. Detergenty można zgrabnie ukryć za wanną. Duże lustro, rezygnacja ze zbędnych mebli, przeinstalowanie pralki do kuchni i wolno stojąca wanna (bez lwich łap!) dają więcej swobody - a głębi czarna, połyskująca podłoga z gresowym antypoślizgiem. Ten pojawia się również na ściankach aby wyeksponować oryginalny betonowy mebel. Różnorodność nastroju przez trzy typy świateł. Poza konsekwentnymi prostymi liniami perspektyw istotny jest też motyw koła, widoczny w większości elementów „ruchomych” (armatura; punkty światła; bulaj).

Efekt

Jest to nasza ulubiona łazienka na całym świecie

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY