logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15476

Przebudowa domu

Choć mówi się, że dom to lepsze rozwiązanie aniżeli mieszkanie w bloku, to jeśli zagęszczenie mieszkańców na metr kwadratowy jest zbyt duże pojawia się dyskomfort. W związku z tym postanowiliśmy przebudować dom w taki sposób, aby nasze życie w żaden sposób nie kolidowało w egzystencją babci zamieszkującej dolną część domu. Stwierdziliśmy zgodnie, że dzięki przebudowie domu poprawi się jakość życia pięcioosobowej rodziny.

Kilka lat temu sprowadziliśmy się do nowego domu (nowego dla nas, oficjalnie jednak domu babci). Od początku, w takich samych warunkach, mieszkają 4 osoby w jednym pokoju. Dzięki rozbudowie każdy z domowników będzie miał swój własny kącik.

Najważniejsze zmiany to:

- zastosowano odpowiednie podpory dachu i tarasu,
- wzmocnione zostały fundamenty i ocieplone styropianem,
- cały wieniec, schody, taras – wszystkie szalunki i tuby zapełniono mieszanką betonową z kilku betonowozów w tym samym czasie.

Nie chcąc przepłacać, w ciągu kilku lat udało nam się zakupić taniej wysokiej jakości materiały budowlane, wykończeniowe oraz dekoracyjne.

Kupiliśmy:
- drzwi wejściowe i okna,
- pustaki, pustaki szklane,
- materiały wykończeniowe typu panele podłogowe, grzejniki, płytki typu gres i terakota oraz glazura,
- meble oraz inne drobne elementy służące do wykończenia,
- kostkę brukową,

Z prac na zewnątrz: likwidacja studni i położenie kostki brukowej.

Możemy pochwalić się również faktem, iż w tej chwili jesteśmy na etapie uzyskiwania dofinansowania z gminy na panele fotowoltaiczne do ogrzewania wody.

W przyszłym roku planujemy pokryć dach blachą oraz dokończyć prace wykończeniowe, aby móc się wprowadzić w połowie lata.

Trzymajcie kciuki! Całą rodziną dążymy do tego, aby w końcu żyło nam się lepiej!

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY